Connect with Us

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Sociale

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Publikuar

-

/
cna cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton se ditën e nësërme disa zona do të mbeten pa energji elektrike.

Për shkak të disa punimeve sipas OSSHE do të stakohet energjia në intervalin kohor 09:00-16:00 në zonat e mëposhtme.

Njoftimi i OSHEE-së:

Përshëndetje

Stakim, 19 qershor

Në vijim të investimit për rikonstruksionin e kabinave, në datën 19 qershor gjatë intervalit kohor 09:00-16:00 do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

LEXO EDHE:  Video-Paniku nga tërmeti/ Qytetarët lënë shtëpitë

Pjesërisht: Zona pranë  Depos së Ujit  dhe rruga “Budi”

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Temperatura deri në minus 20 gradë/ ARRSh, apel drejtuesve të automjeteve

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Gjatë natës ka pasur temperatura nën 0°C  në të gjithë vendin, ndërsa  në zonat malore temperaturat kanë arritur deri në -20°C  pa krijuar probleme me qarkullimin e mjeteve.

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se kontraktorët me mjetet borëpastruese kanë qenë në terren ku kanë bërë shpërndarjen e kripës në të gjitha akset nacionale për të evituar ngricat .

LEXO EDHE:  Video-Paniku nga tërmeti/ Qytetarët lënë shtëpitë

LEXO EDHE:  “Rrëmujë politike dhe historike”/ Thaçi nga Tirana: Mos heshtniNë akset Qafë-Thore Theth dhe Kukës-Shishtavec qarkullimi bëhet me zinxhirë, po punohet për pastrimin nga dëbora.

“Drejtuesit e mjeteve, duhet të bëjnë kujdes në lëvizje, të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore”, thuhet në njoftimin e ARRSH-së./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Foto-“Art i ngrirë” në Liqenin e Pogradecit

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e ulëta të këtyre ditëve kanë shënuar ngrica në shumë qytete të vendit.

Në liqenin e Pogradecit gjithçka tashmë është kthyer në akull dhe njëherësh në art.Pranë liqenit janë formuar forma mbresëlënëse. Dallgët e Liqenit të cilat përplasen në breg janë kthyer në akull, duke dhuruar pamje fantastike.

LEXO EDHE:  Prostitucion në qendër masazhi në Tiranë/ Arrestohet menaxheri, në kërkim pronari

Stalaktitet e krijuara nga temperaturat e ulëta, të ofrojnë një pmaje piktoreske dhe madhështore./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Sot dita më e ftohtë/ Ja, çfarë parashikojnë sinoptikanët

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime të pakta dhe vranësira të cilat do të gjenerojnë reshje në territor.

Por parashikohet që në pjesën e dytë të ditës të kemi përmirësim të lehtë dhe gradual të kushteve të motit.Temperaturat e ajrit do vijojnë të ulen në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur nga -15 gradë deri në 7 gradë celsius.

LEXO EDHE:  Tiranë/ 3 makina përfshihen në një aksident; 4 të plagosur

LEXO EDHE:  Tiranë/ 3 makina përfshihen në një aksident; 4 të plagosur

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugperëndim duke krijuar dallgëzim 6 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE