Connect with Us

Horoskopi, e Premte, 25 Qershor 2021

Horoskopi

Horoskopi, e Premte, 25 Qershor 2021

Publikuar

-

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 28 Shtator-04 Tetor

Dashi
Fleksibiliteti juaj do të testohet sot. Ju mund të përfundoni duke e shtrembëruar dhe përkulur trupin tuaj për t’iu përshtatur kontureve të ditës. Do të zbuloni se nëse bashkoni forcat me do të keni shumë punë dhe do të jeni të suksesshëm. Mos u frikësoni nga intensiteti i emocioneve të të tjerëve. Ju do të gjeni forcë në veten tuaj të qetë.

Demi
Ju mund ta keni të vështirë të kuptoni pse të gjithë janë kaq të ngarkuar sot. Mos e humbni kohën tuaj. Eshtë më mirë të pranoni që gjërat thjesht janë ashtu siç janë. Detyra juaj është të mbani ekuilibrin. Kjo mund të thuhet më lehtë sesa të bëhet. Ju jeni duke punuar me disa çështje mjaft intensive, por asgjë që nuk mund ta trajtoni pa qetësi.

Binjakët
Nëse dikush është i aftë të merret me energjinë e fortë emocionale të ditës së sotme, ai jeni ju. Njerëzit e tjerë mund të jenë të zemëruar dhe të paaftë për të përtypur çështjet e ndjeshme që mund të lindin. Kujdesuni, pasi mund të ketë disa kundërshtime të mëdha që ju prishin planet. Ju do të përballeni me një forcë praktike, tokësore që vë në dyshim metodat tuaja të funksionimit.

Gaforrja
Energjitë kokëforta mund të sfidojnë natyrën tuaj sot. Do të ishit mirë ta shfrytëzonit këtë energji agresive dhe ta përdorni për të ndjekur disa projekte që i keni lënë të pambaruara. Njerëzit e tjerë mund të jenë të paepur në pozicionet e tyre, por ju lehtë mund ta kapërceni këtë duke shkelur në natyrën tuaj fleksibël, të adaptueshme.

Luani
Përdoreni energjitë për të shtyrë synimet tuaja përpara. Intensiteti i sotëm emocional do t’ju gjunjëzojë nëse nuk jeni të kujdesshëm. Sekreti është të shfrytëzoni energjinë dhe ta përdorni atë në avantazhin tuaj. Mundohuni të mos kapeni në mes të zjarrit të një konflikti. Rreshtimi aktual planetar do të thotë që do të keni zgjidhje në jetën tuaj të dashurisë sot.

Virgjëresha

Kjo është një nga ato ditë në të cilat duhet të veproni ose përndryshe do të përfondoni duke u përdorur. Energjitë agresive po punojnë në kundërshtim me qëllimet tuaja. Ju do ta gjeni veten të përfshirë në situata të ndërlikuara nëse nuk jeni të kujdesshëm. Mos u shqetëso shumë për atë që njerëzit e tjerë e konsiderojnë të gabuar.

Peshorja
Energjia intensive e ditës po ju ndihmon të modernizoni projektet tuaja dhe të forconi mendimet tuaja. Punoni për të manifestuar idetë dhe ëndrrat që vërtiten vazhdimisht në kokën tuaj. Sot është një ditë e shkëlqyeshme për të sjellë në vëmendjen tuaj gjërat praktike që kanë nevojë për vëmendje. Konfigurimi aktual astral është i përsosur për një ditë e natë me kënaqësi.

LEXO EDHE:  Horoskopi, 3 gusht 2018

Akrepi
Kjo është një ditë për t’i bërë gjërat me pasion. Nëse ka ndonjë lloj pune që duhet të bëni, tani është koha ta bëni. Mundohuni të mos filloni ndonjë argument në vendin e punës. Në aspektin sentimental mund të krijoni një lidhje interesant me një person të cilin e keni njohur prej kohësh. Me paratë do të duhet të tregoni pak më shumë kujdes.

Shigjetari
Ka një forcë që punon për t’ju kundërshtuar sot. Qëndrimi i palëkundur i një tjetri mund t’ju pengojë nga gjërat që po përpiqeni të përmbushni. Merrni kohë për të parë anën tjetër të situatës. Ju mund të fitoni një perspektivë të madhe dhe të arrini një pikë të shëndetshme ekuilibri, falë ngjarjeve të ditës. Mos u tërhiq nga pikëpamja jote vetëm sepse të gjithë nuk pajtohen me ty.

Bricjapi
Ka një intensitet rreth ditës që mund të bëjë që të tërhiqesh nga disa punë të rëndësishme. Çështjet mund të bëhen të pakëndshme dhe ndoshta paksa të lodhshme. Njerëz të tjerë mund të dëshirojnë të bëjnë ato gjëra që ju nuk do të donit t’i bëni. Mos u mërzitni dhe mos u irritoni. Ose bashkohuni dhe nisni një bashkëpunim.

Ujori
Do të bënit mirë të bashkoheni me intensitetin e ditës. Ju keni aftësinë të zbuloni çdo gjë dhe të gjeni shkakun themelor të çdo mosmarrëveshjeje. Ka një potencial të madh që ju të ndiqni disa projekte kryesore sot. Punoni për të promovuar idetë tuaja. Mos u tërhiq. Ndjeshmëria juaj është pasuria juaj më e madhe. Mos ngurroni të shprehni emocionet tuaja.

Peshqit
Sot kjo ditë mund të rezultojë mjaft luftarake. Mund të ketë njerëz që ju kundërshtojnë nga të gjitha anët. Ka prirje të ketë disa ndërprerje serioze në rutinën tuaj të përditshme. Të tjerët mund të jenë mjaft kokëfortë dhe ju jeni të prirur të bini në një situatë në të cilën askush nuk është i gatshëm të tërhiqet. Çfarëdo që të ndodhë, ju do të thirreni për të vepruar. Kjo me siguri do të jetë një ditë me ngjarje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Qëndro larg tyre/ Këto janë shenjat më acaruese të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për të gjitha shenjat?

Kur bëhet fjalë për të thyer rregullat pak njerëz e kanë këtë guxim.

Sipas ekspertëve, njerëzit të cilët u perkasin këtyre 3 shenjave te horoskopit, nuk e kanë fare problem t’i thyejne rregullat. Lexoni nese e gjeni veten…

1. Dashi

Njerëzit e kësaj shenje duan të realizojnë gjithçka që kanë në mendjen e tyre. Ata nuk e durojnë dot që dikush t’iu thotë se nuk mund të bëjnë diçka. Ata i shtyjnë edhe miqtë e tyre të thyejnë rregullat. Njerëzit që i përkasin kësaj shenje nuk kanë kohë të presin gjatë për të bërë diçka.-shkruan Revistawho.

2. Gaforrja

Gaforret nuk kanë dëshirë të bëjnë çdo gjë që të tjerët duan. Nëse janë të bindur për gjërat që duan të realizojnë nuk pyesin fare. Një gaforre e fut veten më shumë në probleme edhe për të ndihmuar të tjerët. Mundohet të duket “vajza, ose djali i mirë”, por në fund e kupton se pak thyerje rregulli duhet në këtë jetë.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 3 shtator 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi javor 19-25 dhjetor

3. Shigjetari

Një shigjetar pëlqen të thyejë rregullat, më shumë sepse dëshiron të tregojë se askush nuk mund ta komandojë. Sipas intv.al e urren faktin që dikush të kontrollë gjërat që bën. Të gjithë e dinë që njerëzit e shenjës së shigjetarit janë shpirtra të lirë dhe rregullin nuk e durojnë dot.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 2 gusht 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 30 Maj 2021

Dashi

Mos u bëni hallka e dobët në zinxhir. Energjia e ditës është “çohu dhe ik”. Pra, ose drejtojeni, ndiqni ose dilni nga rruga. Nuk ka justifikime për tërheqje. Kur të trokasë mundësia, duhet të jeni gati me çantat tuaja të mbushura. Emocionet tuaja mund t’ju çojnë në shtigje të reja dhe të papritura.

Demi

Ngjarje të papritura ka të ngjarë të shfaqen dhe të shkaktojnë trazira në emocionet tuaja. Sigurohuni që të keni zgjidhur vërshimin tuaj të brendshëm të mendimeve para se të ngatërroheni në punët e të tjerëve. Sa i përket parave, parashikohet një ditë pozitive.

Binjaket

Mundohuni të mos jeni aq serioz dhe intensiv sot. Ecni me një hap më të lehtë dhe mos mendoni se gjithmonë keni nevojë të jeni në kontroll të çdo gjëje që kontaktoni. Veprimet ekstreme do të çojnë në pasoja ekstreme. Nuk ka nevojë për një sjellje të tillë në një ditë si kjo.

Gaforrja

Mos humb asnjë mundësi sot. Pavarësisht se sa i lodhur mund të jeni, nuk është koha për të pushuar. Kjo është një nga ato ditë në të cilat është thjesht më e lehtë të jesh ti. Nuk ka nevojë të shmangni ose fshehni dëshirat tuaja të vërteta. Thuaj atë që dëshiron dhe do ta marrësh.

Luani

Planet tuaja mund të ndryshohen sot, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të humbni shpresën në asnjë mënyrë. Ndonjëherë është e nevojshme të hiqni dorë nga kontrolli dhe thjesht t’i lini gjërat të ndodhin ashtu siç duan. Ekziston një avantazh i dallueshëm në spontanitetin dhe punën harmonike me ngjarjet e papritura që do të ndodhin.

Virgjeresha

Sot është një nga ato ditë në të cilën keni një mundësi të mrekullueshme për të dalë nga jeta normale, e përditshme. Mos u ndjeni keq nëse nuk e dini saktësisht se në cilën rrugë të shkoni. Ndiqni ndjenjën tuaj. Qasja juaj e fortë, e çrregullt në të vërtetë mund të jetë metoda perfekte për t’u përdorur për të arritur pikërisht aty ku duhet të jeni.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi javor 19-25 dhjetor

LEXO EDHE:  Horoskopi javor 28 nëntor - 4 dhjetor

Natyra juaj romantike dëshiron të largohet dhe kurrë të mos kthehet në botën reale. Bëni një hap gjigant drejt tij gjë që nxit dashurinë tuaj. Nëse nuk mund të shmangni një grindje sot, mund të shmangni pasojat e mëdha. Ndoshta keni nevojë për pak hapësirë për t’i pastruar gjërat në kokën tuaj.

Akrepi

Në përgjithësi, sot duhet të jetë një ditë e mirë për ju. Mos e kufizoni veten duke menduar në mënyrë të ngushtë. Lëreni energjinë elektrike të ditës të ndriçojë atmosferën dhe t’i jepni qëndrimit tuaj nxitjen që i duhet për t’u rikthyer në rrugën e duhur. Jini të hapur ndaj ideve të reja.

Shigjetari

Sigurohuni që të vazhdoni me ritmin tuaj në mënyrë që të mos shtyheni në diçka që nuk dëshironi të bëni. Eliminoni çdo frikë nga qenia juaj. Sa më pranues të jeni, aq më shumë mundësi do t’ju vijnë. Kini besim në veten dhe veprimet tuaja duke mos rënë pre e gjërave që bën turma.

Bricjapi

Ka disa mundësi të hapura tani që nuk ishin aty më parë. Çelësi është që të përfitoni prej tyre. Gjeni lirinë në të çuditshmen dhe të renë. Kjo është një ditë për të zgjeruar dhe arritur lartësi të reja duke pasur më shumë besim në aftësitë tuaja. Gjërat do të bëhen të ndenjura dhe të mërzitshme nëse lëvizni.

Ujori

Valëzimet e papritura të emocioneve mund t’ju bëjnë të shkoni në një drejtim jokonvencional. Lëreni veten të rrjedhë lirshëm. Kjo është një kohë e rëndësishme për t’u ngritur dhe lëvizur në përgjigje të këtyre emocioneve të fuqishme. Ju jeni aq të mirë në kompromis saqë e keni bërë atë një formë arti.

Peshqit

Dita e sotme përmban potencialin për shumë drama dhe emocione, duke ju lënë të ndiheni të lodhur plotësisht. Nëse ju ose i dashuri juaj do të keni një shans për ta zgjidhur këtë, duhet të përpiqeni të jeni të ndjeshëm aty ku është e mundur. Emri i lojës për ju sot është liria emocionale.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Surpriza, para, ndarje, njohje të reja/ Horoskopi për muajin Gusht

Publikuar

-

Nga

Jini vigjilentë/ Njihuni me katër shenjat më flirtuese të horoskopit

Dashi

Gjatë muajit Gusht mund të shqetësoheni nga disa lajme të pakëndshme. Ato mund të lidhen me një refuzim ose nevojën për të bërë një ndryshim të padëshiruar.Jini të kujdesshëm kur punoni me dokumente dhe kur nënshkruani kontrata. Kontrolloni çdo informacion që është i rëndësishëm për ju dhe mos u mbështetni në mendimin ose këshillën e të tjerëve.

Shumë nga planet tuaja do të jenë shumë të ndryshme nga ato që prisni. Sigurisht, kjo nuk do të thotë se do të jetë keq. Por do t’ju kërkohet të përshtateni më shpejt me rrethanat e reja. Në dashuri mund të përjetoni ngjarje që do të lënë një kujtim të qëndrueshëm në jetën tuaj.

Demi

Gushti do t’ju ​​japë më shumë se një arsye për të qenë të kënaqur me veten. Një ndjenjë e këndshme, intime, pothuajse e ndarë mes jush dhe shpirtit tuaj, e cila do të ketë të bëjë me forcën tuaj të brendshme, aftësinë për t’i rezistuar dhe kapërcyer fatkeqësitë, një aftësi që ju është treguar se e posedoni në periudhën e mëparshme. Ky muaj do të jetë i butë me ju, përveç disa problemeve në fillim të gushtit që mund të kenë të bëjnë me komunikimin ose mjetet e udhëtimit .

Binjakët

Do të keni kontakte më të shpeshta ose më të rëndësishme me miqtë. Njohjet tuaja të reja nuk duhet të kenë të njëjtën vlerë si miqësitë tuaja të vjetra. Është e mundur që ato të bazohen në interesa, qëllime dhe aktivitete të përbashkëta.

Ky muaj do të jetë i favorshëm për çështjet tuaja financiare. Gjithashtu do të jetë një muaj i  rëndësishëm për të gjithë familjen tuaj. Do të keni të ardhura të mira. Do të zgjidhni problemet financiare ose do të arrini stabilitet të rëndësishëm.

Gaforrja

Do të keni angazhime të rëndësishme, ndonjëherë të pakëndshme ose të bezdisshme që lidhen me familjen ose të afërmit tuaj nga afër dhe larg. Kjo do të jetë një kohë e pafavorshme për veprime gjyqësore ose juridike. Muaji do të jetë i favorshëm për fillimin e një pune të re, aktivitet të ri ose fillimin e një projekti të ri biznesi.

Luani

Gjatë këtij muaji duhet të përqendroheni tek detyrat që lidhen me njerëzit në rrethin tuaj të të afërmve. Mund të konsideroni një udhëtim që do dëshironi të bëni në të ardhmen e afërt. Gjatë muajit, shumë prej jush do të kenë shpenzime që lidhen me udhëtimin ose njerëz nga vende të tjera.

Virgjëresha

Shqetësimet në jetën tuaj tani do të lindin papritur dhe pothuajse gjithmonë do t’ju duhet më shumë kohë për t’i zgjidhur ato. Do të keni takime interesante gjatë muajit, ku është mirë të shmangni ndarjen e informacionit në lidhje me planet për të ardhmen tuaj. Diskutoni me kujdes propozimet, veçanërisht nëse ato janë të lidhura me biznesin ose të lidhura me paratë. Në dashuri, marrëdhënia juaj do të zhvillohet normalisht, pa ndonjë surprizë të veçantë. Mund të përjetoni momente të këndshme me një të dashur, të krijoni një marrëdhënie të re dhe më shumë.

Peshorja

Përdorni tendencat e favorshme të këtij muaji për të rregulluar marrëdhëniet tuaja financiare. Do të keni mundësinë të stabilizoni marrëdhëniet tuaja me të afërmit, miqtë, fqinjët dhe të sqaroni çdo keqkuptim midis tyre.Në shumë mënyra, ky muaj do të jetë i favorshëm për ju, kështu që përfitoni nga dridhjet e tij për të arritur rezultate specifike më të rëndësishme për ju.

LEXO EDHE:  Horoskopi për diten e diel – 4. dhjetor 2016

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 21 dhjetor 2020

Akrepi

Do të keni më shumë angazhime dhe detyra urgjente për të kryer. Ato do të ndikojnë në shtëpinë ose punën tuaj, dhe ndryshime të rëndësishme ose përpjekje të reja ka të ngjarë në të dy vendet. Ky do të jetë një muaj i mbarë për ndërtimin, riparimet e mëdha, blerjen ose shitjen e një shtëpie ose prone, për përmirësime të ndryshme në shtëpinë tuaj dhe më shumë. Ata që punojnë në fushën e ndërtimit dhe pasurive të paluajtshme do të jenë në gjendje të shpresojnë për rezultate të mira. Tani është e rëndësishme të dini se keni një kohë të favorshme për biznes dhe realizim profesional, për sa kohë që nuk shpresoni për sukses rrufe.

Shigjetari

Drejtimi i zhvillimit të marrëdhënies tuaj miqësore do t’ju bëjë nervozë. Gjatë këtij muaji do të zbuloni nëse keni një mik të sinqertë dhe besnik para jush dhe nëse keqkuptimet e vogla mund të prishin marrëdhënien tuaj.

Është e mundur që këtë muaj një mik t’ju kërkojë ndihmë financiare, dhe ju mund të keni vështirësitë tuaja personale në këtë kohë. Gjatë muajit, mund të përjetoni probleme me shëndetin tuaj ose shëndetin e një personi në familjen tuaj. Ju nuk do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet tuaja në shtëpi këtë muaj, kështu që shmangni ngarkesën emocionale dhe mendore. Marrëdhënia juaj e dashurisë gjithashtu mund të jetë e paqëndrueshme për shkak të problemeve të ndryshme.

Bricjapi

Gjatë këtij muaji do të merrni lajme që lidhen me ndarje. Drama emocionale në jetën tuaj mund të jetë për shkak të gabimeve të së kaluarës, tradhtisë ose një problemi serioz shëndetësor.

Ky muaj do të jetë i rëndësishëm për çështjet tuaja financiare dhe pritjet që do të keni për të ardhurat tuaja. Do të habiteni nga situata të ndryshme në këtë plan, të cilat do t’ju kërkojnë të reagoni shpejt dhe zgjidhje pragmatike.

Ujori

Mund të ketë ndonjë ndryshim në lidhje me punën ose karrierën tuaj. Aty do të keni mundësitë më të theksuara për të arritur qëllime të caktuara, për të krijuar pozicione të fituara, për të përparuar. Do të ketë një mundësi për një fillim të ri në një fushë ose biznes të ri, për ata prej jush, përpjekjet e të cilëve drejtohen në këtë drejtim. Në aspektin material dhe pronësor, gjërat do të jenë më të ndërlikuara. Do të kaloni një zhvillim më të ngadaltë se ai që keni si dëshirë ose duke kapërcyer pengesat më të mëdha, kostot më të larta.

Peshqit

Ky muaj do të jetë i rëndësishëm për të marrë parasysh burimet tuaja në dispozicion dhe të mbani një sy vëzhgues mbi shpenzimet tuaja. Varet nga ju që të mbroheni nga vështirësitë e mundshme ose problemet e tjera financiare. Një përvojë dashurie, flirti ose një surprizë romantike me të cilën partneri juaj aktual do të dëshirojë t’ju bëjë përshtypje do të jetë një shkak për emocione të këndshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE