Connect with Us

Dha dorëheqjen nga Bindja Demokratike/ Patozi: Veprim që duhet ta bëjë çdo drejtues

Politikë

Dha dorëheqjen nga Bindja Demokratike/ Patozi: Veprim që duhet ta bëjë çdo drejtues

Publikuar

-

Dha dorëheqjen nga drejtimi i Bindjes Demokratike/ Patozi: Veprim që duhet ta bëjë çdo drejtues i një force serioze

Ish drejtuesi i Bindjes Demokratike Astrit Patozi është shprehur se ai do të vazhdojë të jetë i angazhuar në partinë që ai drejtonte dhe se do ta mbështesë gjithmonë atë.

I ftuar në studion e Absolut 4 Patozi u shpreh se dorëheqja është një një gjest të cilin duhet ta bëjë çdo drejtues politik i një force serioze në ato pozita.

Gjithashtu ai shtoi se do ta vazhdojë drejtimin e tij politik, pasi nuk i ka shkaktuar dëm vendit dhe sipas tij nuk ka zhgënjyer asnjëherë njerëzit që ka punuar.

Vazhdoj e mbështes Bindjen pa asnjë dyshim, për dy arsye. E para, kur ne krijuam bindjen demokratike nuk kishim parasysh që ky është një projekt një përdorimesh. Ne kemi vendosur të marrim pjesë sa herë që të ketë zgjedhje në Shqipëri. Së dyti, unë kam dhënë dorëheqjen nga drejtimi i Bindjes Demokratike jo për shkak se kisha dhënë fjalën, unë fjalën e mbaj gjithmonë, por mendoj se është një gjest që i takon çdo drejtuesi politik i një force serioze. Unë do të vazhdoj angazhimin tim publik sepse nuk i kam shkaktuar asnjë dëm vendit tim dhe nuk kam zhgënjyer asnjëherë njerëzit që kam punuar. Nuk ishte dorëzim”, tha Patozi./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Lobimi rus i Bashës”/ Donald Lu i dërgoi prova Berishës në zyrë

Publikuar

-

Nga

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se ish ambasadori amerikan Donald Lu, në kohën që ka qenë në vendin tonë, i ka shkuar në zyrë me një dosje me prova për Lulzim Bashën në lidhje me lobimin rus.

Sipas Berishës, nuk bëhej fjalë për dokumenta, por për artikuj gazete të sponsorizuar nga Soros.

“PD jo nga Sali Berisha u akuzua se ka marrë fonde ruse. Po iu rikujtoj se parardhësi i kësaj zonjës më erdhi me një dosje në zyrë, në të cilën donte të provonte se Basha ka pranuar financim nga rusët. Dosja kishte shkrime të gazetës të sponsorizuar nga George Soros.

LEXO EDHE:  Mark Marku paralajmëron qytetarët/ Rama do tentojë të manipulojë zgjedhjet

LEXO EDHE:  Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama mbledh drejtuesit Politik të PS-së

Jo vetëm që ishin dokumenta që nuk provonin asnjë gjë, përveçse trillimet e një gazetari”, ka deklaruar Berisha në konferencën për median./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“PD të mos angazhohet në këtë betejë”/ Berisha “çliron” Bashën?

Publikuar

-

Nga

Berisha në listën e zezë të SHBA/ Artan Hoxha ‘zë ngushtë’ Bashën

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka kërkuar nga Partia Demokratike që të mos marrë pjesë në betejën e tij dhe se do të futet në Kuvend pasi qytetarët e kanë votuar për t’i përfaqësuar.

“PD është themeluar në dy parime, në atë të interesit kombëtare dhe në në atë të lirisë e të drejtave njerëzore.

LEXO EDHE:  Mark Marku paralajmëron qytetarët/ Rama do tentojë të manipulojë zgjedhjet

Në parlament do të futem ashtu siç më kanë votuar qytetarët shqiptarë. Unë do ti kundërvihem në betejë kundër regjimit. Unë mbroj të vërtetën unë kërkoj nga PD të mos angazhohet në këtë betejë”, është shprehur Berisha./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ilir Meta në listën e zezë të Amerikës?/ Flet ish-Presidenti Berisha

Publikuar

-

Nga

Pas shkarkimit nga Kuvendi/ Meta i rikthehet “zakonit të vjetër”

Ish-Presidenti Sali Berisha, është pyetur në konferencën për media, nëse ka dijeni se edhe Presidenti Ilir Meta është në listën e “zezë” të Amerikës.

Berisha e ka quajtur një precendet të rrezikshëm shpalljetine tij dhe të familjes së tij non grata nga Amerike, pasi mund të bëhet standart dhe mund të përdoret edhe për të tjerë, sipas tij pa fakte.

A do të shpallet Meta non-grata? Nuk kam asnjë informacion. Unë gjykoj se një praktikë e tillë e pabazuar është e dëmshme dhe nuk shërben dhe kthehet në efekt të kundërt”, është shprehur Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE