Connect with Us

Jeni në dilemë për ngjyrën e flokëve që duhet të zgjidhni këtë sezon?/ Ja disa ide nga vip-at

Fashion

Jeni në dilemë për ngjyrën e flokëve që duhet të zgjidhni këtë sezon?/ Ja disa ide nga vip-at

Publikuar

-

Jeni në dilemë për ngjyrën e flokëve që duhet të zgjidhni këtë sezon?/ Ja disa ide nga vip-at

Për të gjitha zonjat dhe zonjushat që janë ende në dilemë se si të ngjyrosin flokët e tyre për këtë sezon veror, disa nga personazhet më të famshëm në botë ju japin ide të shkëlqyera.

Nga ngjyrat, bjonde, brune, apo edhe ngjyrat e guximshme këtu mund të shihni nuancat që ju përshtaten më së shumti.

LEXO EDHE:  Prekëse!/ Hueyda El Saied humb njeriun e shtrenjtë

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Fashion

Pesë truke në vendosjen e penelit/ Zbuloni cili model ju shkon më shumë

Publikuar

-

Nga

cna lajm fashion

Sot trendet na prezantojnë me shumë shembuj se si ne mund të dukemi më bukur dhe më të kuruar. Por duhet të kemi parasysh që jo të gjitha këto trende mund të na përshtaten sepse secili nga ne është unik dhe me tipare të veçanta.

Përshembull peneli ideal sipas grimierve më të famshëm është ai “cat-eye’, por a na shkon të gjithave? Jo!! Sepse forma e syrit duhet të diktojë mënyrën se si ne e vendosim penelin.

Artisja e makijazhit, Kathy Jeung, krijoi pesë forma penelësh për pesë forma të ndryshme sysh, ja cilat janë ato.

1.Sy asimetrik.

Për sy asimetrik ajo sugjeron një penel pluhur i cili mbulon vetëm vijën e syrit pa e tejkaluar hapësirën.

LEXO EDHE:  Rovena Dilo na befasoi të gjithëve/ Publikon foton e vitit 2005 dhe duket “Wow”

LEXO EDHE:  Kur modelet hidratohen topless

2.Për sy të mbyllur

Kini parasysh që ta bëni penelin jo vetëm sipër syrit por edhe në zona poshtë. Pra mos e lyeni zyrin me laps të zi por thjesht kaloni një vijë peneli.3.Për sy me formën aziatike

E keni shumë kollaj. Thjesht kaloni një vijë peneli pa e trashur apo ekzagjeruar.

 4.Për sy të gjerë

Mund të bëni një penel me më shumë bisht duke krijuar një cep anësh syrit.

5.Për sy në formë bajamesh

Nuk është nevoja të përdorni një penel, thjesht krijoni me ton pluhur një vijëzim të këndshëm./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Fashion

Po mendoni të ndryshoni garderobën tuaj?/ Eventi “Emmy Awards” sapo ju dha një ide

Publikuar

-

Nga

Eventi “Emmy Awards” 2021 u përfol më së shumti për fustanet dhe kostumet e mahnitshme me të cilat u paraqitën yjet e Hollywood-it.

Por kishte një detaj që na shumë në sy. Rripat. Rripa të theksuara pas belit me ngjyra të ndryshme i pamë tek shumica e artistëve gjatë gjithë eventit.

Ne fakt nuk kanë faj sepse një detaj i tillë të ndihmon te dukesh më elegante dhe  e kuruar.

Prandaj dhe ne kemi nje lajm të mirë. Këtë truk mund ta “vidhni edhe ju. Keshtuqë ju sugjerojme te beni një ndryshim të vogël në garderobën tuaj.

LEXO EDHE:  Julia Roberts grua e bukur dhe pa make-up

LEXO EDHE:  Foto/ Puthjet më të sikletshme të personazheve publikë

Por si fillim, hidhini një sy rripave më të mirë të natës:  1. Beanie Feldstein

Me një brez metalik ngjyrë rozë, jo shume të ekzagjeruar, aktorja ka shtuar shkelqimin në fustanin e saj.

  1. Yara Shahidi

Një futan “Dior” i cili duket edhe më elegant nga rripi i thjeshtë ngjyrë jeshil.

  1. Amy Poehler

Rripi në xhaketë, nje truk seksi që të gjitha ju mund ta provoni.

  1. Keri Russell

Me një fustan “të zhytur” me rruaza dhe shkelqim, edhe rripi i Russell dalloi në pamjen e saj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Preferohet nga të gjitha vajzat/ Si ta vendosim buzëkuqin e lëngshëm për tu dukur bukur

Publikuar

-

Nga

Buzëkuqët e lëngshëm historikisht kanë qënë të preferuarit e vajzave. Ngjyra më të theksuara, zgjasin pothuajse gjatë gjithë ditës, vajzat kanë arsye pse e duan kaq shumë këtë lloj buzëkuqi.

Gjithsesi ka disa rregulla që mund të na ndihmojnë për ta bërë aplikimin e buzëkuqit të lëngshëm sa më të bukur.

1.Mos nxitoni.

Në momentin që jeni në pasqyrë kini parsysh të fokusoheni në vendosjen e buzëkuqit. Nga nxitimi mund të tejkalohet vija e buzës dhe nuk do të dukeni bukur.

2.Përdorni fondatinë ose pudër pluhur para aplikimit.

Në mënyrë që ngjyra të duket më shumë dhe ngjyra e saj të balancohet me fytyren tuaj duhet patjetër që para aplikimit të buzëkuqit të vendosni në buzët tuaja fondatinë ose pudër pluhur.

LEXO EDHE:  Rovena Dilo na befasoi të gjithëve/ Publikon foton e vitit 2005 dhe duket “Wow”

LEXO EDHE:  Julia Roberts grua e bukur dhe pa make-up3.Kujdes me masën.

Mjafton vetëm një kalim i buzëkuqit dhe jeni në rregull, keni marrë rezultatin e dëshiruar.

4.Hidratim.

Kini parasysh, hidratimimi nuk është i nevojshëm vetëm për fytyren por edhe per buzët veçanësrist nëse ato janë të çara. Një balsam buzësh i mirë para vendosjes së buzëkuqit do ju ndihmonte shumë.

5.Përdorni furçë.

Nëse dëshironi që masa e buzëkuqit të jetë e përhapur si duhet, nje furçë e butë ju hyn shumë në punë. Kalojeni furçën përgjate buzëve per të përhapur sa duhet buzëkuqin./CNA.al

LEXO TE PLOTE