Connect with Us

“Vodhe Partinë Demokratike”/ Demokratët “masakrojnë” Bashën: Je një dështak

Politikë

“Vodhe Partinë Demokratike”/ Demokratët “masakrojnë” Bashën: Je një dështak

Publikuar

-

Partia Demokratike po zhvillon sot Kuvendin Kombëtar.

Kuvendi u hap me fjalën e kreut të PD, Lulzim Bash, i  cili vijoi të flasë për beteja “imagjinare”, për masakër zgjedhore e të tjera si këto. Më pas Kuvendi Kombëtar i PD miratoi ndryshimet në Statutin e Partisë, që janë të gjitha propozime të kreut Lulzim Basha. Lulzim Basha propozoi 11 ndryshime duke përfshirë zgjerimin e kryesisë me të tjerë anëtarë dhe shtimin e numrit të sekretarëve.

Por, një detaj që bie në sy, nëse shikon videon live në faqen zyrtare të PD dhe faqen e Lulzim Bashës, janë komentet që i kanë bërë ndjekësit e tij në rrjetet sociale.

Demokratët kanë shpëthyer në kritika dhe akzua të forta në drejtim të Bashës, të cilin e akuzojnë se ka “vjedhur PD-në”.

Basha vodhi PD”-shkruan një komentues.

LEXO EDHE:  Demokratët i dalin nga duart Bashës/ Vlerësojnë Ramën në sistemin shëndetësor

Ndërsa një tjetër shkruan “Jeni duke ecur në rrugën e Enverit”.

Më tej, një tjetër qytetar shkruan “Kam kontribute më shum se disa që rrahin gjoksin ketu me servilizëm dhe s’kam përfituar asnje qindarke nga kontributi shum vjeçar. Si unë ka shumë! Vazhdoni mirë e keni !”.

Po ashtu një tjetër qytetar shkruan “Mos kërkoni zgjedhjet e Rames kur ju vidhni apo deformoni votën në shtëpinë tuaj”.

Gjithashtu një tjetër qytetar shkruan “Ju jeni të marrë fund do mësoni ma keq se LSI”.

Partia Demokratike dikur ka qene shprese e shqiptarëve, nga momenti që more ti drejtimin u kthye në zhgenjimin e Shqipetarve. Je thjesht nje dështak që nuk e pranon dot.…”-shkruan një tjetër qytetar./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Berisha paralajmëron Ramën/ “Do përballesh me një opozitë të fortë”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote,

Ish- Sali Berisha, paralajmëroi kryeministrin Rama se do të përballet me një opozitë të fortë.

I ftuar në  emisionin “Now” nga Erla Mëhilli në Euronews, Berisha tha se Rama ka përdorur çdo tentativë për të eliminuar kundërshtarët politikë, përmes shpifjeve të pafundme.

“Aty do të kem përpara Edi Ramën dhe e garantoj se do të këtë një opozitarizmin, që atij do ti duken lule ato që kanë qenë përpara, sepse ai ka treguar me këtë mënyrë përfundimtare ligësinë e pafundme shpirtërore për të eliminuar  kundërshtarët me shpifje dhe mashtrime, Këtë se ka bërë njeri, kurrë.LEXO EDHE:  Aktori i njohur del publikisht kundër Bashës/ PD nuk është partia e qokave dhe e kontratave, por është partia e të gjithëve

LEXO EDHE:  Aktori i njohur del publikisht kundër Bashës/ PD nuk është partia e qokave dhe e kontratave, por është partia e të gjithëve

 “Edi Rama vjen në parlament si mynxyrë kombëtare, si autor i fatkeqësive njëra-pas-tjetrës kombëtare, që nga koha e Jorgo Kristaq Zografi dhe Enver Hoxha.

Edi Rama vjen si një vasal i pështirosur i Aleksandar Vuçiçit… është autor i asaj çfarë ndodhi në Mal të Zi, pasi merr ky një luftë-nxitës, një Gëbels të Millosheviçit”, tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

A mund të çojë çështja e Berishës në përçarjen e PD?/ Ja si përgjigjet ish-lideri demokrat

Publikuar

-

Nga

Çështja e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe nëse do e përjashtojë PD, pas ultimatumit të SHBA, është tema e diskutimeve politikë të ditëve të fundit.

I ftuar në emisionin “Now” me moderatoren Erla Mëhilli, Berisha u shpreh i prerë se kjo është vetëm çështje e tij dhe nuk ka asnjë arsye për të patur përçarje brenda partisë.

Jo në rrafshin personal, por në rrafshin njerzor të mbroj dinjitetin dhe ftoj çdo shqiptarë që ka faktin më të vogël ta paraqes publikisht. Në momentin që del një fakt unë marr çdo përgjegjësi.LEXO EDHE:  Aktori i njohur del publikisht kundër Bashës/ PD nuk është partia e qokave dhe e kontratave, por është partia e të gjithëve

LEXO EDHE:  Topalli: Partia Demokratike në rrezik zhdukje

Unë kam shkuar në gjyq për shpifje, jo për të ndryshuar vendim. Jo, vendimi është i autoriteteve që e kanë marrë.

Kam bindje absolute që janë fallsifikime. Vijnë nga Delina Fico me shoqe, Ben Blush e Carlo Bolino.

Blinken është keqinformuar dhe unë do përpiqem të faktoj”, tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha i qartë: Ikën Basha jo PD

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se të premten do të jetë pjesë e parlamentit të ri, duke sfiduar kështu hapur SHBA. I pyetur nga moderatorja e emisionit “Now”, Erla Mëhilli, nëse PD nën presion do e përjashtonte, Berisha tha se do të bënte gjithçka që PD të bëhej ajo që ka qenë, parti e parimeve.

Nëse PD apo kushdo tjetër do ndërmerrte një vendim aparimor, Sali Berisha do bënte gjithçka që PD të bëhej ajo që ka qenë, parti e parimeve. Asnjë lloj kufizimi nuk mund të kem unë në kuadrin ligjor kushtetues për rikthimin e PD në vlerat për të cilat është reformuar.LEXO EDHE:  Avokati shkon me letra higjenike në emision/ Pa Sorosin, Rama do vdiste nga mbidoza,  Basha do ishte një copë kamarieri

LEXO EDHE:  E promovoi në PD/ Topollaj tregon pse është kundër Bashës

Unë do bëj çdo gjë për kthimin e PD mbi vlerat që është themeluar .

Ideja se PD është parti e Sali Berishës e do një zbërthim. Ata të cilët mendojnë se unë me akte konkrete dhe qëllime konkrete dhe propozime konkrete kam drejtuar PD, ata mashtrojnë. Kam influnecë të fuqishme në PD. Nuk gjen njeri të thotë që gjeta mbështetje në PD për shkak të mbështetjes së Berishës”, është shprehur Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE