Connect with Us

Shqipja e “Përputhen +40” bën rrëfimin tronditës/ “Ish burri dhe kunata më rrihnin”

Showbizz

Shqipja e “Përputhen +40” bën rrëfimin tronditës/ “Ish burri dhe kunata më rrihnin”

Publikuar

-

Shqipja është një nga konkurrentet e Përputhen +40, e cila ka rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve  me rrëfimin e saj tronditës.

E ftuar në emisionin Shqipëria Live ajo ka treguar se ish burri dhe kunata e rrihnin.

Shqipja tregoi se vjehrri bëhej shkaktar i zënkave të saj me të shoqin.

Vjehrri vjen nga puna me disa shtiza dhe ja jep vajzës së vogël. Unë ja heq dhe i them se nuk janë lodra. Ai ia jep sërish, unë prapë ja largoj. Të tretën herë vjehrri i mori dhe ja dha. Unë i hodha nga korridori në bahçe, me idenë që kjo nuk është një lodër. E për këtë vjehrri shkon te im shoq që po bënte dush, që të vinte që të shikonte se çfarë ndodhi. E aty më gjuajti. Kur më gjuajti ishte vjehrri, gjyshi dhe nënëdaja. Ata më panë se çfarë bëra unë. Më pas më ka gjuajtur edhe herë të tjera”, rrëfeu ajo.

LEXO EDHE:  “Nisa të flisja me vajza të tjera të shfryhesha”/ I riu tregon për sherret mes nënës dhe gruas së tij

Konkurrentja tha se në vitin 1992 ka kërkuar të ndahet, por Prokuroria nuk ka pranuar, pasi sipas tyre ata nuk kishin shkaqe për divorc. Shqipja shtoi se ish-bashkëshorti i kishte shkruar te një Hoxhë, sepse sipas tij, ajo ishte e sëmurë.

Im shoq kishte shkuar me mamanë time te një Hoxhë që me demek shihe se është e sëmurë. Unë dhe sot e kësaj dite jam për bukuri. Thonin që më kishin bërë magji prandaj sillesha ashtu”, u shpreh ajo.

Shqipja gjithashtu u shpreh se ishte dhunuar dhe nga kunata./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

“Më ka marrë në 2 të natës”/ Ritvana nxjerr  “zbuluar” Argjendin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ritvana dhe Argjendi janë dy prej konkurrentëve më të komentuar të Përputhen.

Që në hyrje, Ritvana dhe Argjendi treguan se ka një tërheqje mes tyre, por duket se “marrëdhënia” e tyre është krisur pasi Argjendi ka shprehur pëlqim dhe për vajza të tjera.

Në punatën e sotme, Ritvana ka treguar se Argjendi e ka marrë në orët e vona për tu takuar dhe mendon se ai po bën një lojë të pisët me të gjtiha konkurrentet.Argjendi më ka marrë në 2 të natës, ka dashur të takohemi. Mendova se atë ditë ka pasur takimin me Mikelën dhe i thashë po për provokim, por nuk u takuam. Mendoj se Argjendi po bën një lojë të pistë, ja kam thënë veçantë, por po ja them dhe këtu. Mban aleanca, do ta ketë mirë me të gjitha. Madje doja dhe ta filmoja nëse do vinte”, rrëfeu Ritvana.

LEXO EDHE:  Rrëfim/Nuk e dua më bashkëshortin tim

LEXO EDHE:  Dhunonte të ëmën/ I riu plagos të vëllain me thikë

Ndërkohë Argjendi, ka rrëfyer se ndihej i vetmuar dhe nga njerëzit që njeh këtu në Tiranë është Ritvana dhe prandaj e ka marrë.

Unë e kam marrë, sepse në Tiranë jetoj vetëm dhe po ndihesha i vetmuar. Njerëz jemi, nuk njoh njeri në Tiranë dhe nga ata që njoh Ritvanën e kam shumë xhan “, tha Argjendi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Shko lëpiju para mbrapa Adës”/ Bruno shpërthen ndaj Mikelës: Nuk ke respekt për gjininë tënde

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Në takimin e saj me Brunon, Ada ka treguar për historinë e saj të dashurisë para se të hynte në Përputhen.

Ajo u shpreh se Bruno i jep komoditetin për tu rrëfyer për jetën e saj personale pasi më parë nuk ka dashur ta prekë këtë temë.

Por komenti i Brunos, ka revoltuar Mikelën e cila ka shpërthyer ndaj tij dhe Adës. Bruno i kujton se Mikela vijon të flasë ende me ish të fejuarin dhe kjo ka krijuar shumë tensione mes tyre.

LEXO EDHE:  Dhunonte të ëmën/ I riu plagos të vëllain me thikë

LEXO EDHE:  “Nisa të flisja me vajza të tjera të shfryhesha”/ I riu tregon për sherret mes nënës dhe gruas së tij

Mikela në një moment është shprehur se Bruno shkon nga fryn era dhe tani po i lëpihet nga para dhe pas Adës./ CNA.al

  

View this post on Instagram

 

A post shared by Faqja e vetme zyrtare (@perputhen_tch)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Me gjuhë të ashpër dhe me tone të larta/ Ada dhe Mikela përplasen me njëra-tjetrën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Në episodin e sotëm të Përputhen është transmetuar takimi mes Adës dhe Brunos, një takim që ka shkaktuar shumë debat mes vajzave, ku është përfshirë Mikela.

Situata ka degraduar, ku dy vajzat i drejtohen njëra-tjetrës me fjalë ofenduese dhe tone të larta.Është dashur të ndërhyjë Bruno që kjo përplasje mes vajzave të mos shkonte më tej.

LEXO EDHE:  “Nisa të flisja me vajza të tjera të shfryhesha”/ I riu tregon për sherret mes nënës dhe gruas së tij

LEXO EDHE:  Dhunonte të ëmën/ I riu plagos të vëllain me thikë

E gjitha ka filluar për shkak se Ada është paraqitur në takim e veshur në një mënyrë shumë ekstravagante dhe më një libër në duar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE