Connect with Us

Dortmund “shopping” te Milan, kuqezinjtë kërkojnë 25 milion euro

BundesLiga

Dortmund “shopping” te Milan, kuqezinjtë kërkojnë 25 milion euro

Publikuar

-

Borussia Dortmund kërkon Rafael Leao nga Milan. Sulmuesi brazilian tregoi cilësi me kuqezinjtë sezonin e shkuar, duke qenë tanimë në radarët e verdhezinjte. Një kalim në Gjermani nuk është i pamundur, me Milan që i ka vendosur çmimin e “kripur” lojtarit.

25 milion euro kërkojnë drejtuesit e Djallit për lojtarin e tyre, që shihet si e ardhmja e sulmit. Duket se kjo shifër e ka stepur Dortmund, që po kërkon tjetër opsion për të afruar lojtarin. Krijues dhe me finesë në sulm, Leao ka qenë zgjedhje e dytë pas Ibrahimovic, teksa te kuqezinjtë kërkohet edhe Olivier Giroud.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Humbi rastin me portën bosh, sulmuesi i Bayernit zhduket nga rrjetet sociale

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajern Mynih, Xhoshua Zirkze u bë protagonist pak ditë më parë duke humbur një shans të artë në miqësoren që bavarazët luajtën ndaj Ajaksit. 20-vjeçari kishte të gjitha mundësitë të realizonte me portën bosh, por hezitoi dhe mbrojtësi i Ajaksit i hoqi topin nga këmba. Tifozët e Bajernit nuk e kanë përtypur dot këtë rast pasi e kanë cilësuar si ‘’tallje’’ dhe janë vërshuar në komente fyese në profilin e Zirkze në ‘’Instagram’’.

Ky veprim ka çuar sulmuesin që të fshijë të gjitha fotot madje dhe atë të profilit pas ishin mbushur me komente fyese. Vitin e kaluar, holandezi ishte pjesë e Parmës ku luajti vetëm 2 ndeshje, ndërsa këtë verë u rikthye përsëri te Bajerni.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Java e shqiptarëve, Laert Paqarada shënon eurogol në Gjermani

Publikuar

-

Nga

Një tjetër shqiptar është shfaqur protagonist në klubin e tij në Europë, pas asaj kryevepre të Ernest Muçit dje në Poloni. Sot ishte radha e mbrojtësit të Kosovës, Leart Paqarada. Dardani ka mundur të shënojë në ndeshjen e javës së parë të Bundesliga 2, që skuadra e tij St. Pauli po luan ndaj Holstein Kiel dhe po e fiton me shifrat 2-0.

Anësori mundi të shënojë me një goditje shumë të fortë nga distanca në minutën e 11, duke mos i lënë asnjë shans portierit për të ndalur atë top. Nisje e mbarë për Paqaradën, që gjen golin që në ndeshjen e parë të kampionatit.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

VIDEO/ E turpshme! Të gjithë dalin kundër lojtarit të ri të Bajernit, donte të futej me topin në rrjetë dhe nuk shënon dot

Publikuar

-

Nga

Bajerni i Mynihut është duke u përballur me Ajaksin në një ndeshje miqësore. Ndryshe nga rivali, te ekipi gjerman gjenden vetëm lojtarë të rinjë në pjesën dërrmuese.

Të parët kanë kaluar në avantazh holandezët, por Choupo Mouting barazoi shifrat që pjesa e parë të mbyllej në 1-1.

Shansi i artë ishte për lojtarin e ri, Zirkzee, që Bajerni i Mynihut të përmbyste gjithçka që në 45 minutat e para.

Pasi kaloi portierin e Ajaksit, Zirkzee mendoi që të tallej pak dhe të futej me top brenda në portë. Por në mënyrë të pabesueshme do të gabohej pasi një prej kundërshtarëve bëri ndërhyrjen vendimtare për të dërguar topin në goditje këndi.

Menjëherë kanë nisur edhe kritikat e mëdha nga ana e tifozëve të Bajernit që nuk pranojnë sjellje të tilla mendjemadhësie nga Zirkzee as në ndeshje miqësore, duke kërkuar largimin e tij.

LEXO TE PLOTE