Connect with Us

Nga debati në vrasje të katërfishtë/ Si ndodhi ngjarja mes dy pronarëve të hoteleve

Aktualitet

Nga debati në vrasje të katërfishtë/ Si ndodhi ngjarja mes dy pronarëve të hoteleve

Publikuar

-

Nga debati në vrasje të katërfishtë/ Si ndodhi ngjarja mes dy pronarëve të hoteleve

Hapësirat publike në zonën e plazhit vijon të mbetet një shqetësim çdo vit gjatë sezonit turistik.

Pikërisht, për të njëjtën gjë kanë nisur të debatojnë edhe dy pronarët e hoteleve në Velipojë. Ata kanë debatuar me njëri tjetrin për hapësirat e çadrave dhe më pas kanë nxjerrë armët, nga ku ngelën katër viktima dhe dy të plagosur.

Të vrarë mbetën Kujtim Ferracaku 59 vjeç, Xhovani Gocaj 25 vjeç, Edmond Gocaj 38 vjeç, vëllezër dhe Myzerim Zeneli, 20 vjeç, punonjës i çadrave.

LEXO EDHE:  Vrasja e shoferit të Xhafajt/ Zbulohen detaje tronditëse

Dy të plagosurit Hasan Ferracaku, 54 vjeç dhe Elmilind Dyli, 17 vjeç, dyshohen si autorë në ngjarje.

Ndërkohë që policia bëri me dije se janë shpallur në kërkim edhe disa persona të tjerë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Po vritet parlamentarizmi”/ Balla i përgjigjet Opozitës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i është përgjigjur akuzave të Opozitës, e cila pretendon se vendimi për të zhvilluar online mbledhjet e komisioneve parlamentare, është cënim i parlamentarizmit dhe demokracisë.

Në një prononcim për mediat, Balla tha se mbledhjet do të zhvillohen online, por kur ka diskutime për çështje të rëndësishme, mbledhjet do zhvillohen në sallat e Kuvendit, ku ka kushtet e përshtatshme për të ruajtur distancimin fizik.

Do të ketë komisione që do bëjnë mbledhje onlinë ashtu siç do të ketë edhe mbledhje fizike, duke ruajtur distancën. Opozita duhet të gjejë arsye të tjera për tu shqetësuar. Në një punë normale, ashtu si zhvillohet edhe ne vende të tjera si Budenstagu Gjerman, e njëjta gjë po bëhet në Shqipëri. Mos fryhet tullumbaci kot. D Mbledhjet e rëndësishme do bëhën sipas formatit tradicional. Do ketë mbledhje edhe online edhe fizike”.-tha Balla./CNA.alLEXO EDHE:  “Çfarë do të ndodhë pas masakrës së Velipojës?”/ Anila Hoxha zbulon skenarin

Tritan Shehu jep “alarmin”/ Po tentohet grusht shteti

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Deputetët do të vaksinohen me detyrim”/ Balla mesazh qytetarëve

Publikuar

-

Nga

balla, ps, cna, lajme, politike, qeveri, kabinet

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka bërë të ditur se të gjithë deputetët e Kuvendit të Shqipërisë, do të vaksinohen me detyrim.

Balla tha se është rënë dakort edhe me Opozitën, që të vaksinohen të gjithë deputetët.

Gjithashtu ai i drejtoi dhe një mesazh të fortë qytetarëve, duke iu kërkuar që të vaksinohen.

LEXO EDHE:  Video-Vrasja në Vlorë/ Si u arrestua autori pas një orë ndjekjeje

LEXO EDHE:  Klodiana Lala: Tri vrasjet e bujshme që dëshmuan se krimi vë balancat politike!Ramë dakort për vaksinimin e detyrueshëm të të gjithë deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë.

Ky është një mesazh shumë i mirë që Kuvendi i Shqipërisë u jep sot qytetarëve. Unë iu bëj thirrje të gjithë qytetarëve të vaksinohen.

Sidomos studentëve, të gjithë duhet të vaksinohen”-tha Balla./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deputetët e PD përplasen me njëri tjetrin në Kuvend/ Gazment Bardhi kundër Tritan Shehut

Publikuar

-

Nga

SPAK të bëjë detyrën/ Bardhi thirrje Ballës: Mos i jep zemër kriminelëve

Deputeti demokrat Tritan Shehu, tha se po merren vendime për t’ju mbyllur gojën deputetëve opozitarë.

Ai ndër të tjera ai tha se po i detyrojnë të bojkotojnë Kuvendin.

Por, Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi ka dalë kundër Shehit, ndërsa tha se ai ka mendimin e tij.Nuk mbaj përgjegjësi për çfarë ka thënë Shehu, por vetëm për ato që them unë. Do të flas me krerët e grupeve parlamentare, do iu këkroj mbledhje.

Vendimi kërkon që ti fshihet syrit të qytetareve, opozitës po kërkohet t’i mbyllet goja. Ky është një parlament që nuk funksionon. Në një parlament ku shkelet hapur rregulli nuk mund të flitet për bashkëpunim”, ka thënë Bardhi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE