Connect with Us

Arrestimi i prokurorit/ FNSH dhe SPAK zbarkojnë në Sarandë, kontrolle në zyrë e banesë

Kronika

Arrestimi i prokurorit/ FNSH dhe SPAK zbarkojnë në Sarandë, kontrolle në zyrë e banesë

Publikuar

-

SPAK “bastis” zyrën e prokurorit/ Si ra në “grackë” Sali Hasa

Zbardhen detaje të reja nga arrestimi i prokurorit të Sarandës, Sali Hasa.

Gazetarja Klodiana Lala bën me dije se oficerët e SPAK dhe FNSH po ushtrojnë kontrolle në zyrat e Prokurorisë së Sarandës, si dhe në banesa.

Ky i fundit është vënë në pranga pas një hetimi nga SPAK, ku ka rezultuar se prokurori ishte i përfshirë në një rast korrupsioni./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Video-Shefi i komisariatit rreh një grua/ Emërohet me ngritje në kupolën e Policisë

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

Agim Hoxha ish –shefi i Komisariatit numër 4 është emëruar sot, specialist në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit.

Hoxha në vitin 2019, është kallëzuar penalisht në Prokurorinë e Tiranës, nga LSI, për shkak të përdorimit të dhunës.

Konkretisht kallëzimi penal ka lidhje me dhunën e ushtruar ndaj një qytetareje që ishte hedhur në protestë për të mbrojtur banesën e saj në Bregun e Lumit.

LEXO EDHE:  Protesta për Klodian Rashën/ Arrestohen 4 persona, procedohen 46 të tjerë

LEXO EDHE:  Drejtonin mjetet në gjendje të dehur/Policia arreston dy vlonjatëVideo ku Hoxha ushtronte dhunë ndaj një gruaje, u bë publike nga ish kryeministri Sali Berisha dhe më pas bëri xhiron e mediave.

Në video shihen pamjet kur Agim Hoxha, shefi i komisariatit numër 4, goditi me shpullë një zonjë me patericë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Fshehu parcelën me kanabis dhe u pezullua nga detyra/ Gledis Nano e emëron shef komisariati

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një vit më parë gjashtë oficerë policie në Vlorë u pezulluan nga detyra, ndërsa 16 të tjerë morën vërejtje.

Një ndër të pezulluarit ishte shefi i Komisariatit të Vlorës Edmond Pjetri, i cili sot është emëruar në të njëtën detyrë nga Gledis Nano,  në Komisariatin numër 2 në Tiranë.

Shkak për pezullimin e tij dhe të kolegëve të tij dyshohet të jetë bërë fakti se nuk kanë raportuar për parcelat ku kultivohej kanabisi, të cilat u zbuluan pas kontrolleve nga ajri me helikopter.

LEXO EDHE:  Drejtonin mjetet në gjendje të dehur/Policia arreston dy vlonjatë

LEXO EDHE:  Krimi i organizuar dhe korrupsioni/ Ministrja Etilda Gjonaj kapet duke gënjyerGjatë kontrolleve u zbuluan 10 mijë rrënjë kanabis.

Urdhri për pezullimin e tyre u dha nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, në atë kohë, Ardi Veliu. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Doli në përgjimet e dosjes 184/ Shefi i Policisë i “skeduar” për drogë emërohet në Shijak

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së shtetit Gledis Nano, rreth dy javë pasi u emërua në atë post, nisi ndryshimet-lëvizje në  Policinë e shtetit.

Ai ricikloi të njëjtët emrat në krye të drejtorive të Policive dhe një linjë të tillë duket se e ka ruajtur edhe në lëvizjet me shefat e Komisariateve.

Sot u bënë publike 10 lëvizje të reja në krye të komisariateve, për të cilët CNA.al, do të sjellë detaje në aspektin profesional të gjithë-secilit.

Sali Skura, një emër mjaft i përfolur është emëruar në krye të  Komisariatit të Shijakut.

Skura para tre vitesh doli edhe në përgjimet e BILD, si pjesë e dosjes 184.

Skura, ka qenë shefi i Komisariatit 5 në kohën e përgjimeve të dosjes “184”, dosjes të vjedhjes së votave në Dibër.Në përgjime rezultonte se ai kishte ka bërë përpjekje policore për bllokimin e qytetarëve që jetonin përkohësisht në Kamëz për të votuar në zgjedhjet e pjesshme lokale të vitit 2016.

Gjithashtu në përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane “Bild”, Skura dëgjohej duke i raportuar një zyrtari të lartë të Ministrisë së Brendshme, Arben Keshi, i cili, siç duket, ishte “koordinator” i Partisë Socialiste për vjedhjen/tjetërsimin e votave në Dibër.

LEXO EDHE:  Koalicioni i djathtë drejt fitores në Sarandë

LEXO EDHE:  Drejtonin mjetet në gjendje të dehur/Policia arreston dy vlonjatë

Nuk përfundojnë me dosjen 184, bëmat e Skurës.

Në vitin 2017 ai është lakuar si një nga drejtuesit e Policisë së Shtetit, që kontribuoi në kanabizimin e vendit.

“Shefi i policisë është i përfshirë në kultivimin dhe trafikimin e kanabisit për periudhën 3 mars 2016 deri më 9 mars 2017 dhe merrte urdhra nga ‘lart’, raportonin mediat  e shkruara në atë kohë dhe konkretisht gazeta Shekulli.

Sali Skura ishte një nga emrat e 128 emra drejtorëve, shefash policie, inspektorë dhe oficerë policie të dyshuar për përfshirje në krime të lidhura më drogën, shumica në drejtoritë rajonale të policisë në të gjithë vendin, si Berat, Delvinë, Dibër, Durrës, Fier, Gjirokastër, Korçë, Kukës, Lezhë, Shkodër, Tiranë dhe Vlorë dhe në komisariatet që vareshin prej tyre./CNA.al

LEXO TE PLOTE