LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Disa ide të parezistueshme për takimin e parë/ Do të thyejnë akullin menjëherë

27 Qershor 2021, 20:35, Lifestyle CNA
Disa ide të parezistueshme për takimin e parë/ Do të

Të gjithë e dinë që takimi i parë është më i vështiri për të planifikuar. A duhet të zgjidhni diçka të thjeshtë – të tilla si kafe ose një pije – apo jeni tipi i personit që dëshiron të mbahet mend duke bërë diçka jashtë kutisë? Një gjë është e sigurt: kur planifikoni një takim të parë, doni të siguroheni që do të shkojë mirë – dhe shpresojmë t’ju japë mundësinë të planifikoni edhe një takim të dytë . Disa ide janë këto:

Bëni një shëtitje

Po, ndonjëherë idetë më të thjeshta të datave janë ato më të mirat. Pas darkës dhe kafesë, një shëtitje është ideja e tretë më e popullarizuar e takimeve për gratë në vitet ’30, ’50 dhe ’60 të tyre. Ajo u rendit e 4-ta midis grave në të 20-at.

Bëni pazar të kursyer

Goditni disa dyqane të lulëzimit dhe kërkoni disa thesare të fshehura. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të marrë një kuptim të stilit të takimit tuaj dhe sensit të humorit. Dhe pa marrë parasysh se si shkon takimi, ju mund të përfundoni duke shkuar në shtëpi me gjëra të këndshme.

Vizitoni një strehë për kafshë

“Nëse jeni një adhurues i kafshëve, një nga takimet më të mira është që të shkoni në një strehimore kafshësh ku ata kanë një përzgjedhje të kafshëve nga kotele të lezetshëm deri te dragoit e Komodo”, thotë Cherry Davis , një trajner takimesh. Është një mënyrë e shkëlqyeshme për të parë sesi bashkëvepron takimi juaj me ta, plus që shpesh mund të vlerësoni se sa i dashur është dikush nga mënyra se si i trajton kafshët shtëpiake të mundshme.

Merrni një orë gatimi

Është një vend i sigurt dhe ofron një përvojë të përbashkët që lejon për shumë tema për të diskutuar. Gjithashtu është zakonisht një periudhë e shkurtër kohe, kështu që dater mund të vendosë nëse dëshirojnë të zgjasin datën ose të bëjnë plane për një takim të dytë. Me diçka si një orë për të bërë makarona, ju mund të sugjeroni një takim të dytë në një restorant italian të njohur për makaronat e tyre të freskëta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga