Connect with Us

“Nuk ishte në festën e abetares, kemi qarë pafund të dyja”/ Xhensila Myrtezaj prek me historinë e saj të fëmijërisë

Showbizz

“Nuk ishte në festën e abetares, kemi qarë pafund të dyja”/ Xhensila Myrtezaj prek me historinë e saj të fëmijërisë

Publikuar

-

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj ka rrëfyer e prekur disa momente nga fëmijëria e saj. Ajo ka treguar se prindërit e saj ishin divorcuar qëkur ishte në klasën e parë dhe për këtë arsye nënës së saj, e cila kishte marrë dhe kujdestarinë, i duhej të punonte shumë për tu kujdesur për të.

Këngëtarja ka treguar rastin kur e ëma kishte munguar në festën e abetares pasi nuk i kishin dhënë leje në punë dhe ky ka mbetur si një moment i hidhur në jetën e saj, por që e ka ndihmuar të ecë më shumë përpara, të vlerësojë dhe të punojë shumë fort për të arritur gjithçka në jetë.

E ftuar në emisionin “E ardhmja është vajzë”, Xhensila ka rrëfyer:

Ka qenë në një periudhë e vështirë për mua. Unë isha në klasë të parë kur prindërit e mi u divorcuan, mami më kishte në kujdestari mua dhe duhej të punonte shumë për tu kujdesur për mua. Mbaj mend që mami nuk mundi të vinte në festën e abetares.

Atë moment e kam si një imazh në mendjen time. Duke qenë se ishte në punë në festën e abetares mami nuk ka qenë e pranishme. E kam si një kujtim të hidhur, mamit nuk i dhanë leje atë ditë. Erdhi nga fundi kur unë kisha mbaruar së recituari dhe kemi qarë pafund.

Asgjë nuk ndodh rastësisht, kjo më ka ndihmuar të eci përpara. Muzika ka qenë dhuratë që mami im dhe Zoti më kanë dhënë. Të dyja bënim dy zëra, këndonim pafund bashkë, të gjitha momentet kemi qenë bashkë”, është shprehur e prekur Xhensila Myrtezaj teksa kujton fëmijërinë e saj të vështirë. / CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Injoruan urdhrin për t’u zgjuar/ “Vëllai i Madh” dënon banorët

Publikuar

-

Nga

Banorët e “Big Brother Vip” janë përballur ditën e sotme me një dënim aspak të këndshëm kundrejt tyre dhe shkak për këtë është bërë orari i vonë i zgjimit në mëngjes.

Banorët ishin paralajmëruar disa herë se duhet të zgjoheshin menjëherë pasi të binte gongu dhe në shtëpi të ndizeshin dritat, por duke marrë parasysh se kjo kërkesë nuk është respektuar, ‘’Vëllai i Madh’’ ka ndërmarrëkëtë masë ndëshkuese.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha “masakron” Karlo Bolinon/ Shton e fshin emra sipas konjukturës

LEXO EDHE:  “Jetonim bashkë, po nuk bënim kurrë seks”/ Ish partnerja e Gabriel Garko rrëfen për lidhjen me aktorinBëhet me dije se të gjithë banorët do të qëndrojnë për një afat të pacaktuar në “Dhomën e Dënimit”, si një mënyrë ndërgjegjësimi e reflektimi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Nuk janë të gjithë si ty”/ Roza Lati ‘shpërthen’ kundër Bietës: Nuk ta marr burrin

Publikuar

-

Nga

FOTOT-Roza Lati i vë “flakën” Instagramin/ Shfaqet më seksi se kurrë

Para pak kohësh Roza Lati ishtë e ftuar në emisionin “Ftesë në 5” të moderatores Bieta Sulo. Ajo ishte e ftuar për të folur në lidhje me një set fotografish të realizuara nga Roza por rrjedha e bisedës ndryshoi dhe Roza shpesh herë është shprehur se është ndjerë shumë e ofenduar në atë intervistë.

Si duket Roza nuk e ka harruar këtë përplasje, ditën e djeshme ajo u shpreh  për Bieta Sulon:

LEXO EDHE:  “Jetonim bashkë, po nuk bënim kurrë seks”/ Ish partnerja e Gabriel Garko rrëfen për lidhjen me aktorin

LEXO EDHE:  'Sikur ska ndodhur asgjë'/Këngëtarja shqiptare publikon pamje nga klipi i riPashë emisionin e Sulos. Kishte ftuar Dalina Buzin për serialin SNOB. Mikpritje shumë e mirë, i bëri komplimenta, e priti shumë mirë. Nuk e kuptoj, vura re që më duket e kishte personale me mua por ne nuk është se ia marrim burrin njeriu, më vjen keq. Jo zemër nuk janë të gjithë si ty, nuk janë të gjithë si ty… “- ka treguar Roza./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Dikur shokë të ngushtë/ Çfarë ka ndodhur mes Andit dhe Mevlanit

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Andi Shehi dhe Mevlan Shaba kanë qenë dy nga konkurrentët kryesor të Për’puthen dy, e përveç kësaj dhe shumë miq.

Ata dilnin shumë shpesh me njëri-tjetrin në rrjete sociale, por pas daljes së Andit nga programi kjo gjë u rrallua dhe te ndjekësit lindën dyshime mbi marrëdhënien e miqve.

Dje Andi ka zhvilluar një interaktivitet me ndjekësit në Instagram e në InstaStory Andi u pyet nëse vazhdon shoqëria me Mevlanin.

Ai u përgjigj: Vazhdon respekti.Andi, gjithashtu në një intervistë kur po zhvillonte një lojë e pyetën se kë do zgjidhte midis Mevlanit dhe Atdheut e ai na habiti me përgjigjen e tij. Andi tha se po ti bëhej kjo pyetje më parë do nxehej, pasi askënd se vendoste me Mevlanin, por tani zgjedh Atdheun, pasi me Mevlanin ka pasur një hatërmbetje dhe gjërat janë ftohur.

LEXO EDHE:  Dua Lipa “hap zemrën”: Ja kur e kam dhënë puthjen e parë

LEXO EDHE:  Dua Lipa “hap zemrën”: Ja kur e kam dhënë puthjen e parë

Nga ana tjetër Mevlani asnjëherë nuk ka diskutuar mbi këtë situatë dhe ka thënë se secili ka angazhimet e veta, prandaj nuk janë bashkë si më parë.

Kujtojmë se Andi ka shumë miqësi dhe me Hysenin, një ndër personazhet më të bujshme të sezonit të tretë. Ai e ka mbështetur Hysenin në situatën me Alvisën dhe ka shprehur se i njeh personalisht dhe është i sigurt se nuk ka pasur dhunë midis tyre, raporton Kosovarja.

 

LEXO TE PLOTE