Connect with Us

Komenti i ditës/ Si mund të jetë njeriu kaq i paturp sa ky Petrit Vasili?…

Politikë

Komenti i ditës/ Si mund të jetë njeriu kaq i paturp sa ky Petrit Vasili?…

Publikuar

-

I përdoruri për turp, i paturpi Petrit Vasili

Është e provuar shkencërisht që kafshët nuk kanë turp. E në ndryshim prej tyre, njeriu si qenie me ndjenja, zotëron edhe ndjenjën e turpit, pra ka turp.

Mirëpo ja që edhe mes njerëzve paska prej atyre që nuk kanë turp.

Njëri, më tipiku prej tyre në ligësinë e vet është padyshim edhe Petrit Vasili, fytyra më përfaqësuese e LSI-së, ai që edhe vetë partia e tij mezi i dha 362 vota.

Ky lëtyrëdeputeti që nuk e voton askush, por që Monika me porosi të Metës i dhuroi mandatin e qarkut të Tiranës, është kaq i paturp sa del e bën karshillëk si karagjoz e vetëmburret duke na thene se ne shtator do të jem në parlament e do bej namin.

Në nje interviste dhënë në News 24, deputeti me 362 vota tha se “Parlamenti është një fushë beteje tjetër, që duhet rimodeluar dhe toleranca të jetë zero. Fjala ka shumë rëndësi, denoncimi po ashtu. E vërteta nuk është çështje numrash. Në rrjete sociale reflektohet një neveri, pranuan të shpërbënin punën e tyre të 5 qershorit. Kam qenë aktiv dhe për fajin tim i besova ndërkombëtarëve. Jam i penduar, sepse shoh një marrëveshje të bërë copa copa”.

Pra, ky njeri me 362 votat qe i kanë dhënë, na thotë se paska qenë aktiv e tani do të bëhet edhe më shumë aktiv e të rimodelojë Parlamentin sa te fillojë punë në shtator. Na thotë edhe që eshte penduar qe ju ka besuar nderkombëtarëve e të tjera mbroçkullitje të tilla

LEXO EDHE:  Infektohet me Covid-19 Petrit Vasili/ Nënkryetari i Kryemadhit shtrohet në reanimacion

Mirëpo ky Peço Vasili i Metës flet edhe për neverinë që përcjellin rrjetet sociale.

Po a mund të ketë neveri më të madhe se sa ajo që shprehin qytetarët nëpër rrjetet sociale ndaj këtij njeri?

Mjafton te shihni facebook-un e këtij frymori dhe do te gjeni aty jo vetem neverine, por edhe urrejtjen e qytetarëve, do të gjeni komente dhe vlerësime nga më negativet që mund të bëhen për nje të paturp dhe të pacipë, nga ata të shumtët që nuk e njohin ndjenjen e turpit e që na shiten si politikanë.

Petrit Vasili ka marrë vetem 362 vota, pra ka marrë më pak nga të gjithë politikanët e tjerë shqiptarë, dhe ka akoma fytyre, ka akoma sy e faqe e del ne publik, ka paturpësinë të japë intervista e të ma thotë se në shtator do të rimodelojë parlamentin.

Po ç’parlament do të rimodelojë ky mor aman, ky që askush nuk e do e të gjithë e njohin vetëm si kryeservilin dhe kryeintrigantin e Ilir Metës?!

Parlamenti atë do ta ketë lolodeputeti  e vet e ne të gjithë do të shohim tek ai shëmtimin skandaloz të politikesh shqiptare./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Reforma territoriale/ Duma: Ekspertët po punojnë, s’ka bashkëpunim me Ramën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Nënkryetarja e PD, Grida Duma e ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 ka deklaruar se së shpejti opozita do të vijë me paketë propozuese për Reformën Territoriale.

Pa shkuar te termi bashkëpunim. Nuk ka bashkëpunim, ka diskutime, argumentime. Është detyrim për vendin që si parlamentarët që vijnë nga socialistët dhe demokratët duhet të vijnë aty. S’ka bashkëpunim. Ka nevojë për një rritje të arsyetimit. Po na ndodh në seancat parlamentaret. Vendosëm që komisionet të jenë online. Nuk vendoset ashtu. Duhet arsye. Të lëmë përplasjet që bëjnë shoë. Edhe ne kemi përgjegjësi ndaj qytetarëve, jo vetëm ata.LEXO EDHE:  Cilët emigrantë duam ne?

LEXO EDHE:  Infektohet me Covid-19 Petrit Vasili/ Nënkryetari i Kryemadhit shtrohet në reanimacion

Reforma Territoriale, e kam thënë është elektorale jo territorial. U mblodhën në disa Bashki disa copëza territoresh e jepnin rezultat fitoren e partisë së majtë. Ajo që u mbështoll paketa ishte që do të rrisim shërbimet ndaj qytetarëve. Kji ushte njëra anë. Bashkim, do fitojmë autonomi dhe do të marrin më shumë fonde. Do i mirë menaxhojnë dhe s’do kenë justifikimin që nuk na jep pushteti qëndror. Elementi i tretë ishte mirëmenaxhimi i territorit. Tre kolonat do të përmirësoheshin. Nuk është politike, nuk është opozitare, kanë bërë mbrapsht që të gjitha. Shërbimet sidomos në zonat e Bashkive, lënë për të dëshiruar.”-tha Duma.  

LEXO TE PLOTE

Politikë

Akuzat e Berishës/ Grida Duma merr në “mbrojtje” Bashën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka marrë në mbrojtje kreun e PD-së, Lulzim Basha, pas akuzave të forta që ish-kryeministri Sali Berisha ka drejtuar ndaj tij.

E ftuar në News 24, Duma tha se deklaratat e Zotit Berisha, i cili e akuzoi Bashën për pazare me kryeministrin Edi Rama, janë emocionale.E pyetur se çfarë mendimi ka deputetja Duma në lidhje me akuzat e Berishës, për pazare mes Ramës e Bashës, që erdhen deri në përjashtimin e tij, nga grupi parlamentar, nënkryetarja e PD tha se “Nuk kam asnjë koment në lidhje me këtë çështje. Kjo sepse një ingredient i Zotit Berisha, në reagimin e tij, është edhe karizma emocionale, ndaj lidershipit të PD

Unë kështu e lexoj. Berisha është një njeri që ka udhëhequr dhe me emocione”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Grida Duma “sulmon” mbështetësit e Berishës/ “Kanë zgjedhur liderin e së shkuarës”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Deputetja Grida Duma, e cila njëkohësisht është edhe nënkryetare e PD-së, ka tentuar të mohojë situatën kaotike në PD, duke u shprehur se “PD është një një periudhë reflektimi dhe kritike”.

E ftuar në News 24, Grida Duma në mënyrë indirekte ka sulmuar ata që mbështesin ish-kryeministrin Sali Berisha, për të cilët tha se “mbështesin liderin e së shkuarës”.

E pyetur nga gazetarja në studio “Ata që mbështesin Berishën janë demokratë?”, Grida Duma u përgjigj: “Mbështetësit e Berishës janë plotësisht demokratë. Mendimet e tyre duhen respektuar. Kanë ndjekur lidershipin e kaluar, dhe detyra e liderishipit e hierarkisë së saj është që bashkoi të shkuarën me të ardhmen. Armët, fuqinë etj. Mos i preket historia e tyre për të cilët duhet të jenë krenarë. Bashkë me partnerin SHBA ti çojë në fitore. Kjo nuk është idealizëm, por detyrë. Nuk them këtu çfarë duhet bërë ndryshe. Nuk i jap ndonjërit këshillë personale, s’e kam këtë delir. Nuk i jap dot keshilla njerezve qe kane 30 vite ne politike. Padiskutim që sot lëmë mënjanë vendimet e marra apo kushtëzimet mbi to, për të parë për të ardhmen. Kjo i duhet demokratëve, pas të gjithave këtyre na duhet PD e bashkuar. Demokratët duhet të jenë sup më sup.”

LEXO EDHE:  Tit Vasili qan hallin e Gridës/ Armiku Rama e bullizoi

LEXO EDHE:  Infektohet me Covid-19 Petrit Vasili/ Nënkryetari i Kryemadhit shtrohet në reanimacion

Deputetja Duma u ndal edhe tek vendimi i Bashës, për të përjashtuar Sali Berishën, nga grupi parlamentar i PD.Grida Duma tentoi të justifikojë vendimin e Bashës, duke thënë se “zgjodhi të keqen më të vogël”.

Ishte një akt vendimmarrës i Bashës, nuk e përcolli në anëtarësi.  

Por, përgjegjësia ndaj demokratëve është se ata meritojnë një PD të bashkuar.

Nëse shikon atë që tha Basha në fjalimin e tij, ishte një vendim personal. Ai tha se është një vendim që e mban ai përgjegjësinë. Basha zgjodhi të keqen më të vogël”-tha Grida Duma./CNA.al

LEXO TE PLOTE