LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vjedhin të dhënat tuaja/ Largoni menjëherë këto aplikacione nga Android

24 Qershor 2021, 12:30, Tech CNA
Vjedhin të dhënat tuaja/ Largoni menjëherë këto

Joker është kthyer. Joker, është virusi që jo vetëm mbledh të dhëna nga përdoruesit e Android, por gjithashtu vjedh para dhe më shumë.

Virusi u zbulua së fundmi në tetë aplikacione Android të renditura në Google Play Store nga Quick Heal Security Labs të cilat e raportuan atë te Google dhe aplikacionet e prekura u hoqën. Virusi Joker është i rrezikshëm sepse mund të vjedhë të dhënat personale të përdoruesve, listat e kontakteve, informacionin e pajisjes, mesazhet, të bëjë thirrje telefonike dhe më shumë.

Aplikacionet e infektuara janë:

Auxiliary Message

Fast Magic SMS

Free CamScanner

Super Message

Element Scanner

Go Messages

Travel Wallpapers

Super SMS

Nëse keni ndonjë nga këto aplikacione në telefonin tuaj Android, duhet t?i çinstaloni ato menjëherë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga