Connect with Us

Daja “i rrëmben” Skënderbeut një talent, Partizani bën “pazar” në Korçë

Sport

Daja “i rrëmben” Skënderbeut një talent, Partizani bën “pazar” në Korçë

Publikuar

-

Partizani bën goditjen e radhës në merkaton e verës. “Panorama Sport” shkruan se Arinaldo Rrapaj është lojtari më i ri i “demave”. Vlonjati që mbylli sezonin si pjesë e Skënderbeut ka mbërritur në Ohër dhe menjëherë ka nisur stërvitjen me të kuqtë.

Mesfushori është një dëshirë e vjetër e trajnerit Ilir Daja, por në sezonin e kaluar nuk u afrua për shkak të bllokimit të merkatos së “demave”. Pritet që në orët në vijim klubi i kuq të prezantojë zyrtarisht mesfushorin vlonjat, të cilin Daja e ka afirmuar kur ka drejtuar Flamurtarin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Garon sportisti i parë me flamurin e Shqipërisë në “TOKIO 2020”, ja sa pikë mori Matvei Petrov në start

Publikuar

-

Nga

Sportisti rus që garon për Shqipërinë, Matvei Petrov ka grumbulluar 14,733 pikë në garën kualifikuese në divizionin e dytë në kaluç me doreza.

Rusi Petrov aktualisht renditet në vendin e 9 me 14,733 pikë dhe ishte i pari që përfaqësoi Shqipërinë në këto Lojëra Olimpike.

Aktualisht është në pritje të renditjes për të mësuar nëse është në finale sapo të mbarojnë të gjitha kualifikueset.

Lojërat Olimpike e kanë ngritur dje siparin dhe gjtihçka do të përfundojë në 8 gusht.

LEXO TE PLOTE

Sport

Kampion me Kukësin, mesfushori brazilian firmos në Superligë

Publikuar

-

Nga

Jean Carioca është lojtari më i ri i Dukagjinit. Klubi i Superligës së Kosovës përmes një njoftimi në kanalin zyrtar bën me dije arritjen e marrëveshjes me mesfushorin që ka luajtur edhe në elitën tonë.

Prej 3 vitesh pjesë e Feronikelit, 33-vjeçari ka zgjedhur të vijojë aventurën po në Kosovë. Në lajmërimin për mediet të klubit kosovar thuhej:

“Futbollisti brazilian, Carioca, nga tani e tutje magjinë e tij do ta vazhdojë në stadiumin “18 Qershori” në Klinë. Mesfushori me tipare ofensive edhe zyrtarisht është pjesë e Dukagjinit. Jean Carioca vjen nga klubi i Feronikelit, ku ishte aktivizuar për tre vjet.

I lindur më 1 qershor 1988, tridhjetetrevjeçari ka një bagazh të madh në futbollin brazilian, ku është aktivizuar në disa klube të ndryshme. Da Silva Carioca gjithashtu ka luajtur edhe në Shqipëri, ku është shpallur fitues i Kupës me klubin e Kukësit dhe njëkohësisht është paraqitur me këtë klub në garat europiane.

Carioces i urojmë mirëseardhje dhe shumë suksese me logon e klubit të Dukagjinit!”

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme, refuzoi 8 mln euro nga Milani, Donnarumma do fitojë më pak te PSG!

Publikuar

-

Nga

Largimi i Gianluigi Donnarummas nga Milani solli shumë pakënaqësi tek tifozët kuqezi, ajo c’ka i bëri të revoltoheshin akoma më tepër ndaj ish portierit të tyre ishte fakti që ai u largua me parametër 0 duke mos i dhënë as mundësinë klubit për të përfituar diçka.

Negociatat për rinovim kishin nisur prej kohësh, por në qershor nuk pati “tym të bardhë”  dhe 22-vjeçari e klubi që e bëri të debutonte në Serinë A firmosën divorcin.

U përfol shumë se shkaku i ndarjes ishte kërkesa e lartë e Donarummës siguriosht nëpërmjet menaxherit të tij Raiolës, ky i fundit kërkontë kontratë 1-vjeçare me 12 milion euro në sezon, në një kohë që Milani i propozonte 8 milion, marrëveshja nuk u arrit, Donnarumma u largua dhe firmosi me PSG, tani këtu qëndron e bukura.

Sipas francezes “L’Equipe” futbollisti më i mirë i Europianit në kontratën e tij me parizenët përfiton 7 milion euro në sezon, pa përfshirë bonuset, por që gjithsesi edhe me bonuse nuk do të shkonte asnjëherë tek 12 milion eurot.

Kontratë 5-vjeçare që portieri e firmosi në korrik.

Atëherë përse napoletani  nuk e nënshrkoi rinovimin me Milanin për 8 milion euro në sezon dhe pranoi të kalonte tek PSG duke përfituar 1 milion më pak, madje duke marrë edhe më pak se rivali i tij Navas që e ka rrogën 8.2 milion euro në sezon, për më tepër po shkon në një klub ku nuk e ka të sigurt vendin, ndërsa tek Milani jo vetëm që ishte titullar i padiskutueshëm, por mund të ishte edhe kapiten?!

Këto janë pyetje, përgjigjet e të cilave mund t’i japë një ditë vetëm Gigio, ose menaxheri i tij, Mino Raiola.

LEXO TE PLOTE