Connect with Us

Shpallet në kërkim Lulzim Basha

Satire Politike

Shpallet në kërkim Lulzim Basha

Publikuar

-

Shpallet në kërkim Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk ka asnjë dalje mediatike dhe asnjë postim në faqen e tij në rrjetet sociale, që prej 14 qershorit, një ditë pas zgjedhjeve në PD, ku ai arriti të mbante karrigen e kryetarit.

Në lidhje me këtë, ka ardhur një reagim nga gazetari Armir Shkurti, I cili ironizon kreun e PD.

LEXO EDHE:  Reforma në Drejtësi/ Ambasadori Hungarez: Për Vlahutin pyesni Bashën, ka kontakt të vazhdueshëm

Në një postim në rrjetet sociale, Armir Shkurti, ndërsa ironizon Bashën, shkruan është zhdukur pa nam e Nishan.

“KËRKOHET!!

Për herë të fundit është parë në facebook të nesërmen e rizgjedhjes kryetar i PD-së.

Që atë ditë është zhdukur pa nam e nishan.

Kush e ka parë, lutet të njoftojë.”-shkruan gazetari./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

“Falë sakrificës tuaj, u bëra me makinë të re”/ Rrjeti “masakron” politikanët, fotot më pikante

Publikuar

-

Nga

Një ditë më parë, në media u raportua se kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha ka blerë një tjetër makinë luksoze.

Por, ky detaj nuk mund t’iu shpëtonte edhe faqeve të humorit në rrjetet sociale, të cilat kanë ironizuar nëpërmjet memeve.

Jo vetëm Lulzim Basha, por edhe të tjerë politikanë dhe personazhe janë ironizuar nga faqet e humorit në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Opozita dhe qeveria duhet të bien dakort/ Berisha thirrje Bashës

LEXO EDHE:  Rama president, Basha kryeministër?/ Ja si përgjigjet Meta

Për më tepër shikoni galerinë e fotove më poshtë:/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Foto-“Unë një arkë peshk e ha për darkë”/ Plas humori, kush janë “viktimat” e rrjeteve sociale

Publikuar

-

Nga

Arrestimi i ish- zv.ministres së Brendshme, Rovena Voda, nën akuzën se ka marrë ryshfet, për një vend pune, është bërë objekt humori në faqet e humorit në rrjetet sociale.

Ndërsa në përgjimet e SPAK, thuhet se Rovena Voda mori 1 mijë euro, një telefon dhe një arkë me peshk, në këmbim të një vendi pune, në rrjet ka shpërthyer ironia.

“Viktimë” të faqeve të humorit kanë rënë edhe figura të tjera të politikës, medias, apo edhe ish-ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu, i cili kishte kërkuar më parë nga autoritetet shqiptare arrestimin e të ashtuquajturve “peshq të mëdhenj”.

LEXO EDHE:  Basha i përgjigjet Ramës/ 80 mijë dollarë të paligjshëm për një foto, bota të tregon me gisht

LEXO EDHE:  “Rama i kapur nga krimi”/ Basha “nxin” mazhorancën

Në galerinë e fotove më poshtë, disa nga memet më pikante:/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Presidenti Meta kampion i hedhjes …në këmbë !

Publikuar

-

Nga

Nëse nuk do ta kishim dëgjuar me zërin e vetë Presidentit pyetjen “nuk e di në u hodha drejt apo…” dhe përgjigje e menjëhershme “drejtë” të hijes së tij Zan Topuzi, publikimin e videos ku ai shfaqet shumë i përqendruar duke u hedhur nga një mur i betontë në ujin e kaltër të detit, do ta kishim marrë për një shaka vere me synim freskimin në këto ditë vape të nxehtë.

Sepse në fakt, me rritjen e temperaturave të motit dhe shtimin e intensitetit të vapës, gjatë verës Presidenti na ka mësuar me shaka të tilla verore, shoqëruar me të qeshurën e tij karakteristike dhe unikale për nga frekuenca e rrezatimi qeshës.

Mirëpo gjithë ai përqendrim presidencial, solemniteti dhe emocioni i ligjshëm para hedhjes, krijimi i perceptimit se do të hidhej me kokë e rënia në ujë në këmbë nën vëzhgimin përherë ndjellës për bëma të tilla të Xanit, na japin gjithë indiciet e rastit që ta kuptojmë këtë hedhje si një hedhje prej kampioni të vërtetë.

LEXO EDHE:  Veliaj “djeg” hapin e Bashës

LEXO EDHE:  Veliaj “djeg” hapin e Bashës

Pas praktikës së përverëshme të zotit Berisha që thyente rekordin e vetvetes për kohë qëndrimin në ujin e detit, hedhja në këmbë e jo me kokë, mbase prej pikës së rëndesës në pjesët e poshtme të trupit dhe pamundësisë për t’iu kundërvënë ligjit të gravitetit, sjell si risi verore hedhjen si një kampion në këmbë të Presidentit Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE