Connect with Us

Milani tenton goditjen e bujshme, ëndrra e kuqezinjve quhet Sergio Ramos

Seria A

Milani tenton goditjen e bujshme, ëndrra e kuqezinjve quhet Sergio Ramos

Publikuar

-

Sergio Ramos ka hequr shiritin e kapitenit nga krahu i tij dhe sezonin e ardhshëm nuk do të udhëheqë më klubin me të cilin fitoi çdo trofe të mundshëm.

Me lot në sy mbrojtësi spanjoll njoftoi ndarjen me Realin e Madridit, ndërsa ekipet më të mëdha dhe të pasura të Europës kanë nisur nga puna për të arritur një marrëveshje me 35-vjeçarin.

Por një goditje të bujshme në këtë merkato synon ta bëjë edhe Milani, që sipas “El Chiringuito“ kanë nisur kontaktet me Ramosin.

Kuqezinjtë kërkojnë të sjellin në Serie A një nga mbrojtësat më të mirë që ka njohur bota e futbollit, por problem duket të jetë paga e lojtarit. Spanjolli kërkon një rrogë prej 15 milionë eurosh neto në sezon, një shifër kjo e lartë për financat e Milanit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Napoli mposht Bayernin e Mynihut në miqësore

Publikuar

-

Nga

Napoli ka arritur ta mposhtë Bayernin me rezultat 3-0 në kuadër të miqësoreve para-sezonale. Ndeshja nisi e baraspeshuar me të dyja skuadrat që patën raste të mira shënimi por pjesa e parë u mbyll 0-0.

Pjesa e dytë nisi me shumë ndryshime në fushë, ndërsa Napoli kishte iniciativën e ndeshjes dhe realizoi golin e parë në min e 70’ mes Victor Osimhen.

Vetëm një minutë më vonë, në min e 71’ realizoi sërish Osimhen për 2-0. Goditjen përfundimtare Bayernit ja dha Zinedine Machach me golin e tij në min e 86’ për rezultatin përfundimtar 3-0.

Kjo ndeshje do të iu shërbejë të dyja skuadrave për të parë formën aktuale të futbollistëve në prag të fillimit të sezonit të ri.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Dilema te Lazio, Strakosha apo Pepe Reina titullar?

Publikuar

-

Nga

Nga Simone Inzaghi tek Maurizio Sarri, dilema për titullarin e portës bardhekaltër përsëritet një vit më vonë. Kë të zgjedhë midis Pepe Reina dhe Thomas Strakosha? Trajneri ende nuk e ka komunikuar vendimin e tij. Pas përgatitjeve në Auronzo, priten vlerësime të tjera nga kampi stërvitor i Marienfeld, i cili do të fillojë të hënën e ardhshme.

Reina përfaqëson siguri, veçanërisht për Sarrin, i cili e kishte atë “nën armë” edhe te Napoli dhe ka folur gjithmonë mirë për të. Strakosha, nga ana tjetër, me kontratën e tij që skadon më 2022, dëshiron të rindizet dhe të marrë përsëri dorezat si titullar te Lazio. Midis të dyve, duhet theksuar, ekziston një marrëdhënie e shkëlqyer.

“Është kënaqësi të punosh me Pepe, ai më inkurajon të bëj më të mirën”, – shpjegoi Thomas, i intervistuar nga kanalet zyrtare në mes të korrikut. Për momentin, ish-portieri i kombëtares spanjolle është titullari në kokën e Sarrit. Ai e njeh trajnerin, ka karizëm për të udhëzuar mbrojtjen dhe 143 paraqitjet me fanellën e Napolit gjithashtu llogariten.

Në përgatitoren e Gjermanisë, megjithatë, të dy do të luftojnë për vendin e titullarit. Në Empoli, pastaj, më 21 gusht, zgjedhjet përfundimtare të Sarrit do të zbulohen. Ndeshja e parë zyrtare e sezonit; kushdo që do të jetë në portë është i destinuar të jetë titullari.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Granit Xhaka gjithnjë e më larg Romës

Publikuar

-

Nga

E ardhmja e Granit Xhakës është kthyer në një telenovele të vërtetë. Kur të gjithë prisnin që të firmoste me Romën, ditën e sotme u hap lajmi se mesfushori shqiptar po shqyrton mundësinë e rinovimit të kontratës me Arsenalin.

Ky lajm ka befasuar drejtorin e Romës Tiago Pinto i cili u morr personalisht me këtë operacion dhe vetë Zhoze Murinjon i cili e kërkoi me ngul te verdhekuqtë. Vetë Xhaka i kërkoi Arsenalit të transferohet në kryeqytetin italian, por duke parë dhe paraqitje që shqiptari dhuroi në Europian, topçinjtë kanë menduar t’i rinovojnë kontratën.

Sipas mediave italiane, Roma do ta presë deri në gusht Xhakën, më pas do të hapet dera për një transferim të ri. Bëhet fjalë për mesfushorin danez të Borusias së Dortmundit, Tomas Delanej. 30-vjeçari bëri paraqitje pozitive në Europian dhe shihet si një alternativë e mirë për mesfushën e Romës. Megjithatë, priten të tjera të reja në lidhje me këtë transferim i cili po zgjat gati gjithë verën.

LEXO TE PLOTE