Connect with Us

Horoskopi, e Diel 20 Qershor 2021

Horoskopi

Horoskopi, e Diel 20 Qershor 2021

Publikuar

-

Horoskopi i financave/ Çfarë ka rezervuar java e ardhshme për të gjitha shenjat?

Dashi

Kujtojini të dashurit tuaj se sa domethënie kanë për ju sot fjalët. Ato janë veçanërisht të fuqishme, ndaj mos i përdorni kot. Nuk është ide e mirë të mbani inat ose të mbani urrejtje për të tjerët. Sjellja e mirë dhe një pamje e hijshme janë elementët kryesorë të ditës.

Demi

Mos ngurroni të shprehni qëndrimin tuaj të pavarur sot. Gjithashtu, sigurohuni që nuk jeni duke kompromentuar nevojat tuaja për ato të të tjerëve. Gjërat duhet të rrjedhin natyrshëm në rrugën tuaj dhe ju duhet të jeni në humor të mirë për gjatë gjithë ditës. Buzëqeshuni njerëzve përreth.

Binjaket

Argëtohuni sot dhe mos jini serioz për asgjë. Kjo është një kohë e mirë për t’u ulur dhe për të shijuar peizazhin. Shikoni një film ose një shfaqje. Vishuni me rrobat tuaja më tërheqëse. Kjo është një ditë për të qenë në qendër të vëmendjes. Çështjet e rënda emocionale vetëm do të rëndojnë gjendjen shpirtërore.

Gaforrja

Ju nuk mund të bëni asnjë gabim sot. Në fakt, ju mund të lundroni pa e vërejtur askush. Ju mund të zbuloni se preferoni të jeni në qendër të diskutimeve sot. Do të zbuloni se sa më shumë të çliroheni, aq më mirë do të jetë gjendja juaj shpirtërore.

Luani

Argëtohuni pak. Eshtë koha të ekuilibroni të gjithë punën që keni bërë me pak argëtim. Përpjekjet e ndershme të djeshme po kthehen në shpërblime të sotme. Nuk ka nevojë të trembeni kur bëhet fjalë për të marrë atë që është me të drejtë e juaja. Jini krenar për arritjet tuaja.

Virgjeresha

Kjo është një kohë për të dalë dhe për të qenë shoqëror. Gjërat e bukura dhe muzika relaksuese janë për të lindurit në shenjën tuaj sot. Ju nuk do të bëni asnjë gabim nëse do të jeni thjesht vetvetja sot. Sa i përket aspektit financiar, do të merrni lajme shumë pozitive.

Peshorja

Shumë njerëz mund të kenë shumë për të thënë sot, por ju mund të zbuloni që më mirë të rrini të dëgjoni. Mos ngurroni ta bëni këtë. Shumë nga ato që ndodhin përreth janë thashetheme, kështu që ju mund të mos dëshironi të përfshiheni fare. Mos ngurroni të filtroni gjithçka që nuk ju përshtatet.

LEXO EDHE:  Horoskopi e premte 6 janar

Akrepi

Mos u bëni egoist sot. Kjo është një kohë për të menduar për të tjerët. Gjërat realizohen më mirë në bashkëpunim, pavarësisht se sa keq mund të dëshironi të bëni diçka vetë. Përpjekja e bërë nga një ekip do të prodhojë rezultate të papritura që janë mjaft të favorshme.

Shigjetari

Mos i kompromentoni vlerat tuaja vetëm për të ruajtur paqen. Dashuria dhe romanca janë të favorshme për ju, por vetëm nëse qëndrimi juaj është i relaksuar dhe i shkujdesur. Emocionet tuaja do të jenë mjaft të forta, prandaj bëni më të mirën tuaj për t’i ekuilibruar ato me një kornizë racionale mendore.

Bricjapi

Sot është ditë e favorshme për ju. Duhet të mbani linjat e komunikimit të hapura në mënyrë që të mund të përhapni njohuritë tuaja tek të tjerët dhe të merrni informacionin e rëndësishëm që duhet të dalë në rrugën tuaj. Ju duhet të zbuloni se egoja dhe emocionet tuaja janë mjaft të forta.

Ujori

Sot mund të ndiheni paksa të shqetësuar. Ju mund të dëshironi t’ia jepni fjalën të tjerëve. Fatkeqësisht, gjuha juaj mund të jetë e lidhur dhe mund të jetë e vështirë për të shprehur saktësisht si duhet. Ju duhet të punoni për të nxitur harmoninë në familjen tuaj.

Peshqit

Nëse vazhdoni të prisni që gjërat të ndodhin, mund të zgjoheni një mëngjes dhe të kuptoni se jeta juaj ka kaluar dhe nuk keni bërë as gjysmën e gjërave që keni ëndërruar të bëni. Koha për të ndërmarrë veprime është tani. Vendosni planin tuaj në fuqi. Ju mund të duhet të bëni disa kompromise.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Nuk i përmbajnë dot emocionet/ Këto janë shenjat më të ndjeshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Nuk i përmbajnë dot emocionet/ Këto janë shenjat më të ndjeshme të horoskopit

Gaforrja

Të lindurit në shenjën e Gaforres njihen si shenja më e ndjeshme e horoskopit. Ata preken pas çdo fjale që ju thuhet dhe e kanë të vështirë të mbajnë lotët.

Virgjëresha

Pjesë e listës janë edhe të lindurit në shenjën e Virgjëreshës. Ata janë mjaft sentimentalë dhe analizojnë çdo gjë negativisht.

Peshqit

Peshqit janë shumë të brishtë dhe vetëmohues, fajësojnë gjithmonë veten dhe nuk kujdesen asnjëherë për emocionet e tyre./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 26 korrik 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 25 korrik 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Një ndjenjë qetësie do ju shoqërojë gjatë gjithë ditës së parë të javë. Kjo përputhet mirë me ritmin e gjërave përreth jush, sepse jeta juaj nuk është më aq dinamike. Merrni disa ditë pushim në mënyrë që të relaksoheni së bashku me partnerin/en tuaj.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Mos kini frikë të “pastroni” zemrën tuaj sa më parë. Këtë të hënë është koha e duhur për ta bërë. Distanca kohore do t’ju largojë nëse nuk veproni sa më shpejt. Mos jini konfidencial/e me të gjithë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Nëse po prisni kthimin e një dashurie, këtë të hënë është dita juaj më me fat për t’u bërë dhe për ta festuar. Megjithatë jeta në çift do të jetë me ulje e ngritje. Mos u nxitoni për të mbyllur disa punë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do të merrni telefonata të rëndësishme. Çdo orë do të jetë e duhura për të zgjidhur një çështje të cilën e keni në zemër. Mendojini mirë hapat që do të ndërmerrni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Në punë mund të dalin në pah disa fakte të rëndësishme që do t’ju ndihmojnë në marrjen e një vendimi. Dashuria do t’ju bëjë të harroni çdo telash. Në mbremje ju pret një festë e madhe.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Kjo e hënë do të karakterizohet nga një qetësi tepër të kërkuar. Një ditë ideale kjo për të shijuar pak më shumë jetën. Në jetën dashurore do të përjetoni momente me të vërtetë magjike.

LEXO EDHE:  Horoskopi e premte 6 janar

LEXO EDHE:  Horoskopi 7 Maj 2016

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Duhet të mblidhni forcat dhe përqendroheni më shumë në punë për të arritur konkluzionet, apo projektet tuaja. Çështjet tuaja të zemrës mund të zgjidhen me një impemjim të dyanshëm.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Këtë të hënë parashihet të realizoni me sukses disa projekte në aspektin profesional. Në këtë mënyrë, do të keni më shumë të ardhura. Gjithashtu, organizoni një mbrëmje të këndshme me ata që doni.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të merrni informacione të reja, që kanë të bëjnë me karrierën dhe biznesin. Ky është një zhvillim pozitiv dhe favorizues për ju. Të ardhurat do të rriten shumë shpejt.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Do keni shumë rivalë në dashuri gjatë kësaj dite kështu që mbajeni pranë partnerin dhe surporizojeni atë gjatë gjithë kohës. Në planin financiar duhet të jeni më të arsyeshëm dhe nuk do kryeni asnjë shpenzim të tepruar.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Organizohuni, bëni plane dhe ndani me të tjerët mendimet që keni, në mënyrë që çdo gjë të shkojë siç ju dëshironi. Do të jeni me fat gjatë kësaj dite dhe për ketë do të ndihmoheni edhe nga disa miq tuajt.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Është një ditë shumë e mirë për të punuar në disa projekte ambicioze, por në fund të kësaj dite do të vini re se do të keni pësuar humbje financiare. Tregohuni të kujdesshëm me veprimet financiare.

