Connect with Us

Nga 1 Korriku, ndryshon sërish ora policore/ Ja masat e reja që hyjnë në fuqi

Sociale

Nga 1 Korriku, ndryshon sërish ora policore/ Ja masat e reja që hyjnë në fuqi

Publikuar

-

Nga nesër ndryshon sërish ora policore/ Ja masat e reja që hyjnë në fuqi

Nga nesër në vendin tonë hyjnë në fuqi masat e reja anticovid.

Ora policore do të shtyhet me një orë, 00:00 deri në 06:00 të mëngjesit.

Gjithashtu nga nesër do të lejohen kampionatet sportive me prezencën e tifozëve me kapacitete deri në 30% duke ruajtur distancën sipas protokollit të miratuar nga ISHP.

Data 1 korrik do të lejojë prezencën e spektatorëve edhe në aktivitetet e teatrove, shfaqjeve artistike dhe kulturore si dhe konferencave.

LEXO EDHE:  Situata nga Covid/ Tritan Kalo: Kemi kaluar fazën kritike të pandemisë, tani duhet të ringrihemi ekonomikisht

Çfarë ndryshon nga data 1 Korrik?

Orari për muzikeë nuk ndryshon, pra do mbetet ora 22:00.

Lejohen kampionatet sportive me prezence te tifozeve me kapacitete te reduktuara deri ne 30% sipas protokollit te IShP.

Lejohen aktivitetet e teatrove, shfaqjeve artistike dhe kulturore, konferencave, me kapacitet te reduktuar deri ne 30% te spektatoreve apo pjesemarresve, sipas protokolleve te IShP./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

Keni plane për fundjavë?/ Zbuloni surprizat që sjell moti

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Kjo fundjavë do të paraqitet e fresket për shkak të qarjullimit të masava ajrore nga veriu dhe verilindja të cilat do të sjellin edhe ulje të temperaturave në vendin tonë duke bërë që termometri në nivelet minimale të zbresë deri ne 3-4 gradë  ndërkohë që maksimumi parashikohet të jetë jo më shumë se 24 gradë.

Sipas MeteoALB, Gjithashtu edhe temperaturat do të paraqiten të paqëndrueshmë pasi kjo fundjave pritet të jetë nën ndikimin e masave të paqëndrueshmë te cilat do të sjellin edhe rebeshe shiu vecanërisht ne pjesën jug-perendimore.

LEXO EDHE:  Lehtësimi i masave anti-Covid/ Reagon Manastirliu: Po vijojmë me monitorimin

LEXO EDHE:  Sa efikase janë vaksinat kundër Covid-19 dhe sa zgjat mbrojtja e saj?Gjatë fundjavës era herë pas herë do të paraqitet problematike pasi në det të hapur do të shtojë shpejtësinë duke arritur në 45-50 kilometra në orë duke sjellë edhe dallgëzim të trazuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Vranësira dhe reshje shiu/ E premtja me temperatura deri në 24 gradë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Moti i vranët dhe me shira të pakët mbetet gjatë paradites në zonat Veriore dhe Qëndrore, por në Jug reshjet do të jenë më të shumta.

Pritet që në orët  në vijim të kemi përmirësim gradual të motit, si fillim në zonat perëndimore dhe në vijim kushtet e qëndrueshme atmosferike dominojnë pjesën më të madhe të Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 24°C.

LEXO EDHE:  Zbuloi vaksinën kundër Covid-19/ Gjendet i vdekur në rrethana mistrioze shkencëtari rus

LEXO EDHE:  Rama thumbon Bashën/ “Një lider si ai nuk i duhet as dreqit”Era do të fryejë e fortë në mëngjes me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Lindor – Juglindor duke sjell në brigjet e detare dallgëzim 3 – 4 ballë.

Orët e pasdites do të sjellin dobësim të ndjeshëm të parametrit të erës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Shirat mbërthejnë vendin/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Vijon dominimi i një sistemi të dendur vranësirash për gjatë gjithë 24 orëshit.

Vranësirat do të sjellin reshje shiu në të gjithë vendin, ku reshjet pritet të jenë me intensitet mesatar dhe lokalisht intensive.

Gjithashtu në orët e mesditës parashikohet të ketë intervale të shkurtra pa reshje.Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 23°C.

LEXO EDHE:  Pandemia merr hov/ Mbyllje e re në Maqedoninë e Veriut

LEXO EDHE:  Situata nga Covid/ Tritan Kalo: Kemi kaluar fazën kritike të pandemisë, tani duhet të ringrihemi ekonomikisht

Era do të fryejë e forte me shpejtësi 70 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke sjelle në brigjet e detare dallgëzim mbi 6 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE