“Gjej dikë ta fusim në burg për 5 milionëshin e doganave”/ Shpërthen rrjeti pas arrestimeve në Ministrinë e Brendshme

11 Korrik 2021, 13:00, Satire Politike CNA
“Gjej dikë ta fusim në burg për 5 milionëshin e

Pas operacionit të SPAK, me arrestimin e 9 zyrtarëve të Ministrisë së Brendshme për tenderin e uniformave blu, në rrjete sociale kanë shpërthyer memet.

Tenderi i famshëm i uniformave të policisë ka ndodhur në kohën që Ministër ishte Sandër Lleshaj dhe Sekretar i Përgjithshëm, Plarent Ndrecaj.

Në rrjete sociale, ka plasur ironia, në lidhje me çmimet e kapeleve të policëve, e cila sipas tenderit kushtonte 350 euro.

Duke pasur parasysh këtë çmim, në meme ironizohet se kapelet mund të kenë sensorë.

Ish-ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, duket në një foto-ironizuese, ku  pyet me një polic se sa kushtonte jeleku që kishte veshur.

?Sa e ke blerë këtë jelekun?, pyet Lleshaj.

?2000 euro?, i përgjigjet efektivi i Policisë.

?Lirë fare?, ia kthen Lleshaj.

Nuk ka munguar pa u bërë meme edhe Kryeministri Edi Rama dhe ish Drejtoresha e Përgjithshme e Doganave, Elisa Spiropali, pasi në vijimësi është folur edhe për korrupsionin në Dogana, në kohën që  ky institucion udhëhiqej nga Spiropali.

?Elisa, gjej dikë që ta fusim në burg për atë 5 milionëshin e doganave?, shkruhet në meme, ndërsa në foto shfaqen Rama dhe Spiropali duke biseduar, gjatë një seance në Kuvend./CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga