LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lehtësimi i masave anti-COVID/ Manastirliu mesazh qytetarëve

1 Korrik 2021, 07:29, Lifestyle CNA
Lehtësimi i masave anti-COVID/ Manastirliu mesazh qytetarëve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka folur për lehtësimin e masave anti-Covid, ndërsa ka këshilluar qytetarët që të vijojnë të tregohen vigjilentë.

Sipas Manastirliut, mbetet ende alerti nga varianti Delta, i cili është identifikuar edhe në vendet pranë nesh, ndaj nuk duhet të ulim vigjilencën.

‘Nga sot në fuqi plani i lehtësimit të mëtejshëm të masave anticovid, për t’i dhënë më shumë frymëmarrje jetës social-kulturore dhe turizmit në vend. Por mbetet ende alerti nga varianti Delta, i cili është identifikuar edhe në vendet pranë nesh, ndaj nuk duhet të ulim vigjilencën dhe duhet të ecim me shpejtësi me vaksinimin anticovid, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të qytetarëve?, shprehet Manastirliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga