Connect with Us

Nga porta në portë për 14.5 sekonda, UEFA i vendos kronometrin Ronaldos

Sport

Nga porta në portë për 14.5 sekonda, UEFA i vendos kronometrin Ronaldos

Publikuar

-

Pavarësisht humbjes së Portugalisë me rezultatin 2-4 ndaj Gjermanisë, sërish Kristiano Ronaldo ia doli të linte gjurmë në atë afidë. Sulmuesi shënoi golin e parë të sfidës, teksa nuk shënoi një gol të vështirë pasi e dërgoi sferën në portën e boshatisur.

Mirëpo, vështirësia e golit ishte më parë, teksa aksionin e nisi pikërisht Ronaldo nga zona e tij. Pasi largoi me kokë një goditje këndi, Ronaldo u nis si shigjetë drejt zonës kundërshtare për të finalizuar aksionin.

Ndërkohë, UEFA ka matur edhe kohën me të cilën CR7 ka përshkruar fushën. Kështu, edhe pse tashmë në moshën 36-vjeçare ai ka vrapuar nga njëra portë në tjetrën për vetëm 14.5 sekonda. Një kohë mbresëlënëse që duket se tregon se Ronaldo është larg pensionimit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

E BUJSHME/ E konfirmon vetë klubi, Leo Mesi largohet nga Barcelona

Publikuar

-

Nga

Faqja zyrtare e FC Barcelona njoftoi pak me me pare se Mesi do largohet.

“Pavarësisht se klubi dhe lojtari arritën një marrëveshje dhe synimin e tyre të qartë për të nënshkruar një kontratë të re sot, kjo nuk mundi të ndodhte për shkak të pengesave financiare dhe strukturore.

Pavarësisht se FC Barcelona dhe Lionel Messi kanë arritur një marrëveshje dhe synimin e qartë të të dy palëve për të nënshkruar një kontratë të re sot, kjo nuk mund të ndodhë për shkak të pengesave financiare dhe strukturore (rregulloret e Ligës Spanjolle).

Si rezultat i kësaj situate, Messi nuk do të qëndrojë në FC Barcelona. Të dyja palët janë thellësisht të penduara që dëshirat e lojtarit dhe klubit nuk do të përmbushen përfundimisht. FC Barcelona shpreh me gjithë zemër mirënjohjen ndaj lojtarit për kontributin e tij në madhështimin e klubit dhe i uron atij më të mirat për të ardhmen në jetën e tij personale dhe profesionale

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Anderlecht e likuidon Laçin e Duros nga këndi, dy gola në pjesën e parë

Publikuar

-

Nga

Laçi ka rezistuar 25 minuta kundër Anderlecht. Kurbinasit pësuan gol pas një goditjeje këndi. Protestat e Malotës ishin të kota, pasi për arbitrin lezhjani e kishte devijuar topin.

Harkimi në zonë u kthye në gol nga Gomez dhe belgët e shohin vetën në epërsi, pas 25 minutash ku loja ishte e balancuar.

Edhe goli i dytë u pësua njëlloj, pas një harkimi nga këndi. Hoedt me kokë nuk e fali portierin Alen Sherri dhe Anderlecht kryeson 2-0. /abcnews.al

LEXO TE PLOTE

La Liga

“Marca” ngre alarmin: Messi-Barça nuk ka rinovim

Publikuar

-

Nga

Leo Messi duket larg Barcelonës. Edhe pse gjatë këtyre ditëve është thënë se zyrtarizimi është vetëm çështje kohe, situata ka ndryshuar pas takimit të sotëm me përfaqësuesit e lojtarit.

Marca raporton se palët nuk kanë gjetur ende gjuhën e përbashkët dhe se argjentinasi është më shumë se kurrë pranë largimit nga Barcelona, klubi i tij i vetëm si profesionist.

Mes Barcelonës dhe kapitenit nuk po gjendet marrëveshja për kontratën, edhe pse është folur shumë se Messi do të pranojë ulje page.

Te Barcelona nuk dinë ende se si të komunikojnë rezultatet e bisedimeve për rinovimin e kontratës me Messin.

Situata financiare në klubin katalanas është mjaft e keqe dhe në këto kushte rinovimi më shumë është në dorë të lojtarit, i cili do të duhet të sakrifikojë edhe më shumë për të vazhduar te Barcelona.

 

LEXO TE PLOTE