Connect with Us

Vasili nuk heq dorë nga akuzat ndaj qeverisë/ “Rilindja e kthen Shqipërinë vetëm në listat e zeza”

Politikë

Vasili nuk heq dorë nga akuzat ndaj qeverisë/ “Rilindja e kthen Shqipërinë vetëm në listat e zeza”

Publikuar

-

Fieri i "mbuluar" nga tymi në fushën e mbetjeve/ Petrit Vasili: Katastrofë, shëndeti i banorëve në rrezik

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka publikuar një tabelë ku tregon se Memorandumi i Parisit ka renditur Shqipërinë në vendin e 70 përsa i përket lundrimit detar.

Sipas Vasilit, Rilindja e ka kthyer Shqipërinë në listat e zeza qoftë për pastrimin e parasë apo edhe për lundrimin detar.

Tjeter turp i rilindjes,Shqiperia, anijet ne listen e zeze!! Memorandumi i Parisit rikthen flamurin e zi për anijet shqiptare pas 11 vjetësh, duke kategorizuar atë me rrezik të lartë për operatorët ndërkombëtarë!! Shqiperia renditet e fundit fare ne listen e 70 vendeve.

Rilindja e kthen Shqiperine vetem ne listat e zeza qofte ne pastrimin e parase ashtu edhe per lundrimin detar.Rilindja di te ndertoje vetem tregues te zinj, prapambetje dhe imazh mizerabel te pamerituar te Shqiperise”, shkruan Vasili./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Lobimi rus i Bashës”/ Donald Lu i dërgoi prova Berishës në zyrë

Publikuar

-

Nga

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se ish ambasadori amerikan Donald Lu, në kohën që ka qenë në vendin tonë, i ka shkuar në zyrë me një dosje me prova për Lulzim Bashën në lidhje me lobimin rus.

Sipas Berishës, nuk bëhej fjalë për dokumenta, por për artikuj gazete të sponsorizuar nga Soros.

“PD jo nga Sali Berisha u akuzua se ka marrë fonde ruse.  Po iu rikujtoj se parardhësi i këasj zonjës më erdhi me një dosje në zyrë, në të cilën donte të provonte se ka pranuar financim nga rusët. Dosja kishte shkrime të gazetës të sponsorizuar nga George Soros.

LEXO EDHE:  Skandali i mbetjeve/ Vasili: Rama po bën të parën atë që duhej të bënte të fundit

LEXO EDHE:  LSI “shuplakë” Thaçit/ I kujton korrupsionin dhe pastrimin e parave

Jo vetëm që ishin dokumenta që nuk provonin asnjë gjë, përveçse trillimet e një gazetari”, ka deklaruar Berisha në konferencën për median./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“PD të mos angazhohet në këtë betejë”/ Berisha “çliron” Bashën?

Publikuar

-

Nga

Berisha në listën e zezë të SHBA/ Artan Hoxha ‘zë ngushtë’ Bashën

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka kërkuar nga Partia Demokratike që të mos marrë pjesë në betejën e tij dhe se do të futet në Kuvend pasi qytetarët e kanë votuar për t’i përfaqësuar.

“PD është themeluar në dy parime, në atë të interesit kombëtare dhe në në atë të lirisë e të drejtave njerëzore.

LEXO EDHE:  “Hap Kuvendin dhe mbyll universitetet”/ Vasili “shpërthen” ndaj Komitetit të Ekspertëve

Në parlament do të futem ashtu siç më kanë votuar qytetarët shqiptarë. Unë do ti kundërvihem në betejë kundër regjimit. Unë mbroj të vërtetën unë kërkoj nga PD të mos angazhohet në këtë betejë”, është shprehur Berisha./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ilir Meta në listën e zezë të Amerikës?/ Flet ish-Presidenti Berisha

Publikuar

-

Nga

Pas shkarkimit nga Kuvendi/ Meta i rikthehet “zakonit të vjetër”

Ish-Presidenti Sali Berisha, është pyetur në konferencën për media, nëse ka dijeni se edhe Presidenti Ilir Meta është në listën e “zezë” të Amerikës.

Berisha e ka quajtur një precendet të rrezikshëm shpalljetine tij dhe të familjes së tij non grata nga Amerike, pasi mund të bëhet standart dhe mund të përdoret edhe për të tjerë, sipas tij pa fakte.

A do të shpallet Meta non-grata? Nuk kam asnjë informacion. Unë gjykoj se një praktikë e tillë e pabazuar është e dëmshme dhe nuk shërben dhe kthehet në efekt të kundërt”, është shprehur Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE