Connect with Us

Në Spanjë janë të sigurt, Serxho Ramos e ka bërë zgjedhjen e tij

Sport

Në Spanjë janë të sigurt, Serxho Ramos e ka bërë zgjedhjen e tij

Publikuar

-

Serxho Ramos do të vazhdojë karrierën në Francë te PSG. Mbrojtësi spanjoll që u largua i zhgënjyer nga Real Madrid, do të provojë të përsërisë sukseset me Los Blancos me parisienët.

Edhe pse ka disa oferta në duar, 35-vjeçari duket se është bindur nga financat e shëndosha të PSG. Së fundmi, për Ramos në garë ishte futur edhe Roma e Marash Kukbullës duke qenë se trajneri Murinjo ka punuar më parë me lojtarin.

Mirëpo, verdhekuqtë nuk i kanë mundësitë të rivalizojnë me sheikun Al Kelaifi sa i përket aspëktit financiar dhe kështu, Ramos për ta do të mbetet vetëm një ëndërr.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Plas te Milani/ Rebelohet Kesi, kërkon të njëjtat kushte si Ibra për rinovimin

Publikuar

-

Nga

Frank Kesi momentalisht është i përqendruar me kombëtaren e tij Bregun e Fildishtë në Lojërat Olimpike, por ka lënë pezull në shtëpinë kuqezi çështjen e rinovimit të kontratës. Gjërat nuk po shkojnë ashtu siç pritej, pasi mesfushori 24-vjeçar ka pretendime për rinovimin. Sipas ’’Sport Mediaset’’, Kesi kërkon një pagë prej 7 milionë eurosh në sezon, aq sa Ibra, por drejtuesit e Milanit janë ndaluar vetëm në ofertën e 5.5 milionëve.

Agjenti i Kesi pritet këtë javë në Milani për të sqaruar gjithçka, por pretendimet e mesfushorit nuk do të ndryshojnë. Rinovimi i kontratës të Kesi është kthyer në çështje te Milani. Nderkaq,  Liverpuli ka kohë që e pret dhe ky mund të jetë momenti i duhur për transferimin e madh.

LEXO TE PLOTE

Sport

Tirana bën goditjen e radhës në merkato, “rrëmben” futbollistin e Shkëndijes

Publikuar

-

Nga

Klubi i Tiranës ka siguruar një tjetër firmë të rëndësishme për sezonin e ri, duke përforcuar radhët me një lojtar shumë cilësor. Bardheblutë ishin prej kohësh në kërkim të një lojtari për të zëvendësuar Idi Bathën e larguar drejt Rumanisë dhe më sa duket e kanë gjetur atë, pasi mësohet se kanë arritur akordin me mesfushorin i cili ka qenë për shumë vite pjesë e Shkëndijës së Tetovës.

Enur Totre është futbollisti i cili në ditët në vijim do t’u bashkohet bardhebluve, pasi ka arritur akordin me klubin dhe do të vazhdojë karrierën e tij në ekipin kryeqytetas. Mesfushori i qendrës u largua nga tetovarët gjatë kësaj vere dhe pas negociatave me klube të ndryshme ka pranuar që t’i bashkohet Tiranës, ku do të vihet në ditët në vijim nën urdhrat e Orges Shehit.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Tokio 2020″/ Xhudisti shqiptar dëmtohet eliminohet në që raundin e parë

Publikuar

-

Nga

Ka përfunduar aventura e xhudistit shqiptar Indrit Cullhaj në Lojërat Olimpike teksa është mundur nga rivali nga Kosta Rika, Sanço Çinçilla.

Edhe pse pretendimet ishin të mëdha për Cullhajn, xhudisti është eliminuar që në raundin e parë në duelin e zhvilluar mëngjesin e sotëm në kategorinë 66 kilogramë.

Gjithashtu, pas përfundimit të ndeshjes Cullhaj pësoi një dëmtim, çka bëri që ekipi mjekësor të ndërhynte menjëherë në fushë.

Sipas asaj që u raportua nuk kishte probleme serioze për xhudistin shqiptar, por vetëm një lëndim në brinjë, duke e mbyllur me zhgënjim aventurën e tij në Tokio 2020.

LEXO TE PLOTE