Connect with Us

“Nuk preken inceneratorët apo tenderat sekretë/ Petrit Vasili sulmon SPAK-un

Politikë

“Nuk preken inceneratorët apo tenderat sekretë/ Petrit Vasili sulmon SPAK-un

Publikuar

-

Petrit Vasili nuk heq dorë nga akuzat ndaj Ramës/ “Shkatërroi shëndetësinë kryq e themel”

Petrit Vasili, nënkryetar i LSI-së, i cili qenë ministër edhe në Qeverinë Rama, prej disa ditësh po sulmon në vijimësi.

Duke i quajtur estradë të kurdisur nga politikë, Vasili lëshon akuza ndaj prokurorëve të SPAK.

Sot ai është marrë me rastin e Pogradecit.

“Nga Lushnja në Pogradec, estrada shëtitëse, drejtësia me regji vazhdon turneun e shfaqjeve anë e mbanë atdheut.

Pritet data e shfaqjes së radhës.

Në Tiranë nuk do të ketë shfaqje, se këtu është Teatri, inceneratorët, krimi zgjedhor i 25 prillit, tenderat sekretë qindra milionësh të Qeverisë etj etj, ndaj shfaqja e Tiranës është anuluar nga estrada shëtitëse apo drejtësia me regji”, shkruan Vasili në rrjete sociale.

Deklarata e plotë e tij

Estrada shetitese,drejtesia me regji, shfaqje ne Pogradec!!

Asnje surprize!!

Ashtu siç edhe pritej drejtesia me regji u spostua per te dhene çfaqje ne Pogradec.

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i Vasilit/ Po ta bëjë Rama, këtë veprim dy ish-deputetët e arrestuar do falen

Ashtu pritet edhe “permbytja” me regji e mediave me lajmin e ” madh” te tenderit te druve te zjarrit te Bashkise Pogradec te disa viteve me pare si dhe te dy puntoreve, qe i kane vene drynin nja dy shkollave per votimet moniste te 30 qershorit 2019, ashtu priten edhe ca deklarata emocionuese nderkombetaresh, ashtu priten edhe ca analiza “metereologjike” analistesh, qe do tregojne qe nga ” shenjat” do bjere shi “drejtesie” ne atdhe.

Nga Lushnja ne Pogradec, Estrada shetitese drejtesia me regji vazhdon turneun e çfaqjeve ane e mbane atdheut.

Pritet data e shfaqjes se radhes.

Ne Tirane nuk do te kete çfaqje se ketu eshte teatri, inceneratoret, krimi zgjedhor i 25 prillit, tenderat sekrete qindra milionesh te qeverise etj etj ndaj cfaqja e Tiranes eshte anulluar nga Estrada shetitese apo drejtesia me regji!/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Goditi Berishën pas shpine/ Kikia: Basha nuk ka moral për të qenë kryetar i PD

Publikuar

-

Nga

Gazetari Mentor Kika ka komentuar situatën brenda Partisë Demokratike.

I ftuar në  studion e “Log”, ai tha se lëvizja e ish-kryeministrit Sali Berisha nuk duhet neglizhuar duke shtuar se ish lideri demokrat nuk është nga ata etër që “vritet” kollaj.

Kikia theksoi se kryedemokrati duhet të zhvillojë zgjedhje reale në parti, pasi nuk ka moral të jetë kryetar në këtë situatë.“Mendoj që në PD tashmë është shtruar një çështje për zgjidhje. Duhet të kemi parasysh faktin, rezultoj që Berisha nuk qenka nga ata etër që vritet me një të shtënë. E shtëna e parë erdhi natën dhe pas shpine. Basha duhet të ndeshet në duel tani. Që ta drejtojë PD duhet ti drejtohet zgjedhjeve reale në parti. Lëvizja që po drejton Berisha që unë mendoj se është e shkaktuar tregon që ka ende shumë mbështetës. Basha nuk ka nga sot moral megjithë se mund të ketë me  vete strukturat. Nuk ka moral për të qenë kryetar. As Berisha nuk ka, i përket të shkuarës, por Basha nuk ka moral të jetë kryetar i kësaj partie. Basha ishte një trashgimtar i vendosur aty nga Berisha dhe këtë po e tregon Berisha me gojën e vet.  

Ka një çështje shumë të madhe për të zgjidhur brenda shtëpisë së vet. Kjo çështje nuk m,und të injorohet. Basha nuk mund të pranojë të jetë kryetar kur ka kaq shumë njerëz në bazë. Mund ti drejtohet kutive të votimit në një proces zgjedhor. Duhet mbyllur një orë e më parë që PD të bëjë opozitën. Unë e konsideroj fatkeqësi që një pjesë e mirë i shkojnë pas dhe e shikojnë si njeriun që mund të sjellë modelin një njeriu ka shkuar. Kjo parti në 30 vjet nuk ka prodhuar lider, por një pinjoll,” tha Kikia./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kemi debate në PS”/ Ahmetaj flet për përplasjen me Lelin

Publikuar

-

Nga

Rindërtimi/ Ahmetaj: Në maj të 2022-shit do jetë zhdukur çdo shenjë e tërmetit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ka prezantuar koordinatorin politik të qarkut të Vlorës, Arben Ahmetaj. Në takim ishin të pranishëm kryetarët e bashkive dhe deputetët e qarkut.

“Pata kënaqësinë të prezantoj të deleguarin e ri për qarkun e Vlorës dhe për të dhënë porositë për riorganizimin e PS. Jam i kënaqur me Vlorën sepse ka pasur rezultate të mira”, është shprehur Gjiknuri në një deklaratë për mediat.

LEXO EDHE:  “U bë si guri në këpucë”/ Naço: LSI ka dështuar në të gjithë Shqipërinë

LEXO EDHE:  Becchetti fitoi 110 milionë euro/ Reagon Meta: SPAK të nis urgjentisht hetimetNdërkohë Ahmetaj foli në lidhje me përplasjen me kryebashkiakun Dritan Leli duke theksuar se në PS nuk ka konflikte por vetëm debate.

“PS nuk ka konflikte ka debate. Asgjë nuk ka ndryshuar në raport me bashkinë e Vlorës dhe nuk do të ndryshojë”, është shprehur Ahmetaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

A e mbrojti Rama Kosovën?/ Bushati: Ngërçi për të reaguar, çudi

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Analisti Andi Bushati thotë se ka vërejtur një ngërç për të reaguar tek kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Bushati tha se në tekstin e reagimin në Twitter, Rama ishte pro Kosovës, por ishte një ditë e gjysmë me vonesë.

“U duk sikur Kosovës i dha të drejtë, ajo që më bëri përshtypje ishte ngërçi për të reaguar ose reagimi i vonuar. Ngjarjet kanë filluar të ndodhin në orën 6:30 të mëngjesit, Rama reagon 1 ditë e gjysmë me vonesë”, tha analisti.

LEXO EDHE:  Kryemadhi: LSI e para që ka denoncuar çështjen e incineratorëve

LEXO EDHE:  Becchetti fitoi 110 milionë euro/ Reagon Meta: SPAK të nis urgjentisht hetimetKjo vonesë në reagim sipas Baton Haxhiut k ardhur për shkak se Rama ka qenë duke udhëtuar për në SHBA.

“Rama është në Nju-York dhe në momentin që ka ndodhur ngjarja ka qenë në avion”, tha ai.

Këtë argument Bushati e kundërshtoi duke thënë se udhëtimi për në Nju-Jork zgjat 8 orë, ndërsa Rama ka reaguar pas të paktën 36 orë./euronews

LEXO TE PLOTE