Connect with Us

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 05-12 Korrik

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 05-12 Korrik

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dashi

Puna

Ndoshta ju mund të koordinoni dy mendimet dhe të thithni pjesët më të mira. Asgjë nuk është e pamundur nëse vërtetoni se jeni të aftë të merreni me mospajtim, kritikë dhe gjykime të pakërkuara.

Dashuria

Çiftet do të mendojnë se u kanë shpëtuar disa bisedave, por partneri mund të mos pajtohet dhe t’i tërheqë përsëri. Ju do të lini gjithçka të ndodhë për të përjetuar emocione të reja.

Financat

Këtë javë, shumë pak nga pritshmëritë tuaja do të bëhen të vërteta ashtu siç i kishit planifikuar. Kjo është veçanërisht e vërtetë për planet tuaja të parave që prisni të hyjnë në buxhetin e familjes ose biznesin tuaj.

Demi

Puna

Ju do të merrni disa vendime mjaft të pamundura në këto ditë të para të javës, por gjithmonë do të keni kohë për të ndryshuar mendje ose për të rregulluar lojën tuaj . Kujdes vetëm nga kritikët, ata që nuk mund të ndihmojnë por që gjithnjë kanë diçka për të thënë.

Dashuria

Largohuni nga njerëzit negativë , veçanërisht ata që ju kanë shkaktuar vuajtje në të kaluarën. Duhet patjetër të mësoni të mbani distancën nga përvoja të caktuara.

Financat

Mund të keni shpenzime ose pagesa të papritura për gjërat që mund të keni shmangur.

Binjakët

Puna

Ndonjëherë ka vendime që duhet të merren me sportivitet dhe ju jeni kandidatët më të mundshëm për ta bërë këtë. Nuk do të shqetësoheni shumë për të tjerët pavarësisht gjithçkaje.

Dashuria

Çiftet janë akoma duke pritur që dikush t’i tregojë se si të sillen, por një marrëdhënie formohet nga dy persona dhe  jo tre, kështu që ju duhet të mësoni t’ia dilni vetë dhe të mos jeni shumë të varur nga të tjerët.

Financat

Do të keni një shans të kaloni një javë të suksesshme financiarisht, por shmangni blerjet impulsive të gjërave që nuk ju duhen tani.

Gaforrja

Puna

Ka disa aktivitete që do të duhet të rivlerësohen, edhe kur të jenë zgjedhur të gjithë bashkëpunëtorët tuaj, kështu që një qëllim i dyfishtë që duhet të përmbushet.

Dashuria

Beqarët do të takojnë, njerëz të rinj dhe interesantë, me të cilët do të fillojnë të ndërtojnë një dialog të hapur pa paragjykime. Mund të jetë një mundësi e re për ju!

Financat

Java sjell të ardhura financiare ose marrje të lajmeve në lidhje me paratë.

Luani

Puna

Nëse keni argumente të vlefshme, dilni me to dhe mos kini frikë të krahasoni veten me të tjerët . Flisni me një zemër të hapur dhe nuk do të keni pasojat që keni frikë.

Dashuria

Ju jeni më tepër i zënë me disa çështje, të cilat nuk kanë asnjë lidhje me marrëdhëniet tuaja emocionale, kështu që nuk do t’i kushtoni vëmendje disa sinjaleve të rëndësishme. Riparoni hapësirat tuaja personale menjëherë, para se t’ju mbingarkojë puna.

Financat

Disa përfaqësues të shenjës së zodiakut Luani do të gëzohen me fatin e lidhur me një fitim të papritur. Sidoqoftë, shmangni iluzionet që lidhen me çmimin e parë të lotarisë.

Virgjëresha

Puna

Ju nuk duhet të nguteni të merrni vendime nëse nuk jeni të bindur,  thjesht duhet të vazhdoni të shtyni instiktet tuaja. Herët ose vonë do të ktheheni pas dhe do të kuptoni gabimet që keni bërë që në të ardhmen duhet t’i shmangni.

Dashuria

Ndoshta do të keni ndonjë mënyrë tjetër për të marrë përgjegjësitë tuaja, por në këtë moment nuk mund të prisni asgjë më shumë sesa të gjeni qetësinë tuaj shpirtërore. Do të ketë alternativa, të cilat mund të jenë shumë më të lehta, por jo aq funksionale.

Financat

Gjatë javës së 5 – 11 korrikut, do të keni angazhime në lidhje me çështje të ndryshme të rëndësishme financiare. Ato mund të jenë shkak për shqetësim, për shfaqjen e një angazhimi shtesë urgjent, për takime dhe biseda me njerëz të caktuar.

Peshorja

Puna

Nëse keni ndërmend të zgjeroni biznesin tuaj ose projektin tuaj aktual, këtë javë do të jetë mirë të vlerësoni kostot dhe shpenzimet që do të bëhen në periudhat e hershme. Ju nuk mund të kapeni nga entuziazmi, gjithashtu sepse zakonisht jeni shumë më të kujdesshëm.

LEXO EDHE:  “Miqve” që kanë këto shenja horoskopi nuk duhet t’u besoni

Dashuria

Ju keni dhënë gjithçka. Tani do të duhet të ndalesh për një moment për të korrur atë që ke mbjellë. Ju jo gjithmonë do të merrni atë që meritoni, por gjithashtu mbi bazën e kësaj do të duhet të vlerësoni se kujt i jeni përpara.

Financat

Gjatë javës, shmangni zotimin e premtimeve, mos u entuziazmoni për ofertat joshëse për të ardhura më të mira. Këtë javë mund të habiteni nga një dhuratë ose një fitim.

Akrepi

Puna

Ju jeni jashtëzakonisht i pavendosur nga pikëpamja profesionale, pasi keni pasur disa propozime interesante, por nuk jeni të sigurt se si të menaxhoni gjendjen tuaj aktuale.

Dashuria

Ju keni pasur kohë për të reflektuar më mirë në marrëdhëniet që keni pasur. Kështu keni kutpuar gabimet që keni bërë në të shkuarën dhe që në të ardhmen nuk duhet të bëhen përsëri pasi rrezikoni të mbeteni vetëm.

Financat

Këtë javë do të duhet të jeni praktikë dhe të ndjeshëm në gjithçka që lidhet me paratë. Bëni kujdes nëse keni një punë ose angazhim me dokumente financiare ose bankare.

Shigjetari

Puna

Këtë javë është koha për të kërkuar mundësi të reja karriere, jo vetëm sepse puna juaj mund të jetë në ekuilibër, por edhe për një çështje të rritjes personale. Nëse ju pëlqen të ndryshoni, tani është koha e duhur për të filluar të mendoni për të.

Dashuria

Çiftet do të duhet të përgatiten për disa përplasje, disa vendime drastike , por nuk mund të jetoni gjithmonë me shpresën se gjithçka do të shkojë mirë dhe do të ecë normalisht. Nuk është reale si pritje.

Financat

Në përgjithësi, java do t’ju kërkojë të jeni më të kujdesshëm në çështjet e parave. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse keni nevojë të nënshkruani një dokument financiar, marrëveshje kredie, etj.

Bricjapi

Puna

Ju keni disa vështirësi për t’i bërë kolegët ose mbikëqyrësit tuaj të kuptojnë se cilat janë aftësitë tuaja dhe çfarë doni të arrini. Padyshim, një problem komunikimi po ju vë në kryq.

Dashuria

Duhet  të bëni përjashtime ndonjëherë. Nuk është gjithmonë e nevojshme të jeni kaq kritik ndaj vetes dhe kufizues, veçanërisht kur bëhet fjalë për ndjenjat.

Financat

Financiarisht, java nuk parashikohet e mirë, por do të duhet të konsideroni me kujdes secilin nga shpenzimet tuaja. Nuk është koha për shaka. Disa prej jush do të flasin me familjen tuaj për shpenzimet e ardhshme.

Ujori

Puna

Ju jeni shumë të prirur t’i jepni një shans një personi që ka bashkëpunuar me ju, por që nuk ka rezultuar shumë i dobishëm. Ju nuk duhet të jeni shumë zemërgjerë, veçanërisht nëse keni qenë në telashe financiare.

Dashuria

Beqarët do të duhet të dorëzohen në disa aspekte që nuk u duken tërheqës për njerëzit, për të kuptuar me të vërtetë para kujt janë, përndryshe do të lënë shumë njohje në mes.

Financat

Këtë javë do të keni mundësinë të zhvilloni në mënyrë të favorshme punët tuaja financiare, por mos veproni emocionalisht.

Peshiqt

Puna

Nëse nuk jeni në gjendje të organizoni veten, nuk është aq e vështirë të mbështetesh te të tjerët. Besimi se duhet të keni mësuar dhe përdorimi i tij nuk është aq i keq. Çdokush është në gjendje të shërohet.

Dashuria

Mundohuni t’u jepni disa shpjegime më shumë njerëzve përreth jush që preferojnë të ballafaqohen me ju në vend që të mbyllen në bindjet e tyre.

