Connect with Us

Dashuria/ Si do të jetë java e ardhshme për të dashuruarit?

Horoskopi

Dashuria/ Si do të jetë java e ardhshme për të dashuruarit?

Publikuar

-

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për të dashuruarit?

Dashi

Nëse nuk doni të rrezikoni marrëdhëniet tuaja personale, këtë javë do të jetë më mirë të jepni shumë hapësirë ​​për njerëzit që doni dhe për të gjithë ata që duan të jenë afër jush siç jeni.

Demi

Ndoshta ka shumë faqe të së njëjtës medalje që nuk mund t’i shihni dhe kjo sigurisht që është mënyra më e mirë për t’u futur në telashe! Ju duhet të mësoni të kujdeseni pak më shumë.

Binjakët

Ju keni humbur shumë nga mundësitë tuaja sentimentale për shkak të mungesës së dëshirës për t’u përfshirë ose për të marrë përgjegjësi. Ka ardhur koha që të përballeni me këtë kufi tuajin!

Gaforrja

Shumë çështje kanë mbetur të pazgjidhura në jetën tuaj dhe kjo padyshim që mund të çojë në lënien mënjanë të disa aksioneve për marrëdhëniet tuaja dhe ato të ardhshme. Sidoqoftë, duhet të kapërceni frikën tuaj.

Luani

Planet tuaja me siguri do të ndryshojnë këtë javë nëse e kërkon një situatë e veçantë, përndryshe ju mund të vazhdoni të sillemi siç keni bërë gjithmonë, pa nxitim dhe pa nevojë për demonstrata të veçanta.

Virgjëresha

Premisa të shkëlqyera këtë javë mund t’ju ftojnë të bëni edhe disa hapa drejt disa njerëzve, të cilët padyshim që ju tërheqin dhe ju frymëzojnë besimin, por padyshim që do t’ju duhet të vlerësoni mirë disa përbërës të jetës suaj.

Peshorja

LEXO EDHE:  Financat/ Parashikimi i yjeve për të ardhurat tuaja në javën e parë të Marsit

Nëse nuk keni marrë vendime shumë të qarta, do të keni ende kohë të ktheheni dhe të rimendoni ato që i keni thënë ditëve të fundit një personi që mund ta keni lënduar. Ndoshta keni akoma kohë të shëroheni.

Akrepi

Nëse keni nevojë për njerëz që mund t’ju kuptojnë, atëherë kërkoni ata që ju duan. Nëse nuk mund të gjesh qoftë edhe një, por është e pamundur, atëherë zgjero kërkimin dhe fillo një rrugë të re.

Shigjetari

Tregoni ndjenjat tuaja një herë në një kohë. Shprehni pakënaqësinë ose dashurinë tuaj, gjithçka që rëndon në zemrën tuaj, qoftë pozitive apo negative, do të duhet të dalë nga gjoksi juaj për t’ju çliruar.

Bricjapi

Keni shpresuar prej kohësh që diçka të ndryshojë, por nuk keni bërë shumë që ajo të ndodhë në të vërtetë. Në këtë pikë ju duhet të merrni një vendim dhe të përpiqeni ta respektoni atë plotësisht.

Ujori

Ju keni një shans të bëni të dashurit tuaj të lumtur sot, kështu që çfarë po prisni? Shkoni në punë në fillim të kësaj jave , në mënyrë që të mos humbni asnjë minutë dashuri!

Peshqit

Nëse nuk doni të rrezikoni marrëdhëniet tuaja personale, këtë javë do të jetë më mirë të jepni shumë hapësirë ​​për njerëzit që doni dhe për të gjithë ata që duan të jenë afër jush siç jeni./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 5 gusht 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 13 nëntor 2020

Dashi

Ju mund të prisni një ditë të ngarkuar. Mos planifikoni asgjë shtesë! Shtëpia, familja ose bashkëshorti juaj ka të ngjarë të kërkojnë shumë nga ju. Në fakt, energjia juaj mund të shtrihet deri në pikën e thyerjes, prandaj kini kujdes që të mbani një forcë rezervë.

Demi

Është e lehtë të imagjinohet një mik që vjen në shtëpinë tuaj për të pirë një filxhan kafe dhe përfundon duke ju transmetuar të gjithë energjinë e tij. Le të shpresojmë se kjo nuk do të ndodhë sot, sepse atëherë do të keni probleme për të fjetur. Mos besoni gjithçka që dëgjoni.

Binjakët

Ju mund të ndjeni një nevojë urgjente për të ripërtërirë energjinë fizike dhe mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të merreni me sport. A bëni mjaft stërvitje? Nëse jo, kjo mund të jetë një kohë e mirë për të shkuar në palestër. Edhe më mirë do të ishte pjesëmarrja në një aktivitet sportiv në grup. Gjeni atë që ju pëlqen dhe lëvizni.

Gaforrja

Në një ditë si kjo e sotmja do të mësoni një të vërtetë të vjetër. Njerëzit i harrojnë shpejt vështirësitë që kanë pasur në jetë dhe mbajnë mend periudhat e lumturisë për një kohë të gjatë. Do të jeni të mbushur me energji sot dhe mundohuni ta shfrytëzoni sa më mirë.

Luani

A keni dëshirë të bëni një udhëtim larg vendit ku jetoni? Doni të jetoni në Evropë, apo Azi? Këto janë dëshirat që mund të keni për shkak të shtimit të mundësive, kohës dhe parave. Shihni nëse mund të vendosni seriozisht për një projekt të këtij lloji.

Virgjëresha

Çfarë po ndodh në marrëdhëniet tuaja miqësore? Duket se po kërkoni një luftë. Arsyeja mund të jetë ngaqë dikush ju ka vjedhur një pozicion drejtues që ju e donit. Juve ju pëlqen të jeni në krye të grupit dhe tani jeni përballur me rezistencë. Planifikoni të shkoni në një udhëtim.

Peshorja

Ka momente kur të gjithë e ndiejnë se ku qëndron fati i tyre dhe sot për ju do të jetë një nga ato momente. Së shpejti mund të dëshironi t’i jepni jetës suaj një orientim thelbësisht të ndryshëm, që do të jetë i vlefshëm për disa vjet. Nuk është vetëm profesioni që do t’ju preket, por çdo fushë në jetën tuaj.

LEXO EDHE:  Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

LEXO EDHE:  Vranësira, kthjellime dhe shtrëngata/ Çfarë ka rezervuar moti për ditën e nesërme

Akrepi

Pas disa kohësh apati, dita në vazhdim do t’i japë energjisë suaj një shtysë të re. Çdokush që përpiqet t’ju pengojë, më mirë të ketë kujdes, sepse nuk do të jeni në gjendje të toleroni kundërshtimet. Sot ju nuk mund të jeni të përmbajtur dhe kjo është një kohë e shkëlqyer për të përforcuar reputacionin si një kapiten i shkëlqyer i ekuipazhit tuaj!

Shigjetari

Sot mund të ndikoheni nga një person, i cili nxjerr llojin e vendosmërisë që prodhohet nga një kombinim i forcës dhe besimit shpirtëror dhe intelektual. Takimi me këtë person ka të ngjarë t’ju frymëzojë që të angazhoheni për një punë të mirë, ndoshta për të fituar më shumë para. Në dashuri sot mund të hasni në një keqkuptim.

Bricjapi

Ju mund të keni pasur një tendencë për të shkuar në rutinën tuaj të përditshme në mënyrë letargjike kohët e fundit, por sot “ora me zile” ju zgjon. Ju mund ta kuptoni që ndihma juaj është urgjente dhe nuk ka kohë për të humbur. Mund të prisni që të harxhoni një pjesë të madhe të energjisë në një qëllim të vetëm, por të përcaktuar mirë.

Ujori

Dita do të jetë e mbushur më shumë me ngjarje. Ekziston një shans që ju të ndiheni të detyruar që më në fund të zgjidhni një çështje të lodhshme, ose detajet e një projekti, ose një problem në lidhje me jetën tuaj shtëpiake. Nuk do të pushoni derisa të përfundojë dhe nuk do të shpërqendroheni. E vetmja gjë që do të ketë rëndësi për ju do të jetë zgjidhja e këtij problemi.

Peshqit

Tani është koha për të rindezur një mundësi të artë profesionale dhe për ta rikthyer në jetë. Shpërblimet janë pranë. Mjafton të mos hiqni dorë përballë pengesave. Në raport me partnerin, sot do t’ju duhet të merrni një vendim.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Kanë lindur për sukses/ Këto janë shenjat më ambicioze të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dikush mund të dëshirojë të bëjë një karrierë, të bëhet i pasur, i famshëm, të tjerët të mbushin murin me diploma ose përshkojnë një distancë të caktuar, për të humbur peshë ose për të gjetur dashurinë e jetës.

Në përgjithësi, gjithkush vendos diçka në mendjen e vet dhe përpiqet të ketë sukses. Sa më i lartë të jetë qëllimi, aq më i suksesshëm konsiderohesh, nëse arrin qëllimin sigurisht.

Dhe si gjithmonë yjet kanë vendosur edhe kësaj here për ju:

Demi: Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, shenja që udhëheq horoskopin është gjithashtu pararendëse e ambicies. Dashi është konkurrues nga natyra, i guximshëm,i gatshëm të hyjë brenda në “në zjarr” dhe në fund të dalë fitimtar. Ai ka atë që ne e quajmë guxim të mirë dhe nuk ka frikë të provojë asgjë.

Demi: Në qoftë se në rrethin tuaj familjar ose miqësor keni një Dem, tashmë e dini që kur ai vendos një synim nuk ekziston mundësia të zbrapset edhe sikur bota të përmbyset. Ai është elastik, kokëfortë, i palëvizshëm, i zellshëm, nuk dëgjon askënd, nuk ndikohet nga opinionet e palës së tretë dhe nuk frikësohet nga pengesat që gjen në rrugën e tij për të arritur suksesin. Ai mund të gjakoset, të përplasë kokën shumë herë, por ai prapë do t’ia dalë mbanë.

LEXO EDHE:  Nuk rrinë dot pa ndërhyrë në çdo situatë/ Tre shenjat e horoskopit që iu pëlqen të “futin hundët” kudo

LEXO EDHE:  Nuk rrinë dot pa ndërhyrë në çdo situatë/ Tre shenjat e horoskopit që iu pëlqen të “futin hundët” kudo

Luani: Luani është një lider i lindur dhe këtë e tregon në çdo hap që hedh. Ai është shumë i guximshëm, i bindur dhe besnik ndaj vetvetes dhe nuk humbet mundësitë për të shfaqur aftësitë e tij.

Akrepi: Nuk ka asnjë shenjë më me vullnet dhe vendosmëri se Akrepi. Ndryshe nga shenjat e tjera që e kultivojnë ambicien duke u fokusuar tek qëllimet e tyre, Akrepi nuk i lë asgjë rastësisë dhe ka gjithmonë një plan rezervë. I gatshëm të përballet me perënditë dhe demonët për ta arritur atë që do, Akrepi është përfundimisht sinonim i ambicies dhe idealistit fitimtar.

Bricjapi: Qëllimi i Bricjapit është të arrijë majat në atë që bën. Ai përpiqet shumë, punon pafundësisht, nganjëherë bëhet i ftohtë apo edhe i vështirë, por vazhdon të mësojë dhe përmirësohet vazhdimisht, duke mbuluar zbrazëtitë e tij dhe shtuar diturinë. Sado “shuplaka” të hajë, në fund do të shpërblehet dhe do të triumfojë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 4 gusht 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 30 Maj 2021

Dashi

Ngjarjet shoqërore ose aktivitetet në grup mund t’ju vënë në kontakt me shumë njerëz, si miq të ngushtë ashtu edhe të njohur rastësorë. Një person i ri mund të vijë në jetën tuaj i cili bën ndryshimin e duhur. Nuk ka gjasa që të përmbaheni nga shprehja e opinioneve tuaja.

Demi

Fizikisht, duhet të ndiheni të fortë dhe energjikë dhe të gatshëm për të marrë përsipër gjithçka që ju del sot përpara. Kjo është diçka e mirë, pasi mund të dalin disa sfida të fuqishme që sjellin qëllim të ri në jetën tuaj. Entuziazmi do të përshkojë qenien tuaj tani

Binjaket

Ndonjëherë ju vetëm duhet të flisni për atë që ju nevojitet dhe besoni. Nuk është mirë të shpresosh që të gjithë do të jenë të aftë për të parë në zemrën e qenies tuaj më të thellë. Idealet dhe prirjet tuaja më romantike duhet të transmetohen. Mos u ulni duke pritur kot. Duhet të ndërmarrësh veprime.

Gaforrja

Nëse jeni aktualisht të përfshirë në mënyrë romantike, marrëdhënia juaj mund të kalojë në nivelin e ardhshëm të angazhimit. Sa i përket aspektit profesional, sot mund të merrni disa informacione te vlefshme që do t’tju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja.

Luani

Një ftesë për një ngjarje të rëndësishme shoqërore mund të vijë sot. Ky mund të jetë një shans për të takuar njerëz të rëndësishëm që mund të avancojnë karrierën tuaj në një farë mënyre ose që mund të përfshihen në një fushë që ju intereson. Energjia dhe entuziazmi juaj nuk do të humbasin prej tyre.

Virgjeresha

Një talent i pashfrytëzuar më parë mund të shfaqet sot. Ju mund të vendosni të stërvitni këtë talent dhe të krijoni një aftësi të re që mund t’ju ndihmojë me pothuajse çdo lloj pune që do të bënit. Kjo është dita për ta bërë këtë. Ju duhet të jeni plot energji dhe entuziazëm, të aftë për të marrë përsipër çdo detyrë të frikshme.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor/ Parashkimi i astrologut të njohur për punën dhe financat

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i astrologut për ditën e sotme

Pasioni romantik mund t’ju motivojë për të përmirësuar pamjen tuaj fizike. Ju mund të vendosni të stërviteni, të ndryshoni dietën tuaj dhe të eksperimentoni me rroba të reja. Me sasinë e madhe të energjisë dhe entuziazmit që vërshojnë brenda jush sot, ju mund të befasoni të gjithë.

Akrepi

Ju mund të përballeni me botën. Emocioni, entuziazmi dhe qëllimi mund të mbushin shpirtin tuaj, megjithatë ju mund të pyesni se nga vjen, pasi asgjë nuk ka ndryshuar me të vërtetë që nga dje. Në aspektin sentimental, sot mund të merrni reagime pozitive.

Shigjetari

Informacioni i mbledhur nga miqtë mund t’ju gjejë duke u përqëndruar në një qëllim të ri. Ju mund të keni shumë ide në lidhje me projektet për të cilat dëshironi të kujdeseni, dhe sot mund të kuptoni se cili ka përparësinë kryesore. Ka një shans që të humbni kohë duke vrapuar nga një vend në tjetrin.

Bricjapi

Ju mund të takoni dikë të ri ose të hasni dikë që nuk e keni parë prej kohësh, i cili ju ofron një shans për të ndryshuar karrierën. Cilado që të jetë, kjo është një ditë e shkëlqyeshme për ta ndjekur atë, edhe nëse keni dyshime. Arritjet tuaja të mëparshme ju japin një avantazh.

Ujori

Ju mund të ndiheni veçanërisht emocional sot. Shpirtërisht, ju jeni shumë të motivuar dhe dëshironi të dini më shumë rreth botës. Sa i përket aspektit profesional mund të merrni lajme pozitive për ngritje në detyrë. Tregoni vullnetin e duhur për të realizuar qëllimet tuaja.

Peshqit

Ka aq shumë në rrezik në çdo marrëdhënie, por edhe kaq shumë shpresë dhe rehati të vërtetë. Shëroni çdo problem të së kaluarës duke marrë kohë për të folur dhe për të dëgjuar. Në lidhje me financat, sot gjasat janë që të ndiheni i gëzuar me rezultatin e punës tuaj.

LEXO TE PLOTE