Connect with Us

E pranon vetë Calhanoglu: Jam i Interit, por shkoj në Milano për të firmosur

Sport

E pranon vetë Calhanoglu: Jam i Interit, por shkoj në Milano për të firmosur

Publikuar

-

Hakan Çalhanoglu konfirmon se ka arritur një marrëveshje me Interin duke “tradhëtuar” Milanin dhe tifozët e saj. Së fundmi fantazisti turk i cili nuk pranoi rinovimin me Milanin pasi sipas drejtuesve të kuqezinjve kërkesat e tij janë relativisht të larta, ai do të transferohet nga krahu tjetër i Milanos si një lojtar me parametra zero pasi kontrata e tij i ka skaduar.

Tani është vetë 27-vjeçari i cili me anë të mikrofonave të medias turke “TRTSpor”, ka deklaruar se do të udhëtojë drejt Milanos pasi ka një marrëveshje me Interin dhe se do të firmosë kontratën nesër:

“Kam arritur një marrëveshje me Interin. Jam duke shkuar për në Milano sepse nesër do të firmos kontratën me zikaltërit.”, deklaroi Çalhanoglu.

Sipas mediave të ndryshme, turku do të firmosë një kontratë 3 vjeçare plus edhe një sezon tjetër rinovimi me një pagë prej 5 milionë eurosh. Çalhanoglu me fanellën e Milanit u aktivizua prej 4 sezonesh dhe gjatë sezoni të kaluar ai luajti në 43 ndeshje nga ku realizoi 9 gola dhe dhuroi 12 asist.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Zyrtare/ Blerim Krasniqin e prezantojnë si yll te skuadra e re

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi Blerim Krasniqi u largua pas vetëm 1 sezoni si lojtar i Teutës teksa ditën e sotme është bërë zyrtar transferimi i tij tek skuadra e Gjilanit.

Krasniqi është prezantuar në një mënyrë spektakolare me një video mjaft të bukur të ideuar nga klubi kosovar. 25-vjeçari kaloi një sezon jo të mirë te durrsakët megjithatë luajti titullar thuajse të gjithë sezonin.

Trajneri Martini nuk e hodhi si titullarë në ndeshjet për Kupat  e Europës dhe sulmuesi zytarizoi përfundimisht largimin nga ‘’djemtë e detit’’.

Videoprezantimi nga skuadra e Gjilanit

 

LEXO TE PLOTE

La Liga

Spanja hap dyert për tifozët, ja sa do lejohen në startin e La Ligas

Publikuar

-

Nga

Sezoni i ri i La Ligas do të nisë me tifozë. Spanja ka vendosur të hapë stadiumet dhe vendimi është marrë nga Ministria e Shëndetsisë, megjithatë impiantet nuk do të jenë të mbushura në kapacitetin e plotë të tyre.

Ministria e Shëndetsisë në Spanjë ka vendosur që impiantet e hapura të mbushen në 40% të kapacitetit në javët e para të kampionatit, ndërkohë që impiantet e mbyllura të mbushen në masën 30%.

Masat kundër COVID-19 nuk do të mungojnë gjithsesi pasi tifozëve të Realit, Barcelonës, Atleticos së Madridit, Sevillas, Valencias etj do t’u duhet të mbajnë maska në stadium, ndërkohë që klubet do të jenë të detyruara të mos shërbejnë ushqim gjatë ndeshjeve.

Edicioni 2020-2021 i La Ligas do të nisë me sfidën e 13 gushtit mes Valencias dhe Getafes që do të luhet të Mestalla aty ku do të jenë të pranishëm për herë të parë që pas rënies së pandemisë rreth 20 mijë tifozë duke pasur parasysh se bëhet fjalë për një stadium të hapur me një kapacitet prej 48 mijë e 600 vendesh.

Nga pretendentet për titull e para që do të zbresë në fushë do të jetë Reali i Madridit, të shtunën e 14 gushtit teksa do të sfidojë në transfertën baske skuadrën e Deportivo Alaves.

Kampionët në fuqi të Atleticos së Madridit do ta nisin kampionatin në transfertën galiciane ndaj Celta Vigos të dielës, ditë në të cilën Barcelona do të presë në Katalunjë Real Sociedadin.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Shqiptari Muçi tronditi Maksimirin”! Shihni si komentohet në Serbi, rrezikohet derbi më i nxehtë i Ballkanit

Publikuar

-

Nga

Në shortin e hedhur sa i përket fazës së Play-Off në Champions League është rrezikuar derbi më i nxehtë i Ballkanit, kampionia e Kroacisë që mund të ndeshet me atë të Serbisë.

Për të mbërritur në këtë pikë duhet që Legia e Varshavë të kalojë Dinamon e Zagrebit pas barazimit 1-1 në transfertë, ndërsa Zvezda zhgënjeu disi pas barazimit me të njëjtat shifra që mori me Sherif Tiraspolin.

Për këtë arsye vëmendja e mediave serbe ishte e madhe mbi ndeshjen e sotme të “Maksimir”. Por si u komentua kjo përballje me Ernest Muçin që mori rolin e protagonistit me super golin e tij?

“Dinamo si Zvezda, shqiptari i solli një barazim Legias. Dinamo ishte më mirë në fushë, por nuk përfituan shumë. Është e qartë se do të kenë nevojë për pak më tepër sesa një ndeshje të mirë në të ardhmen”, shkruan “B92”.

Nga ana tjetër është “MozzartSport” që raporton “Shqiptari Muçi tronditi Maksimirin”! Dinamo e Zagreb duhet të fitojë në ndeshjen e kthimit. Para 4597 spektatorëve në Maksimir, Dinamo dhe Legia barazuan 1-1, ashtu si Zvezda dhe Sherif vetëm një ditë më parë në Beograd.

Kjo do të thotë se do të zbulojmë vetëm në datën 10 gusht nëse do të ketë një derbi të madh të ish-Jugosllavisë në raundin e fundit të Champions League”, shkruhet në artikull.

 

LEXO TE PLOTE