Connect with Us

Transportonte kubikë të kultivuar me fara kanabis/ Arrestohet shoferi, bashkëpunëtori në kërkim

Aktualitet

Transportonte kubikë të kultivuar me fara kanabis/ Arrestohet shoferi, bashkëpunëtori në kërkim

Publikuar

-

Policia Rrugore ka bllokuar një automjet që transportonte 280 kubikë të kultivuar me fara cannabis sativa.

Drejtuesi i mjetit me inicilae E.D 30 vjeç është vënë në pranga.

Sipas policisë, gjatë tentativës për t’iu shmangur shërbimeve të Policisë, pasagjeri me inciale A.K është hedhur nga automjeti dhe ka mundur të largohet, por është identifikuar dhe shpallur në kërkim nga Policia.

Mësohet se gjatë kontrollit janë konstatuar në bagazhi kubikë të kultivuar me fara kanabisi.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aksidenti i rëndë në Kroaci/ Meta: Ndaj dhimbjen e madhe me familjet e viktimave

Publikuar

-

Nga

Rrahja e aktivistes në Divjakë/ Meta del me thirrjen e fortë: Nesër të gjithë në referendum

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta për familjet të cilat humbën të afërmit e tyre në aksidentin tragjik në Kroaci.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, presidenti Meta iu uron të plagosurve shërim sa më të shpejtë dhe falenderon autoritetet kroate për kujdesin shëndetësor.

Me trishtim të thellë përcolla lajmin e rëndë për aksidentin tragjik në Kroaci.

Ndaj dhembjen e madhe me familjet e viktimave dhe ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta.

Pasagjerëve të lënduar ju uroj shërim të shpejtë.

Falenderoj autoritetet kroate, në veçanti për kujdesin shëndetësor të ofruar për të plagosurit”, shkruan Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Aksidenti tragjik/ Ministri kroat i Shëndetësisë: 15 persona janë lënduar rëndë, përfshirë një vajzë të mitur

Publikuar

-

Nga

Shefi i Mbrojtjes Civile në Kroaci, Damir Trut dhe Ministri i Shëndetësisë Vili Berosh kanë shkuar në vendin e ngjarjes tragjike ku vdiqën 10 persona si pasojë e aksidentimit të një autobusi kosovar i cili po vinte nga Frankfurti në Prishtinë.

Pasi e vizitoi spitalin në Slavonski Brod, ku 45 të lënduar kërkuan ndihmë, Vili Berosh iu drejtua publikut, duke treguar se 15 persona janë lënduar rëndë, në mesin e të cilëve një vajzë e mitur.

15 persona janë lënduar rëndë. Kishte edhe të mitur në aksident, një vajzë u plagos rëndë”, theksoi ministri kroat.

Ai tha se në terren janë përfshirë gjashtë ekipe të ndihmës së shpejtë.

Ndërsa kreu kroat i Mbrojtjes Civile, Damir Trut tha se në autobus kishte edhe fëmijë.

Drejtori i spitalit rajonal, Dr. Josip Samardzhiç tha se 45 persona ishin pranuar në spital që nga mëngjes, të cilët kishin kërkuar ndihmë mjekësore pas këtij aksidenti të rëndë në autostradë afër Slavonski Brod, dhe se tetë prej tyre u lënduan rëndë./CNA.al

10 viktima dhe 40 persona të shtruar në spital/ Zbulohet shkaku i aksidentit të rëndë në Kroaci

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Vjedhje dhe drejtim të mjetit në gjendje të dehur/ Përfundojnë në pranga 6 persona

Publikuar

-

Nga

Policia e Korçës arreston katër persona/ Ja për çfarë akuzohet

Policia e Korçës ka bërë me dije se janë arrestuar 6 persona për vepra penale të ndryshme.

Një shtetas është arrestuar pasi drejtonte mjetin e tij tip “Ford” në gjendje të dehur, një tjetër për vjedhje dhe disa shtetas për konflikte.

Njoftimi i Policisë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Maliq, në vijim të dokumentimit të plotë të ngjarjes së ndodhur më datë 17.07.2021, në fshatin Zëmblak, Maliq, ku  gjatë një konflikti fizik u dëmtua shtetasi J. G., 42 vjeç, bënë ndalimin e shtetasit në kërkim D. K., 33 vjeç, banues në fshatin Zëmblak, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, kryer në bashkëpunim, si bashkëautor i dyshuar në këtë ngjarje.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec, bënë arrestimin në flagrancë për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” të shtetasve A. M., 24 vjeç, banues në fshatin Vërdovë, Pogradec dhe V. B., 22 vjeç, banues në fshatin Buzaishtë, Pogradec, pasi këta shtetas për shkak të detyrës, kanë kundërshtuar punonjësit e policisë gjatë shoqërimit të tyre për në Komisariat, në lidhje me një konflikt në të cilin të dy ishin përfshirë me një person tjetër.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kolonjë, bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale “Shkatërrimi i pronës”, “Vjedhja”, kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë, të shtetasve V. K., 41 vjeç, banues në Kamëz, Tiranë, V. M., 36 vjeç, banues në Linzë, Tiranë, A. B., 24 vjeç, banues në fshatin Pulahë, Korçë, pasi këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në fshatin Shtikë, Kolonjë, dyshohet se kanë shkatërruar një kanal vaditës dhe kanë tentuar të vjedhin 30 metër linear tubacion të këtij kanali.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit L. D., 47 vjeç, banues në Pogradec, pasi ky shtetas u kap në lagjen nr. 4, Pogradec, duke thyer vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec, e cila kishte caktuar për të masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Specialistët e Sektorit për Policinë Rrugore në DVP Korçë, bënë arrestimin në flagrancë për veprën penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”, të shtetasit D. M., 36 vjeç, banues në Pogradec, pasi  ky shtetas u kap në lagjen nr. 3, Pogradec, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Ford”.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Korçë e Pogradec për veprime të mëtejshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE