Connect with Us

Amir Abrashi largohet nga Frajburgu, mesfushori i Kombëtares surprizon me klubin e ri

Kombëtare

Amir Abrashi largohet nga Frajburgu, mesfushori i Kombëtares surprizon me klubin e ri

Publikuar

-

Amir Abrashi është lojtari më i ri i Grasshoper. Ka qenë vetë klubi  zviceran që ka njoftuar firmën me mesfushorin e Kombëtares shqiptare.

Abrashi rikthehet kështu te Grasshoper, aty ku shpërtheu para 11 viteve. 31 vjeçari kaloi 5 sezone me zviceranët para se të transferohej në Gjermani tek Frajburgu.

Abrashi kalon te Grasshoperi si lojtar i lirë, pasi i përfundoi kontrata me Frajburgun dhe ka firmosur për dy vite.

“Gjithmonë kam dashur të rikthehet te Grasshoperi dhe tani ishte koha e duhur për ta bërë këtë. Mezi po pres të rikthehem në shtëpi”, tha Abrashi në fjalët e para pas zyrtyarizimit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Thumbon Andi Lila: Po erdhën me medalje, Rama do i presë me lule. Kujtoni Ilir Sulin…

Publikuar

-

Nga

Kosova arriti sukses historik në Lojërat Olimpike duke fituar medalje ari në stilin e xhudos me sportisten Distria Krasniqi.

Sportistët shqiptarë nuk po sjellin rezultate të mira teksa tashmë janë eliminuar 3 prej tyre, Matvei Petrov, Indrit Cullhaj dhe Manuela Delilaj. Për këtë ka reaguar dhe ish-futbollisti i Kombëtares, Andi Lila i cili mban detyrën e Kreut të Shoqatës së Futbollistëve dhe njëkohësisht koordinator për sportin pranë Partisë Demokratike.

Në një status në ‘’Facebook’’, Lila akuzoi drejtpërdrejt KOKSH-in duke e cilësuar si dështim total politikën e ndjekur për sportistët.

Postimi i Andi Lilës

Urime Kosova 🇽🇰 urime Distria Krasniqi për medaljen e artë na bëre shumë krenar 👐🏻

Po Shqipëria?

Sa për dijeni Komiteti Olimpik Shqiptar ka një buxhet 900 mijë € në vit! Sa rezultate kemi marrë?

Shqipëria 109 vite shtet e dini sa medalje ari në olimpiadë ka? Zero medalje.

Kosova 13 vjet shtet e dini sa medalje ari olimpike ka? 2 medalje.

Jemi të një gjaku por jo të një mentaliteti.

Shteti Shqiptar ka dështuar totalisht në politikat sportive që ka ndjekur.

KOKSh ka dështuar në mënyrë spektakolare në organizimin e sportit në Shqiperi,aq më keq akuzohet për shpërdorime fondesh dhe korrupsion (që do i shkojmë deri në fund kësaj çështje).

Sportistët tanë që kanë fituar medalje në kampionatet botërore dhe europiane enden nëpër gjykata të marrin shpërblimin e merituar.

Me zemër uroj që Brikeni,Luiza,Erkandi,Izmiri e gjithë të tjerët të fitojnë medalje në olimpiadën e Tokyos dhe të na bëjnë krenarë, nëse do ktheheni me medalje do dali kryeministri t’ju presi në aeroport me buqeta lulesh, në këtë moment duhet të kujtoni Ilir Sulin.

A.L

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Dita e shqiptarëve/ Feston edhe Qazim Laçi, e nis kampionati me shijen e dy golave

Publikuar

-

Nga

Sot duket se ka qenë dita e bekuar për shqiptarët, të cilët kanë gjetur rrugën e rrjetës me skuadrat e tyre.

Pas Rei Manajt, Muçit dhe Çokajt është Qazim Laçi ai që feston shijen e golit. Mesfushori i Kombëtares ka drguar dy herë topin përtej vijës fatale në takimin që Ajaccio luan kundër Touluse.

Laçi e nis në mënyrë fantastike sezonin e ri në Ligue 2 të Francës, teksa dopieta e tij i dha pikën e parë Ajaccio në kampionat.

Ndeshja u mbyll në shifrat 2-2, ku mesfushori shqiptar shënoi fillimisht në minutën e 35 dhe më pas në të 59-n.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Vrulli i ardhur nga mesfusha për te porta kundërshtare, Enis Cokaj e ka nisur me këmbë të mbarë në Kroaci

Publikuar

-

Nga

Enis Cokaj e ka nisur me këmbë të mbarë kampionatin e ri në Kroaci.

Mesfushori shqiptar dhuroi dy asist në takimin e parë të Lokomotivës së Zagreb, ndërsa në ditën e sotme ka arritur që të realizojë vetë.

Ekipi i shqiptarëve në Kroaci po fiton në shifrat 0-1 kundër Slaven Belupos.

Goli i vetëm i takimit i përket Cokajt dhe minutës së 22. Një realizim disi i rrallë i lojtarit shqiptar për repertorin e tij pasi ka arritur që të tund rrjetën me kokë.

Por vërtet i bukur ishte fakti që mesfushori u nis nga mesfusha dhe këmbënguli deri në fund për krosimin që u shpërblye me gol.

 

LEXO TE PLOTE