Connect with Us

Nuk humbni peshë dhe nëse nuk hani shumë/ Këto janë dy arsyet

Life Style

Nuk humbni peshë dhe nëse nuk hani shumë/ Këto janë dy arsyet

Publikuar

-

Nuk humbni peshë dhe nëse nuk hani shumë/ Këto janë dy arsyet

Humbja e peshës nuk është një detyrë e lehtë dhe sigurisht që kërkon përpjekje dhe konsumin e ushqimit të duhur. Por çfarë ndodh kur përpiqeni të ushqeheni shëndetshëm dhe jo në sasi të mëdha por kilet nuk duket se bien? Ekzistojnë dy arsye kryesore që ia vlen të merren parasysh pasi ato mund të jenë përgjegjëse për këtë.

Nuk pini shumë ujë

Uji është aleat në humbjen e peshës. Synoni të pini të paktën tetë gota ujë në ditë, që gjithsesi është sasia e rekomanduar nga ekspertët për hidratimin adekuat të trupit.

LEXO EDHE:  Mjalti dhe kanella, përzierja më efikase kundër yndyrës

Nuk bëni gjumë të mjaftueshëm

Studimet kanë treguar se gjumi i pamjaftueshëm ndikon në metabolizmin tonë. Kohëzgjatja e shkurtër e gjumit, më pak se 6 orë në ditë, mund të çojë gradualisht në shtim të peshës. E njëjta gjë duket se vlen për gjumin e tepruar (mbi 8-9 orë në ditë)./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Me një vlerë maramendëse/ Adam Levine dhe bashkëshortja e tij pronarë të vilës luksoze në Los Angeles

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Kreu i grupit Maroon 5, Adam Levine dhe gruaja e tij, modelja Behati Prinsloo janë bërë  pronarë të  një pronë prej 32 milionë dollarësh.

Prona me gjashtë dhoma gjumi përfshin pothuajse 9,000 metra katrorë dhe është ndërtuar në vitin 1940, sipas informacioneve që paraqiten në të dhenat e pronës.

Ajo përfshin një sipërfaqe prej tre hektarësh dhe gjithashtu ka shtatë banjo dhe një pishinë.Adam Levine, 39 vjeç dhe bashkëshorrtja e tij, modelja e famshme BehatiPrinsloo, 30 vjeç, thuhet se e kanë blerë shtëpinë nga ish -çifti i famshëm Ben Affleck dhe Jennifer Garner, sipas një artikulli të Los Angeles Times nga koha e blerjes së këtij të fundit.

LEXO EDHE:  “Humbja në peshë shkatërroi jetën time seksuale”

LEXO EDHE:  Adele i befason të gjithë/ Shfaqet në publik me 45 kilogramë më pak

Affleck ish bashkëshortja e tij, të dy 46 vjeç, e blenë shtëpinë në vitin 2009 për pak më shumë se 17.5 milion dollarë përmes një kontrate  të lidhur me menaxherët e tyre të biznesit, sipas të dhënave të pronës tw publikuara edhe nw webin- masionglobal.com.

Kjo pronë përfshihet në listen e top 10 pronave më luksoze në të gjithë Los Angelos, dhe duke parë çmimin të gjithë bindemi për këtë pjesë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Pritjes i erdhi fundi/ Ish konkurenti i “Përputhen” bëhet  baba për herë të parë

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Të gjithve na kujtohet Lulëzimi, djali nga Kosova i cili si fillim u bë i njohur për publikun shqiptar gjatë pjesëmarrjes së tij në sezonin e parë të “Për’puthen”, dhe më von në formatin të ngjashëm në Kosovë, në emisionin“It’s my love”.

Pikerisht në atë emision erdhi edhe lajmi i “bujshëm” se prej 2 vitesh ai ishte në një lidhjë dashurie dhe mbi të gjitha ata ishin në pritje të fëmijës së pare dhe se produksioni ishte në djeni të lidhjes se tij jashtë programit.

LEXO EDHE:  “Humbja në peshë shkatërroi jetën time seksuale”

LEXO EDHE:  Dëshironi të bini në peshë lehtë dhe pa mund?/ Ndiqni këto këshilla

Ky lajm u bë i ditur në emsionin “n’Kosovë show”ku ai ishte i ftuar dhe në një moment bëhet pjesë edhe bashkëshortja e tij.Ajo që mori më së shumti vëmendje ishte deklarata e tij se ishte  i martuar, jo thjesht i lidhur.

Nëpërmjet një fotoje në rrjetet sociale Lulëzimi ka zbuluar se më në fund është bërë baba.

“Mirë se erdhe në jetë qika jem”, shkruan ai krahas fotos me vajzën e tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTO-Mësuesja më seksi që keni parë ndonjëherë/ Modelja shqiptare poston fotot “përveluese”

Publikuar

-

Nga

Me shumë mundësi të gjithë do të donit të kishit një mësuese të tillë.

Modelja shqiptare Ziza Pajaziti është shumë e komentuar në median rozë për shkak të fotove provokuese dhe formave trupore perfekte.

Së fundmi ajo ka postuar një foto shumë provokuese e veshur si një mesuese shumë seksi.Me një këmishë të hapur në pjesa e dekoltesë që i tregon gjoksin bombastik, një fund në ngjyrë të kuqe dhe lejla me kuadrata, geta të zeza dhe me libra në dorë, modelja shqiptare i ka lënë të gjithë me gojë hapur.

LEXO EDHE:  Ja arsyeja pse u divorcua Marc Anthony

LEXO EDHE:  Dëshironi të bini në peshë lehtë dhe pa mund?/ Ndiqni këto këshilla

Më lejo të të mësoj”, shkruan Pajzaziti në foton e saj.

Zizën tashmë e njohim të gjithë si një ndër modelet më të bukura nga Kosova. Ajo ka ndërtuar një karrierë të suksesshme jo vetëm në trojet shqiptare por edhe më tej./CNA.al

LEXO TE PLOTE