Connect with Us

“Gjej dikë ta fusim në burg për 5 milionëshin e doganave”/ Shpërthen rrjeti pas arrestimeve në Ministrinë e Brendshme

Satire Politike

“Gjej dikë ta fusim në burg për 5 milionëshin e doganave”/ Shpërthen rrjeti pas arrestimeve në Ministrinë e Brendshme

Publikuar

-

Pas operacionit të SPAK, me arrestimin e 9 zyrtarëve të Ministrisë së Brendshme për tenderin e uniformave blu, në rrjete sociale kanë shpërthyer memet.

Tenderi i famshëm i uniformave të policisë ka ndodhur në kohën që Ministër ishte Sandër Lleshaj dhe Sekretar i Përgjithshëm, Plarent Ndrecaj.

Në rrjete sociale, ka plasur ironia, në lidhje me çmimet e kapeleve të policëve, e cila sipas tenderit kushtonte 350 euro.

Duke pasur parasysh këtë çmim, në meme ironizohet se kapelet mund të kenë sensorë.

Ish-ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, duket në një foto-ironizuese, ku  pyet me një polic se sa kushtonte jeleku që kishte veshur.

LEXO EDHE:  Mjafton Rama dhe …!/Ilir Kulla: Arjan kujdes, t’i kam fituar të gjitha bastet!

Sa e ke blerë këtë jelekun”, pyet Lleshaj.

“2000 euro”, i përgjigjet efektivi i Policisë.

Lirë fare”, ia kthen Lleshaj.

Nuk ka munguar pa u bërë meme edhe Kryeministri Edi Rama dhe ish Drejtoresha e Përgjithshme e Doganave, Elisa Spiropali, pasi në vijimësi është folur edhe për korrupsionin në Dogana, në kohën që  ky institucion udhëhiqej nga Spiropali.

“Elisa, gjej dikë që ta fusim në burg për atë 5 milionëshin e doganave”, shkruhet në meme, ndërsa në foto shfaqen Rama dhe Spiropali duke biseduar, gjatë një seance në Kuvend./CNA.al


 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

“Falë sakrificës tuaj, u bëra me makinë të re”/ Rrjeti “masakron” politikanët, fotot më pikante

Publikuar

-

Nga

Një ditë më parë, në media u raportua se kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha ka blerë një tjetër makinë luksoze.

Por, ky detaj nuk mund t’iu shpëtonte edhe faqeve të humorit në rrjetet sociale, të cilat kanë ironizuar nëpërmjet memeve.

Jo vetëm Lulzim Basha, por edhe të tjerë politikanë dhe personazhe janë ironizuar nga faqet e humorit në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Pranga të dënuarit me burgim të përjetshëm

LEXO EDHE:  Maks Velo e thotë troç/ Si e shkatërroi Rama Korçën

Për më tepër shikoni galerinë e fotove më poshtë:/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Foto-“Unë një arkë peshk e ha për darkë”/ Plas humori, kush janë “viktimat” e rrjeteve sociale

Publikuar

-

Nga

Arrestimi i ish- zv.ministres së Brendshme, Rovena Voda, nën akuzën se ka marrë ryshfet, për një vend pune, është bërë objekt humori në faqet e humorit në rrjetet sociale.

Ndërsa në përgjimet e SPAK, thuhet se Rovena Voda mori 1 mijë euro, një telefon dhe një arkë me peshk, në këmbim të një vendi pune, në rrjet ka shpërthyer ironia.

“Viktimë” të faqeve të humorit kanë rënë edhe figura të tjera të politikës, medias, apo edhe ish-ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu, i cili kishte kërkuar më parë nga autoritetet shqiptare arrestimin e të ashtuquajturve “peshq të mëdhenj”.

LEXO EDHE:  Pranga të dënuarit me burgim të përjetshëm

LEXO EDHE:  Plagosën 18-vjeçarin/ Arrestohet babai, në kërkim i biri

Në galerinë e fotove më poshtë, disa nga memet më pikante:/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Presidenti Meta kampion i hedhjes …në këmbë !

Publikuar

-

Nga

Nëse nuk do ta kishim dëgjuar me zërin e vetë Presidentit pyetjen “nuk e di në u hodha drejt apo…” dhe përgjigje e menjëhershme “drejtë” të hijes së tij Zan Topuzi, publikimin e videos ku ai shfaqet shumë i përqendruar duke u hedhur nga një mur i betontë në ujin e kaltër të detit, do ta kishim marrë për një shaka vere me synim freskimin në këto ditë vape të nxehtë.

Sepse në fakt, me rritjen e temperaturave të motit dhe shtimin e intensitetit të vapës, gjatë verës Presidenti na ka mësuar me shaka të tilla verore, shoqëruar me të qeshurën e tij karakteristike dhe unikale për nga frekuenca e rrezatimi qeshës.

Mirëpo gjithë ai përqendrim presidencial, solemniteti dhe emocioni i ligjshëm para hedhjes, krijimi i perceptimit se do të hidhej me kokë e rënia në ujë në këmbë nën vëzhgimin përherë ndjellës për bëma të tilla të Xanit, na japin gjithë indiciet e rastit që ta kuptojmë këtë hedhje si një hedhje prej kampioni të vërtetë.

LEXO EDHE:  Mjafton Rama dhe …!/Ilir Kulla: Arjan kujdes, t’i kam fituar të gjitha bastet!

LEXO EDHE:  Policia jep detaje per gomonen me 700 kg droge

Pas praktikës së përverëshme të zotit Berisha që thyente rekordin e vetvetes për kohë qëndrimin në ujin e detit, hedhja në këmbë e jo me kokë, mbase prej pikës së rëndesës në pjesët e poshtme të trupit dhe pamundësisë për t’iu kundërvënë ligjit të gravitetit, sjell si risi verore hedhjen si një kampion në këmbë të Presidentit Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE