Connect with Us

Video- Pas shkarkimit nga Kuvendi/ Meta i “futet sportit” në Gjirin e Lalzit

Politikë

Video- Pas shkarkimit nga Kuvendi/ Meta i “futet sportit” në Gjirin e Lalzit

Publikuar

-

Ilir Meta, i cili mesa duket i ka “ditët e numëruara” në Presidencë, është “arratisur” nga Tirana.

Ditën e sotme, ai është filmuar në bregdetin e Gjirit të Lalzit, duke luajtur volejboll me një lojtar të Shijakut.

I nxehti afrikan që ka pushtuar vendin, e ka “zhveshur” kreun e shtetit nga kostumi presidencial dhe ka vendosur të shijojë pushimet verore.

Meta u shkarkua nga Kuvendi pak kohë më parë dhe tani fati i tij është në dorën e Gjykatës Kushtetuese.

LEXO EDHE:  Situata nga Covid/ Meta dekreton 15 mln euro hua të Shqipërisë nga BERZH

Kjo e fundit, duhet të vendosë brenda tre muajve, nëse kreu i shtetit ka shkelur Kushtetutën apo jo./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Lobimi rus i Bashës”/ Donald Lu i dërgoi prova Berishës në zyrë

Publikuar

-

Nga

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se ish ambasadori amerikan Donald Lu, në kohën që ka qenë në vendin tonë, i ka shkuar në zyrë me një dosje me prova për Lulzim Bashën në lidhje me lobimin rus.

Sipas Berishës, nuk bëhej fjalë për dokumenta, por për artikuj gazete të sponsorizuar nga Soros.

“PD jo nga Sali Berisha u akuzua se ka marrë fonde ruse.  Po iu rikujtoj se parardhësi i këasj zonjës më erdhi me një dosje në zyrë, në të cilën donte të provonte se ka pranuar financim nga rusët. Dosja kishte shkrime të gazetës të sponsorizuar nga George Soros.

LEXO EDHE:  Ngjela “kryqëzon” Metën/ Nuk ke tagër të diskutosh legjitimitetin e Kuvendit

LEXO EDHE:  Meta nuk heq dorë nga “të fortët”/ Militanti me kobure fushatë për LSI-në

Jo vetëm që ishin dokumenta që nuk provonin asnjë gjë, përveçse trillimet e një gazetari”, ka deklaruar Berisha në konferencën për median./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“PD të mos angazhohet në këtë betejë”/ Berisha “çliron” Bashën?

Publikuar

-

Nga

Berisha në listën e zezë të SHBA/ Artan Hoxha ‘zë ngushtë’ Bashën

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka kërkuar nga Partia Demokratike që të mos marrë pjesë në betejën e tij dhe se do të futet në Kuvend pasi qytetarët e kanë votuar për t’i përfaqësuar.

“PD është themeluar në dy parime, në atë të interesit kombëtare dhe në në atë të lirisë e të drejtave njerëzore.

LEXO EDHE:  Meta nuk heq dorë nga “të fortët”/ Militanti me kobure fushatë për LSI-në

Në parlament do të futem ashtu siç më kanë votuar qytetarët shqiptarë. Unë do ti kundërvihem në betejë kundër regjimit. Unë mbroj të vërtetën unë kërkoj nga PD të mos angazhohet në këtë betejë”, është shprehur Berisha./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ilir Meta në listën e zezë të Amerikës?/ Flet ish-Presidenti Berisha

Publikuar

-

Nga

Pas shkarkimit nga Kuvendi/ Meta i rikthehet “zakonit të vjetër”

Ish-Presidenti Sali Berisha, është pyetur në konferencën për media, nëse ka dijeni se edhe Presidenti Ilir Meta është në listën e “zezë” të Amerikës.

Berisha e ka quajtur një precendet të rrezikshëm shpalljetine tij dhe të familjes së tij non grata nga Amerike, pasi mund të bëhet standart dhe mund të përdoret edhe për të tjerë, sipas tij pa fakte.

A do të shpallet Meta non-grata? Nuk kam asnjë informacion. Unë gjykoj se një praktikë e tillë e pabazuar është e dëmshme dhe nuk shërben dhe kthehet në efekt të kundërt”, është shprehur Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE