Connect with Us

11 mijë vaksina të dhëna në 24 orë/ 12 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Kosova & Rajoni

11 mijë vaksina të dhëna në 24 orë/ 12 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë shënuar vetëm 12 raste të reja me Covid-19, ndërkohë që janë shëruar 14 pacientë.

Sipas MSH-së, rastet e reja kanë dalë nga kryerja e 1.421 mostrave të dyshimta për Sars Cov-2.

Raste aktive, aktualisht janë 106.

Po ashtu, MSH-ja bën të ditur se në 24 orët e fundit në kuadër të vaksinimit masiv, janë dhënë 11.518 doza./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kosova & Rajoni

Ulen ndjeshëm rastet me Covid në Kosovë/ Ja sa persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Në 24 orët e fundit në Kosovë, si pasojë e koronavirusit kanë ndërruar jetë katër persona ndërsa janë konfirmuar 84 raste të reja.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të rreth 4 mijë testeve.Ministria ka njoftuar edhe për shërimin e 786 pacientëve dhe vaksinimin e gati 16 mijë qytetarëve. Aktualisht, numri i rasteve aktive është 5 mijë e 371.

LEXO EDHE:  Kriza e pandemisë, duhet përballuar me paratë e fshehura në parajsat fiskale

LEXO EDHE:  Shifra të frikshme në Kosovë/ 15 viktima dhe 226 të infektuar në 24 orë

“Nga 3.823 testime, 84 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 786 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 151.411. Në total numri i rasteve aktive është 5.371”, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Situata pandemike në Kosovë/ Bie numri i viktimave, ja sa raste pozitive janë shënuar

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 133 raste positive me Covid-19, ndërsa janë shënuar 2 humbje jete. Ministria e Shëndetësisë raporton se janë kryer 4.139 testime gjatë 24 orëve.

Sipas MSH janë shëruar 805 qytetarë, kurse numri i përgjithshëm i të shëruarve është 150.625. Në total numri i rasteve aktive është 6.077.LEXO EDHE:  17 raste të reja në 24 orë/ Shkon në 400 numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri

LEXO EDHE:  Nga Ilir Levonja/ Shqipëria buzëqesh dhe Shqipëria shkëmb graniti

Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.925 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.226.063 doza të vaksinës.

Deri më sot 474.783 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Situata pandemike në Kosovë/ Ja persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së Covid-19.

Sipas njoftimit zyrtar thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 160 qytetarë të infektuar. Ndërkohë 5 qytetarë kanë humbur jetën nga Covid-19.Lajmi i mirë është se janë shëruar 1.039 qytetarë, ndërsa ky numër që prej fillimit të pandemisë ka arritur në 149.820.

LEXO EDHE:  Rritet numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë/ Konfirmohen 13 raste të reja

LEXO EDHE:  Rritet numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë/ Konfirmohen 13 raste të reja

Sa i përket numrit të rasteve aktive ai është 6.751./ CNA.al

LEXO TE PLOTE