Connect with Us

FORMACIONET ZYRTARE/ E gjithë bota me sytë nga “Wembley”, ja si rreshtohen Italia dhe Anglia në finale

Sport

FORMACIONET ZYRTARE/ E gjithë bota me sytë nga “Wembley”, ja si rreshtohen Italia dhe Anglia në finale

Publikuar

-

Duke filluar nga ora 21:00, në stadiumin ‘’Wembley’’ do të luhet finalja e madhe e Kampionatit Europian ndërmjet Anglisë dhe Italisë.

Sfida po pritet me interes të madhe nga e gjithë bota pasi ndeshen dy shkolla të ndryshme futbolli dhe vitet e fundit nuk është se u ka ecur shumë me finalet. Anglia do të kërkojë të bëjë histori para 60 mijë tifozëve të saj, çka e kanë cilësuar të gjithë së favorite dhe prej pranisë së publikut.

Italianët, si gjithmonë të ftohtë dhe cinik nuk është se ndikohen nga situatat në stadium pasi vetë trajneri Roberto Mançini është shprehur se përqendrimi në fushë do të jetë maksimal.

Sa i përket përballjeve mes të dyja kombëtareve, në 27 sfida, ‘’axurrët’’ dominojnë me 10 takime, ndërsa 8 takime janë fituar nga ‘’3 Luanët’’. Presioni është për vendas të cilët do të luajnë para publikut të tyre, por Anglia duhet të ketë kujdes pasi Italia është një ‘’dhelpër’’ e vjetër në futboll dhe di si të triumfojë dhe në finale.

LEXO EDHE:  Kërkohej nga Interpoli/35 vjeçari arrestohet në Vlorë

Sa i përket formacioneve, Mançini ka vendosur t’i besojë të njëjtës skuadër si në gjysmëfinalen ndaj Spanjës duke hedhur në sulm treshen Kieza-Insinje-Imobile. Sauthgejt i ka besuar sulmin Sterling dhe kapitenit Kejn.

FORMACIONET ZYRTARE 

ITALI– Donaruma, Di Lorenco, Kielini, Bonuçi, Emerson, Verrati, Barela, Zhorzhinjo, Insinje, Kieza, Imobile, Trajner: R. Mançini

ANGLI- Pikford, Uoker, Meguajer, Stons, Shou, Rajs, Filips, Maunt, Tripier, Sterling, Kejn, Trajner: G. Sauthgejt

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Zbulohet detaji interesant, Neymar paguhet 6 milionë euro në vit për t’u përshëndetur me tifozët

Publikuar

-

Nga

Pas publikimit të kontratës 19-faqëshe të transferimit të Neymar nga Barcelona te Paris Saint Germain, sot kanë dalë në dritë të tjera klauzola të saj, që lidhen pikërisht me sjelljen në publik të sulmuesit të talentuar brazilian.

Kështu klubi i PSG-së ka marrë përsipër t’i paguajë brazilianit një pagë mujore bruto prej 541.680 eurosh në muaj, ose rreth 375 mijë euro neto, në këmbim të sjelljes së mirë ndaj tifozëve dhe përshëndetjes me ta në përfundim të çdo ndeshjeje.

LEXO EDHE:  Pas vendimit të EMA/ Franca dhe Italia rinisin vaksinimin e popullatës me AstraZeneca

LEXO EDHE:  Mateo Salvini, “Donald Trump” i Evropës/ Burokracia e Brukselit, e ka shkatërruar ëndrrën evropianeGjithashtu në këtë mënyrë drejtuesit e Paris Saint Germain është siguruar që sulmuesi brazilian të përmbahet nga shprehja e çdo pikëpamjeje politike a fetare, që mund të dëmtojë interesat e klubit në tërësi.

Kujtojmë që në dokumentin e zbuluar dje nga El Mundo Deportivo, përveç 222 milionë eurove që shkojnë në arkat e Barcelonës për prishjen e kontratës me Neymar, u zbulua edhe paga e këtij të fundit, që e çonte koston totale të PSG-së në afërsisht 500 milionë euro.

LEXO TE PLOTE

Sport

Mohoi zërat se i ra të fikët, legjenda Pele prej 6 ditësh në spital

Publikuar

-

Nga

Legjenda e futbollit, Pele prej gjashtë  ditësh është i shtruar në spital për një problem shëndetësor ende të pazbuluar.

Mësohet se 80-vjeçari nuk është i sëmurë rëndë, por ka gati një javë në spital.

Faqja e lajmeve Globo tha se Pele po kryente ekzaminimet rutinë në Spitalin Albert Einstein të Sao Paulos.LEXO EDHE:  Italia lehtëson masat/ Hiqen maskat në “zonat e bardha”

Menaxheri i biznesit gjithashtu reagoi duke thënë se nuk kishte arsye për t’u shqetësuar.

LEXO EDHE:  Situata pandemike/ Italia lehtëson masat për udhëtarët shqiptarë

Frika e madhe mbizotëron pasi disa ditë më parë u raportua se legjendës i kanë të fikët, por më pas zërat u mohuan.

LEXO TE PLOTE

Sport

ZYRTARE/ Goditja e bujshme në merkato, Egnatia prezanton Telushin

Publikuar

-

Nga

Egnatia ka bërë një prej merkatove më të mira të Kategorisë Superiore. Këtë e tregojnë dhe emra e afruar nga rrogozhinasit, ku spikasin futbollit me CV të pasur në Superiore.

Së fundmi, Egnatia ka zyrtarizuar afrimin e mesfushorit të njohur Bruno Telushi.  Mesfushori 30-vjeçar ka mbyllur aventurën në Azerbajxhan te skuadra e Nefçi Bakus duke u rikthyer sërish në futbollin shqiptar.

LEXO EDHE:  Azilantët shqiptarë nuk e ndalin ritmin/ Rriten 14% vetëm në shtator, kryesojnë Franca dhe Anglia

LEXO EDHE:  Kërkohej nga Interpoli/35 vjeçari arrestohet në Vlorë

Edhe pse ishte shumë afër një transferimi te Vllaznia, në momentin e fundit diçka shkoi keq dhe vlonjati zgjodhi Egnatian. Lajmin e bëri të ditur vetë faqja e klubit rrogozhinas me anë të një postimi në ‘’Facebook’’.Postimi i Egnatias

 

LEXO TE PLOTE