Connect with Us

Euro 2020/ Anglia mund Çekinë dhe del e para në grup

Sport

Euro 2020/ Anglia mund Çekinë dhe del e para në grup

Publikuar

-

Tjetër fitore cinike e Anglisë, me të njëjtin protagonist, Rahim Stërling. Ashtu si në ndeshjen e parë ndaj Kroacisë, “3 Luanëve” të drejtuar nga Sauthgejt, iu mjaftoi vetëm 1 gol për të triumfuar dhe për t’u graduar në vendin e parë të Grupit D.

Anglezët bënë kësisoj detyrat e shtëpisë në “Uembli”, duke siguruar kështu që sfidën e radhës të vlefshme për raundin e 1/8-ve, ta luajnë sërish në shtëpi. Kundërshtari i “3 Luanëve” në fazën tjetër, do të jetë skuadra që do të renditet në vendin e dytë në Grupin F ku bëjnë pjesë Franca, Gjermania, Portugalia dhe Hungaria.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Arritje e madhe për Kosovën, xhudistja Distria Krasniqi fiton medalje Olimpike

Publikuar

-

Nga

Fitore e madhe për Kosovën në Lojërat Olimpike të “TOKIO 2020”, ku xhudistja Distria Krasniqi ka arritur të marrë medalje Olimpike.

Një arritje e madhe kjo për Kosovën ku xhudistja Krasniqi mundi në gjysmëfinale mongolezen, Urantsetseg Munkhabat. Pas Majlinda Kelmendit në vitin 2016 tani më edhe Distria Krasniqi ka arritur të sigurojë medalje Olimpike.

Pas medaljes Olimpike tani xhudistja nga Kosova do të dojë të sigurojë të Artën në finale.

Vlen të theksohet se Olimpiada e ka ngritur dje siparin dhe do të zgkasë deri në 8 gusht.

LEXO TE PLOTE

Sport

Goditi arbitrin në Kategorinë e Dytë, gjykata dënon me burg tifozin

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Sarandës ka dënuar me 10 muaj burg Angjelo Hamitin, 30-vjeçarin që goditi arbitrin në Delvinë. Ai është shpallur fajtor për veprat penale: “Goditja e sportistit, trajnerit, arbitrit, ndërmjetësit sportiv, kryer në ambiente sportive dhe në rrethana rënduese” dhe “veprime të dhunshme në aktivitetet sportive me pasojë moszhvillimin e aktivitetit sportiv, kryer në rrethana rënduese”.

Ai u akuzua për ngjarjen e ndodhur në 20 dhjetor të vitit të shkuar, në ndeshjen e vlefshme të Kategorisë së Dytë të Futbollit. Luhej sfida Delvina – Albpetrol në kuadër të javës së shtatë, teksa në minutën e 12-të të takimit, tifozët nisin të gjuajnë me gur pas një goditje këndi të akorduar për Albpetrolin.

Njëri prej tyre, konkretisht Hamiti, kapërcen rrethimin e fushës dhe godet arbitrin. Ndeshja u ndërpre ndërsa autori u procedua penalisht. Së fundmi Gjykata e Sarandës ka dhënë verdiktin përfundimtar duke e dënuar me 10 muaj heqje lirie.

LEXO TE PLOTE

Sport

Akordi është arritur, e hëna vendimtare për Michael Ngoo

Publikuar

-

Nga

Michael Ngoo pritet të vijë në kryeqytet të hënën. Siç është njoftuar më parë, marrëveshja me anglezin është arritur prej ditësh, tanimë pritet vetëm bashkimi i tij me skuadrën e Tiranës. Shtatlarti anglez vijon të shijojë pushimet verore, ndërsa stafi teknik e kërkon në ekip.

Megjithatë ai njihet për karakterin e vështirë dhe në këto kushte, drejtuesit e 25-herë kampionëve të Shqipërisë i kanë dhënë kohën e mjaftueshme për t’u kthyer në Shqipëri. Pritet vetëm firma e tij pasi parimisht palët janë dakordësuar.

Ngoo shihet si pikë e rëndësishme e skuadrës së Tiranës për sezonin e ri futbollistik. Cilësitë e tij pasi dy edicione më parë ndihmoi ekipin për arritjen e titullit kampion.

LEXO TE PLOTE