Financat

Këtë javë do të keni veprime të suksesshme financiare për ju, të cilat do t’ju sjellin stabilitet, pavarësi ose të ardhura më të mira në të ardhmen.Kjo do të jetë një javë e mbarë për marrjen e parave, zgjidhjen e marrëveshjeve financiare, dokumenteve, etj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Kujdes/ Këto janë shenjat më të rrezikshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Për të bërë një renditje të shenjave të horoskopit sipas rezikshmërisë, FBI ka publikuar statistika që tregojnë se cilat janë shenjat që kryejnë më shumë krime.

Renditja e tyre bazohet në numrin e kriminelëve që kanë arrestuar gjatë viteve.

Le të bëjmë renditjen nga shenjat që janë më pak të rrezikshme deri tek ato më të rrezikshmet.

Binjakët:

Binjakët njihen si shenja më së pakti e rrezikshme sipas statistikave të FBI. Binjakët nuk marrin asnjë ose asgjë aq seriozisht për të shkaktuar dhimbje. Përvec nëse ju mërzitin me fjalët e tyre të shumta.

Ujori:

Ujorët janë njerëz të mirë dhe dashurojnë drejtësinë. Njerëzit e lindur në këtë shenjë janë po ashtu të njohur për numrin e ulët të krimeve, pasi që janë mjaft të menxur, karizmatik dhe kanë një ego shumë të fortë, që rrallë mund të thyhet.

Luani:

Edhe pse luanët njihen si pasionant dhe impulsiv, ata nuk janë në krye të kësaj liste për rrezikshmëri. Ata dinë ta mbajnë veten larg rreziqeve e problemeve.

Peshorja:

Një ndër shenjat më të qetë e më të sjellshëm. Kështu njihen ata që janë të lindur në këtë shenjë. Mirëpo, durimi ka një kufi. Peshoret janë të gatshme të bëjnë krime kur dikush tenton të përfitojë nga ta. Sidoqoftë është e cuditshme të shohësh që peshoret kryejnë më shumë krime se ujorët e luanët, të cilët janë të njohur për natyrën e tyre rebele.

Virgjëresha:

Njerëzit të lindur në këtë shenjë njihen si të qetë e të durueshëm. Ata njihen për aftësitë e tyre të zgjidhjes së problemeve, edhe nëse problemi do të thotë të jetë një vjedhje ose një vrasje. Ata janë inteligjent, dhe nëse përfshihen në një krim, ai krim do të jetë i planifikuar me shumë kujdes.Peshqit:

Peshqit janë partner të dashur e besnik. Por kur ata ndihen të provokuar mund t’ju tregojnë ferrin. Sipas FBI, peshqit janë më së shumti të përfshirë në krime që kanë të bëjnë me drogë.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e martë për të gjitha shenjat

LEXO EDHE:  Si e parashikon Monika Kryemadhi fundin e saj

Bricjapi:

Sipas statistikave të FBI, bricjapi është një kriminel mesatar. As nuk gjindet në fund të listës për më së pakti krime as në fund të listës për më së shumti. Njerëzit e lindur në këtë shenjë mund të kryejnë krime sadiste. Ata zakonisht nuk njihen për vrasje. Ata nuk janë aq të kujdesshëm prandaj zihen lehtë.

Akrepi:

Nëse zgjoni anën e errët të këtyre ‘akrepëve’ përgatituni të shijoni ferrin. Ata mund të jenë agresiv, xheloz dhe të këqij. Shumica e tyre nuk përjetojnë shumë emocione, prandaj mund të kryejnë një vrasje pa u ndjerë në faj.

Dashi:

Një shenjë që nuk mund ta durojë që dikush t’i thotë se cfarë duhet të bëjë. Ata njihen si njerëz nervoz e agresivë. Ata nuk mund ti qetësojë askush.

Shigjetari:

Vetë fakti që shigjetari mban një shigjetë në krah, bën që kjo shenjë të duket e rrezikshme. Sipas statistikave shigjetari është shenja e tretë më e rrezikshme. Ju duhet të keni kujdes se cfarë bëni rreth tyre. Ata njihen kryesisht për vjedhje.

Demi:

Një shenjë që hyn shpejt në një zënkë. Prandaj nuk është cudi që është shenja e dytë më e rrezikshme sipas statistikave të FBI. Karakterizohen si të mencur, mirëpo janë tëndecioz për tu përfshirë në shpërlarje parash. Ata nuk u besojnë njerëzve aq lehtë.

Gaforrja:

Më në fund, koka e kriminelëve është kjo shenjë. Sipas statistikave, njerëzit e kësaj shenje vrasin për shkak të xhelozisë dhe arrestohen më së shumti. Arsyet kryesore e vrasjeve që ata i bëjnë, është jo-stabiliteti mental apo luhatja e gjëndjes emocionale të tyre./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 23 shtator 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Dashi

Mendja juaj po gumëzhin si një bletë e zënë sot. Mbani gjërat të lehta dhe shoqërore. Mos u përfshini shumë në detaje. Ju mund të prireni të shqetësoheni për rezultatet, por e vërteta është se problemet do të zgjidhen mjaft mirë nëse mbani një pamje të qartë të qëllimeve tuaja.

Demi

Ju jeni në krye të botës sot ashtu siç duhet të jeni. Qëndroni të fortë dhe të sigurt. Kjo është një kohë e mrekullueshme për ju, por jo një kohë për t’u përqendruar shumë në një gjë. Sigurohuni që të mbani të gjitha opsionet tuaja të hapura.

Binjakët

Hyni në veprim sot që të mos mbeteni prapa. Nëse uleni dhe prisni që dikush t’ju japë një ftesë, ndoshta nuk do të arrini kurrë atje ku dëshironi të shkoni. Çelësi tani është të ndërmarrësh hapin e parë. Kjo është një ditë e mirë për të marrë iniciativën dhe për të shkuar kudo që t’ju çojë batica.

Gaforrja

Ju mund të ndjeni pak konflikt në aspektin profesional kjo për shkak të ndonjë keqkuptimi. Mbajini të hapura kanalet e komunikimit sot sepse mund të nisni një bisedë të ngrohtë që mund t’ju çojë drejt një raporti afatgjatë. Bëjini një telefonatë një personi që e keni në mendje. Mund të jetë personi me të cilin të krijoni një lidhje.

Luani

Mund të mos ndiheni 100 për qind vetvetja sot. Atmosfera e ditës e bën të vështirë për ju të jeni aq të fortë dhe komandues sa jeni zakonisht. Mos kini frikë të gaboni sot, nesër është një ditë tjetër! Me paratë do të keni më shume fat sesa zakonisht sot.

Virgjëresha

Atmosfera e ditës i bën të gjithë shumë më të sjellshëm. Kjo përfshin të dashurin tuaj, i cili është mishërimi i ëmbëlsisë dhe dritës tani. Shkoni përpara dhe kërkoni çdo gjë që ju pëlqen; ka një shans shumë të fortë që ta merrni atë që doni.

LEXO EDHE:  Cilat janë të mirat dhe të këqijat tuaja sipas shenjës së horoskopit

LEXO EDHE:  Cilat janë të mirat dhe të këqijat tuaja sipas shenjës së horoskopitPeshorja

Sot duket sikur të tjerët janë të fiksuar pas imazhit, por ju e dini që kjo nuk është gjëja më e rëndësishme në këtë botë. Ju jeni të zhgënjyer nga dyert që mbyllen në fytyrën tuaj, por mos e bëni këtë. Dera e duhur do të hapet në kohën e duhur.

Akrepi

Dëgjoni instinktet tuaja në vend që të shtyheni nga njerëzit që thonë se e dinë se çfarë është më e mira për ju në punë. Harmonia përshkon atmosferën tuaj sentimentale sot. Në aspektin e financave, do të ndiheni I plotësuar.

Shigjetari

Kjo është një ditë që mund t’i bashkojë njerëzit në mënyra të çuditshme dhe të mrekullueshme. Kjo ditë do jetë e mbushur me unitet dhe bashkim. Tani është një kohë e mirë për të gjetur ose ndryshuar vendin e punës. Edhe një ndryshim i vogël mund të ketë një ndikim të madh në jetën tuaj.

Bricjapi

Kjo është një ditë e mrekullueshme për ju, kështu që shfrytëzojeni sa më shumë çdo moment. Të tjerët do të frymëzohen nga bëmat tuaja të mrekullueshme. Shfrytëzoni rastin për të dërguar dashurinë dhe bujarinë tuaj tek njerëzit që ju rrethojnë.

Ujori

Njerëzit mund t’ju bombardojnë në një mënyrë që ju bën të dëshironi të tërhiqeni në guaskën tuaj mbrojtëse. Lëreni avullin e tyre të shpërndahet para se të nxirrni kundërpërgjigjen tuaj të zgjuar dhe të përpunuar mirë. Ndjenja juaj e humorit me sarkazëm është pikërisht ajo që nevojitet.

Peshqit

Ka shumë karburant për zjarrin tuaj sot, dhe kështu që ju duhet të shfrytëzoni këtë mundësi për të ecur përpara drejt qëllimeve tuaja. Lidhja me të tjerët është një aspekt i rëndësishëm i ditës. Bëni çmos për të punuar me individë me mendje të njëjtë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 22 shtator 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Dashi

Nëse nuk keni qenë mirë kohët e fundit, gjërat po fillojnë të përmirësohen për ju. Sjellja juaj e pakujdesshme do të jetë një shqetësim për prindërit tuaj. Çështje të vogla mund të ndikojnë negativisht në marrëdhënien me të dashurin/dashurën tuaj.

Demi

Eventet shoqërore do të jenë mundësia perfekte për të përmirësuar raportin tuaj me njerëz me ndikim dhe të rëndësishëm. Sot do të ndjeni dashurinë e partnerit tuaj përreth jush. Përgjithësisht do të jetë një ditë e mbarë për ju edhe në aspektin professional.

Binjakët

Përpiquni të zgjidhni çdo konflikt në mënyrë miqësore. Një takim i papritur romantik do të jetë shumë emocionues, por mund të mos zgjasë shumë. Do të jetë një ditë e tensionuar nëse nxitoni në përfundime dhe bëni zgjedhje impulsive.

Gaforrja

Një ditë e mrekullueshme për të bërë gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni mirë me veten. Nëse jeni student dhe doni të studioni jashtë vendit, atëherë një krizë financiare në shtëpi mund t’ju shqetësojë sot. Punoni më shumë për mirëqenien e familjes tuaj.

Luani

Çiftet e martuara mund të kenë nevojë të shpenzojnë shumë para për arsimimin e fëmijëve të tyre sot. Të afërmit mund t’ju sjellin dhurata të papritura, por gjithashtu presin një lloj ndihme nga ju. Jeta e dashurisë do të jetë plot shpresë.

Virgjëresha

Partneri/partnerja juaj do të jetë mjaft mbështetës dhe i dobishëm. Shumë nga shqetësimet tuaja thjesht do të largohen sot. Tregohuni të mençur kur komunikoni me anëtarët e familjes suaj, pasi mund të lindin zënka dhe grindje të panevojshme.Peshorja

Ju do të jeni në gjendje të angazhoheni në aktivitete në natyrë, të praktikoni meditim ose joga. Kjo do të ketë vlerë terapeutike për ju. Fitimet në biznes mund të sjellin gëzim në fytyrat e shumë tregtarëve dhe biznesmenëve sot. Do të befasoheni nga një dhuratë nga një i afërm jashtë vendit.

LEXO EDHE:  Rriten lehtë temperaturat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e martë për të gjitha shenjat

Akrepi

Një udhëtim i ndërmarrë me miqtë ose familjen tuaj do të jetë relaksues. Dikush me të cilin jetoni do të irritohet shumë me veprimet tuaja të fundit sot. Gjatë ditës tuaj të ngarkuar, do të kuptoni se jeni një person me fat për partnerin/partneren që keni zgjedhur.

Shigjetari

Mos bëni asgjë për të cilën mund të ndiheni të turpëruar më vonë. Për disa persona të kësaj shenjë, romanca do të zërë një pjesë të mirë të ditës. Sa i përket aspektit professional, nuk parashikohen zhvillime të rëndësishme.

Bricjapi

Bashkëshorti/bashkëshorti juaj do të jetë në një humor të mirë gjatë ditës së sotme. Sot do të përqendroheni kryesisht tek fëmijët dhe familja juaj. Ka të ngjarë të shkoni në një udhëtim që do të përtërijë energjinë dhe pasionin tuaj.

Ujori

Nëse keni pritur që dikush të kthejë huanë, kjo mund të jetë dita juaj me fat. Kjo do të jetë një ditë e mrekullueshme për të përkëdhelur veten dhe për të bërë gjëra që ju pëlqejnë më shumë. Partneri/partnerja juaj nuk do të jetë në humorin e duhur. Përgjigjuni pozitivisht dhe shpejt ideve të reja në biznes. Ata do të shkojnë në favorin tuaj.

Peshqit

Merrni pak kohë për veten tuaj, për t’u çlodhur dhe rimëkëmbur. Do të jeni në gjendje të kurseni një shumë të vogël parash. Fuqia e dashurisë do t’ju japë arsye për të ecur përpara.

LEXO TE PLOTE