Connect with Us

Gratë mbi 50 vjeç/ Aksesorët thelbësorë që nuk duhet t’ju mungojë

Life Style

Gratë mbi 50 vjeç/ Aksesorët thelbësorë që nuk duhet t’ju mungojë

Publikuar

-

Deri në moshën 50 vjeç, ju dini disa gjëra për botën. Ju e dini se çfarë ju pëlqen, e dini se çfarë nuk ju pëlqen, dhe më e rëndësishmja, zgjedhjet tuaja nuk rregullohen nga miratimi i dikujt tjetër. Kjo është veçanërisht e vërtetë kur bëhet fjalë për sensin tuaj të modës – ka kohë që kanë ikur ditët e veshjes së gjithçkaje që nuk ju bën të ndiheni si një milion dollarë.

Me këtë në mendje, ne kemi grumbulluar 5 aksesorë mahnitës për gratë mbi 50 vjeç që do t’ju bëjnë të dukeni dhe të ndiheni më të mirën tuaj çdo ditë – prekjet perfekte të përfundimit të gardërobës që keni kaluar gjatë gjithë jetës duke u kuruar me kujdes.

Një kasë telefoni e personalizuar

 

Këto kaseta telefonike të reja mund të kenë qenë dikur një pajisje e adhurueshme , por si një i rritur i plotë, është koha për të azhurnuar. Hyni: kjo kasetë e zezë me monogram, e përkryer për të diferencuar teknologjinë tuaj nga ai det i iPhone në tryezë në mëngjes.

Një palë pupa me majë

Ndërsa pupat tradicionale të baletit mund të jenë një element kryesor në vendin e punës, nëse doni të aromatizoni veshjen tuaj tipike, provoni disa banesa fantastike.

Për fat të mirë, këto banesa të studiuara do të funksionojnë po aq mirë me xhinse tuaj të dobët, sesa ato me një fustan të përshtatshëm për punën .

LEXO EDHE:  “Për ata që i shohin gratë e vajzat si jastëk zbukurimi”/ Majlinda Bregu del me thirjen e fortë

Geta të zeza opake

Bëni që këmbët tuaja të duken më të holla, të ngroheni gjatë motit të ftohtë dhe të vishni çdo pamje me palën e duhur të getave të zeza. Për fat të mirë, kjo palë nga Hue nuk është vetëm komode, ato janë po aq të errëta sa vijnë.

Një palë vathë deklarate

Çifti i duhur i vathëve të deklaruar, si ky palë rruaza të zeza nga Lizzie Fortunato, mund të marrin menjëherë një veshje nga dita në natë. Më mirë akoma, ato bashkohen po aq mirë me një bluzë të bardhë dhe xhinse, duke shtuar një aftësi shumë të nevojshme për një veshje të mengjesit të veshur ndryshe.

Një shall mëndafshi i modeluar

Nëse doni ta merrni veshjen tuaj në një drejtim më të sofistikuar, shtoni një shall mëndafshi të modeluar, si ky numër i gjallë nga J. Creë. Edhe nëse një ascot nuk është saktësisht në rrugicën tuaj, ju lehtë mund të përfshini një shall mëndafshi në formacionin tuaj duke e përdorur atë si një shirit koke ose thjesht duke e lidhur atë në çantën tuaj për një ngjyrë./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Kanë humb një thesarë që se gjejnë ma…”/ Mërzitet Antonela, kujt ia drejton mesazhin ‘thumbues’

Publikuar

-

Nga

“Kanë humb një thesar që nuk e gjejnë ma…”/ Mërzitet Antonela, kujt ia drejton mesazhin ‘thumbues’

Antonela Berishaj është kthyer në një nga personazhet më të ndjekur të showbizzit.

Bjondja bukuroshe u bë se njohur falë pjesëmarrjes së saj në Përputhen, nga ku doli beqare.

Pas daljes nga Përputhen ajo u bë pjesë e ekranit ku u bë bashkë moderuese e emisionit Top Arena.

Pas kësaj eksperience, Antonela ka vijuar pushimet e saj, teksa herë pas here publikon foto provokuese.

Mbrëmjen e sotme ajo ka ndarë me ndjekësit në rrjetin social Instagra, një mesazh nga Elhaid Cufi, ku shkruan “Nuk duhet të mërzitesh ti pse njerëzit nuk të vlerësojnë sinqeritetin, leni të mërziten ata kur të kuptojnë se kanë humb një thesar që se gjejnë ma…”.

Nuk dihet se kujt ia drejton Antonela mesazhin ‘thumbues’, ndoshta mund të jetë dhe për Mevlanin i cili zgjodhi Ledianën para saj, megjithëse dyshja sot nuk janë më bashkë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Të gjithë duan të jenë si ato/ Dy shenjat më të forta të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Të gjithë duan të jenë si ato/ Dy shenjat më të forta të horoskopit

Akrepi

Nëse ka një shenjë që është vazhdimisht e hapur për ndryshim dhe mendim është Akrepi.

Me Jupiterin në Ujor, jo vetëm që do të ndiheni aventureskë dhe me shpirt të lirë, por do të dëshironi të shihni mundësi të reja për të bërë atë që keni ëndërruar gjithmonë .

Shigjetari

Vetëvlerësimi është një derë rrotulluese për ju derisa planeti juaj sundues të shkruajë emrin tuaj në planifikuesin e tij të ngjarjeve kozmike dhe t’iu drejtojë drejt vetëvlerësimit dhe dashurisë për veten.

LEXO EDHE:  E thotë shkenca/ Gratë që nevrikosen shpejt kanë inteligjencë më të lartë

LEXO EDHE:  “Për ata që i shohin gratë e vajzat si jastëk zbukurimi”/ Majlinda Bregu del me thirjen e fortë

Dashuria ndaj vetes ju duket mahnitëse dhe kjo do t’ju çojë përpara në një moment, ku të gjithë rreth jush do të dëshirojnë të jenë si ju./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Pak ditë pas duetit me Ylli Limanin/ Elvana Gjata sjell një tjetër bashkëpunim

Publikuar

-

Nga

Pak ditë më parë, Elvana Gjata dhe Ylli Limani publikuan dy këngë në një të titulluara “E di” dhe “Marre”.

Bashkëpunimi rezultoi shumë i suksesshëm dhe numëron miliona klikime në Youtube.

Por surprizat nuk kanë mbaruar këtu. Elvana ka sjellë bashkëpunimin me dy artsitët ndërkombëtarë, Inna dhe Sickotoy, të cilin e kishte paralajmëruar më parë.

Një klip plot ngjyra dhe tejet i përshtatshëm  për sezonin veror./ CNA.al

LEXO TE PLOTE