 

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi javor, 25-31 Korrik/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Publikuar

-

Nga

Horoskopi për javën e fundit të Qershorit/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës?

Dashi

Ka çështje që mund të bëjnë të humbni besimin tek njerëzit përreth jush , prandaj do të duhet të siguroheni që të mos humbin as edhe një minutë duke diskutuar, por duhet të ndërhyni menjëherë!

Demi

Ka shumë çështje për tu adresuar në fillim të javës,  kështu që do të ishte mirë të shtyni disa prej tyre dhe të përpiqeni të merrni vendime praktike sesa të përshtatshme. Mos i kushtoni vëmendje asaj që ju thonë ekspertët e mëdhenj, ju duhet të njihni klientët tuaj , shefin tuaj dhe kolegët tuaj, në mënyrë që të bëni gjithçka më harmonike, të qëndrueshme dhe të organizuar!

Binjakët

Edhe nëse nuk ju pëlqen të shkoni në punë me një buzëqeshje në fytytrë, përsëri mund të përpiqeni të shkëlqeni ditët tuaja, duke hequr ca teka të vogla që do ta bëjnë gjithçka më të këndshme.

Gaforrja

Nga e enjtja e tutje do të keni një fluks të madh në punë, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të pushoni gjatë fundjavës, përkundrazi, do të jetë e domosdoshme që ju të relaksoheni, përpara hapit të madh drejt suksesit!

Luani

Ju do të duhet të kujdeseni për aspektet sociale dhe thjesht ekonomike të punës suaj gjatë javës, pasi lënia jashtë e njërit prej të dyve mund të nënkuptojë shkatërrimin e projekteve tuaja.

Virgjëresha

Merrni gjithë kohën që ju nevojitet këtë të hënë për të menduar se çfarë të bëni dhe për t’u organizuar sa më mirë, pasi ditët e tjera nuk do të keni kohë as për një kafe! Ju do të duhet të merrni parasysh çdo aspekt të punës suaj.

Peshorja

Do të ishte më mirë të kishit bërë pak sakrifica dhe përpjekje në të kaluarën, në mënyrë që të mos punoni më shumë në këtë kohë. Për shkak të këtij gabimi në të kaluarën, tani nuk do të keni kohën që dëshironit për të pushuar.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 22 dhjetor 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi e premte 6 janar

Akrepi

Ka momente në të cilat duhet të zgjidhni se si do të shkojë dita juaj, ose nëse do të merrni një vendim ose tjetrin dhe puna juaj do të varet nga kjo.Sigurisht që mund ta arrini qëllimin tuaj, por kjo nuk do të thotë që nuk duhet të punoni shumë dhe se nuk duhet të respektoni disa kufij!

Shigjetari

Në këtë periudhë ju jeni në gjendje të vendosni se cili është qëllimi juaj për javën e ardhshme, prandaj përpiquni të planifikoni gjithçka, në detaje. Kjo sigurisht nuk do të thotë që ju nuk keni nevojë, ose nuk mund të bëni diçka jashtë planeve tuaja nëse mendoni se është më e mira për ju.

Bricjapi

Ju duhet të bëni diçka më shumë gjatë kësaj periudhe, për veten tuaj dhe për njerëzit që janë afër jush, por mbi të gjitha duhet të përpiqeni të mbyllni marrëveshjen tuaj sa më shpejt të jetë e mundur. Mundohuni të mos planifikoni shumë për të ardhmen, por përkundrazi duhet të përpiqeni të merrni disa masa paraprake, por pa u dëshpëruar shumë . E tashmja është shumë më e rëndësishme.

Ujori

Në këtë periudhë fati është në anën tuaj dhe nuk mund të ankoheni për këtë. Mbi të gjitha, gjithçka që keni bërë në këto ditë të fundit do të jetë e dobishme për të ardhmen dhe për punën tuaj.

Peshqit

Kjo javë do t’iu gjejë dembel. Nuk do të doni të qëndroni asnjë minuatë jashtë orarit të punës tuaj. Ju presin sumë çështje të lëna pezull që kërkojnë zgjidhje patjetër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE