“Nuk do të ndalemi”/ Manastilriu zbulon sa persona janë vaksinuar deri tani

17 Korrik 2021, 19:38, Sociale CNA
“Nuk do të ndalemi”/ Manastilriu zbulon sa persona janë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se më shumë së 7 mijë qytetarë u vaksinuan sot në pikat e vaksinimit të hapura në të gjithë vendin.

Sipas saj numri i qytetarëve të vaksinuar deri tani ka shkuar në 1,067,135.

?Më shumë se 7 mijë qytetarë u vaksinuan sot në pikat e vaksinimit të hapura në të gjithë vendin, duke e çuar në 1,067,135 numrin e qytetarëve të vaksinuar deri tani.
Nuk do të ndalemi me planin kombëtar të vaksinimit masiv, duke shkuar në çdo komunitet, për të rritur sa më shumë mbulesën vaksinale dhe mbrojtjen për qytetarët?, shkruan Manastirliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga