Connect with Us

Skandali me zv.ministren/ Revoltohet Murrizi: Edhe m** po t’u japësh, nuk thonë kurrë jo

Politikë

Skandali me zv.ministren/ Revoltohet Murrizi: Edhe m** po t’u japësh, nuk thonë kurrë jo

Publikuar

-

cna lajme politike

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka reaguar lidhur me arrestimin e ish-zv.ministres së Brendshme Rovena Voda.

Ai është revoltuar me mënyrën se si një funksionare e lartë abuzon me pushtetin, teksa thotë se personat që na qeverisin janë aq të pangopur.

Murrizi akuzon SPAK-un se ka vepruar me dy standarde, pasi sipas tij, në rast se do të ishin kapur mjekët duke marrë rryshfet, ata nuk do të ishin lënë në “arrest shtëpie” siç u la ish-zv.ministrja.

“SPAKU sipas aleateve qe e ideuan dhe financuan reformen ne drejtesi ne fakt u ngrit per te kapur peshqit e medhenj
Kush e kishte menduar qe do arrestomte peshq jasht standartit, per nje arke peshk ryshfet
Po mire qe paskeni kohe dhe burime njerezore per te pergjuar “ sardele” qe nuk kane lidhje as me qytetaret me te keputur qe marin edhe arken e peshkut qyl, po pse dy standarte per te njenjtin fenomen?????
Po neqoftese mjeket e arrestuar per ryshfet do kishin mare nje arke peshk, nje iphone dhe nje zarf pa numeruar ne çante, a do ishin arrest shtepie????
Apo duhet te dilnin ne pergjime qe kalova lumin te q kalin ose u keputen ne b keta familjaret ose duhet te mernin nje arke me peshq te qelbur nga koka siç thote i “ndershmi” i politikes Shqiptare
Kur shoh qe nje funksionare e larte e pushtetit pranon si ryshfet edhe nje arke peshk, sinqerisht mendoj qe kaq te pa ngopur e te babezitur jane keta mostra qe qeverisin Shqiptaret saqe edhe m… po tu japesh, nuk thone kurre jo
Nuk e di se sa vlere ka morali dhe dinjiteti per kete lloj kategorie qeniesh njerezore!!!!”, shkruan Murrizi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Berisha ka të drejtë për statutin”/ Gjata: Kriza në PD zgjidhet me votim

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Sekretari për çështjet ligjore të PD-së, Çlirim Gjata ka komentuar zhvillimet e fundit në Partinë Demoratike dhe deklaratën e Bashës për të mos mbledhur Kuvendin Kombëtar.

Në komentin e tij Gjata ka theksuar se situata brenda PD është shumë e rrezikshme dhe se Berisha ka të drejtë për mbledhjen e Kuvendit.

“Berisha ka të drejtë se e ka statuti mbledhjen e kuvendit. Por nuk jemi para gjykatës, sepse atje ndahen gjërat. Është më politike çështja. Nëse mblidhet ¾ e firmave mblidhet kuvendi. Por nuk e di nëse Basha mund ta pengojë apo jo. Këtu nuk po respektohet Kushtetuta”, ka thënë ai për Syri Tv.

LEXO EDHE:  “Po ruani menderen tuaj”/ Murrizi mesazh Gjiknurit: Kryetar i këshillit politiko-seksual

LEXO EDHE:  Sekretari i Përgjithshëm i PD reagon pas videos së publikuar nga CNA.al: Skandaloze...Më tej Gjata ka theksuar se kryetari nuk ka të drejtë të ndalojë mbledhjen e Kuvendit dhe se zgjidhja e PD është votimi.

“Kryetari nuk ka të drejtë të ndalojë mbledhjen e kuvendit. Mendoj që PD është në një moment që duhet ta vlerësojë.  Më vlerë ka të rregullohet marrëdhënia e brendshme në PD. Opozita të ngrihet në nivel opozitar. A kemi fuqi për ta kapërcyer këtë ngjarje, të mos mendojmë se çfarë u tha. Të synojme drejt një zgjidhje dhe ajo është e votimi”, deklaroi Gjata./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ka mbi supe përçarjen e PD”/ Noka: Basha duhet të largohet

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Deputeti i PD, Flamur Noka është shprehur se kreu i PD, Lulzim Basha nuk është më as një frymëzim dhe as një motivim për demokratët.

Sipas Nokës, Basha ka mbi supe përçarjen e PD dhe nuk ka mbështetje nga shumica e anëtarësisë.

I ftuar në emisionin, Log, Noka thotë se PD është në krizë dhe kjo nuk ka të bëjë vetëm me përjashtimin e një deputeti, por nuk mund të përballet me kryemimnistrin Edi Rama dhe regjimin një person që ka shkatërruar partinë.

LEXO EDHE:  Pollo urdhëron ushtarët të sulmojnë kreun e PD/ Myslim Murrizi është i marrë

LEXO EDHE:  Foto+Video- Skandal i madh me ndotjen në Elbasan/ ARM dhe IM mbyllin sytë

Noka shprehet se zgjidhja e problemeve është largimi i Lulzim Bashës.Problemi më i madh është pas kësaj krize a frymëzon zoti Basha? A motivon Basha demokratët për protesta?

Kriza është sot në tavolinë. Kriza nuk është thjesht përjashtimi i një deputeti.

A mund të përballet me Edi Ramën dhe regjimin,  kur e ka shkatërruar PD, Basha sot ka mbi supe përçarjen e PD dhe nuk  ka mbështetjen e shumicës së anëtarësisë. Zgjidhja është të largohet Lulzim Basha“, ka thënë Noka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Plas sherri në “Opinion”/ Marku-Shehajt: Matrapaz, je standard i ulët krahasuar me Bashën

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Vendimi i kreut të PD, Lulzim Basha për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga grupi parlamentar ka shkaktuar debate në emisionin “Opinion” mes demokratëve Agron Shehaj dhe Mark Markut.

Agron Shehaj e ka cilësuar Mark Markun një standard të ulët krahasur me Bashën. Ai më tej i tha se Markut nuk ia mbajti, la mandatin dhe iku nga Partia Demokratike.

Ndërkohë Marku ia ka kthyer duke i thënë se ai nuk guxoi të ishe kundërshtar i Bashës dhe nuk arriti të mbajë një fjalim.

Shehaj: Unë mendoj se Berisha nuk do të tërhiqet do vazhdojë në rrugëtimin që ka vazhduar, Unë habitem që vihet në dyshim mbledhja e Kuvendit, minimalisht të thoshin që Berisha do i mbledhi firmat, pasi me sa kemi parë është marrëzi të thuash se nuk ka për ti mbledhur, po të thoshin që firmat janë flas të gjenin një kleçkë

LEXO EDHE:  Skandali me pronat/ Policia në konferencë për shtyp (video)

LEXO EDHE:  “Po ruani menderen tuaj”/ Murrizi mesazh Gjiknurit: Kryetar i këshillit politiko-seksual

Marku: Unë isha për një Kuvend Kombëtar për ndryshimin e PD. Ti s’guxove të ishe kundërshtar i Bashës, nuk mbajte një fjalimShehaj: Kur unë kundërshtoja Bashën ti bëje fushatë.

Marku: Unë isha për ndryshim për mirë jo për keq, që të shkonte nga Basha tek ti. Unë mendoj që një matrapaz nuk mund të bëhet kryetar

Shehaj: Je mirë nga mendja ti

Marku: Ti je standard i ulët krahasuar me Bashën

Shehaj: Standard i ulët je ti që le mandatin se nuk ta mbajti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE