Connect with Us

Bukuria e përjetshme/ Si kujdesen gratë indiane për pamjen e tyre

Life Style

Bukuria e përjetshme/ Si kujdesen gratë indiane për pamjen e tyre

Publikuar

-

Bukuria e përjetshme/ Si kujdesen gratë indiane për pamjen e tyre

Stili i jetës së grave indiane përcaktohet në moshë të re. Ato kanë mënyrën e tyre për ta mbajtur bukurinë natyrore dhe të shëndetshme, pasi e kanë mësuar atë që fëmijë. Me ushqimet e tyre organike dhe bindjet pozitive, ata janë plot njohuri rreth bukurisë natyrore dhe asaj që ndihmon për të nxjerrë më të mirën në trup për t’u dukur rinore në çdo moshë.

Ato e mbajnë bukurinë e tyre natyrore

Ato besojnë se gratë janë të bukura ashtu siç janë, natyrshëm. Kështu që ato qëndrojnë larg çdo përmirësimi artificial, kryesisht çdo operacioni plastik.

Ato përdorin përbërës natyralë në rutinat e tyre të kujdesit për lëkurën

2 nga përbërësit kryesorë organikë që ato përdorin në kujdesin për lëkurën janë shafran i Indisë dhe trëndafili . Shafran i Indisë është një anti-inflamator që thuhet se është i dobishëm për sistemin e tretjes dhe shëndetin e lëkurës, ndërsa trëndafili të qetëson dhe mund të përdoret në kremrat e duarve dhe pedikyrët në shtëpi.

Ato kalojnë shumë kohë jashtë

Koha në diell është gjithmonë e këndshme, veçanërisht rreth gjelbërimit të bukur. Ndihmon gjithashtu që lëkura e tyre të thithë rrezet e diellit, duke i dhënë asaj një shkëlqim natyral . Gratë indiane besojnë se ky është një zakon më i mirë sesa të qëndrosh brenda ndërtesave dhe shtëpive.

LEXO EDHE:  Këshilla për dobësim të shpejtë

Ato besojnë se bukuria fillon nga brenda.

Gratë në Indi besojnë se mendja dhe trupi janë të lidhura fort. Sapo mendja të relaksohet, ajo do të reflektojë në trup me një mënyrë jetese pozitive dhe zakone natyrore për të promovuar shëndet të mirë dhe për të parandaluar dhe trajtuar sëmundjen. Ato meditojnë dhe marrin kohën e tyre për të marrë frymë së bashku me një masazh të veçantë. Besohet gjithashtu se gjumi për një kohë të caktuar është diçka që i ndihmon ato të duken më të reja dhe më të bukura.

Ato përdorin shumë produkte organike të flokëve.

Vaji i amlës dhe hibiscusi janë përbërësit më të njohur të përdorur nga gratë indiane./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Ish konkurrentja e Përputhen shtatzënë?/ Fotot që ngritën dyshimet

Publikuar

-

Nga

E tradhtoi partneri/ Konkurrentja e Përputhen: E përjetova shumë keq, po bija në depresion

Fjorela Peto është një vajzat e cila u bë e njohur për publikun shqiptar pasi u bë pjesë e emisionit Përputhen.

Peto u largua nga emisioni pasi deklaroi se e kishte gjetur njeriun e saj të zemrës jashtë. Që nga ajo kohë daljet e saj në publik kanë qenë të rralla, madje ajo nuk është bërë pjesë e festive që shpesh ish konkurrentët e Përputhen kanë realizuar.

Së fundi gjatë një vëzhgimi në rrjetet sociale, Fjorela shfaqet në disa foto me barkun e rrumbullakosur gjë që ka bërë ndjekësit të dyshojnë se ajo është në pritje të ëmbël.

LEXO EDHE:  Foto/Kini kujdes me blerjet online

Nuk e dimë nëse kjo është e vërtetë, por fotot tregojnë barkun e rrumbullakosur të ish konkurrentes.

LEXO EDHE:  Çfarë nuk duhet të bëni gjatë një interviste pune

Nuk mbetet gjë tjetër veçse të jetë Fjorela ajo që të konfirmojë apo mohojë zërat./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Kejvina Kthella një “bishë” e vërtetë/ Nxjerr fotot me bikini dhe tregon format bombastike

Publikuar

-

Nga

Kejvina Kthella një “bishë” e vërtetë/ Nxjerr fotot me bikini dhe tregon format bombastike

Kejvina Kthella është një nga modelet më seksi shqiptare. Bukuroshja po shijon ditët e nxehta të verës në bregdet nga ku nuk mungojnë dhe fotot provokuese me bikini.

Së fundi modelja ka ndarë disa foto ku shfaqet me bikini dhe tregon format e saj perfekte.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Britney Spears thyen rrjetin/ Pozon foton topless dhe të gjithë u çmendën pas saj

Publikuar

-

Nga

Britney Spears bën rrëfimin shokues/ “Nuk mund të martohem dhe të kem fëmijë”

Britney Spears ka ndezur rrjetin teksa k apublikuar një foto ku shafqet topless. Me mijëra fansa komplimentojnë yllin e muzikës për fizikun e saj.

Kujtojmë se Brtiney ka qenë në qendër të vëmendjes së fundi për shkak të gjyqit që ka me të atin. Ylli i muzikës ka kërkuar t’i japë fund marrëveshjes që ka kontrolluar karrierën e saj, financat dhe vendimet personale për më shumë se një dekadë.

Britney është shprehur se kontrrolli i të atit e ka penguar atë të krijojë një familje me të dashurin Sam Asghari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE