Connect with Us

E vrau dhe e groposi në parcelën e hashashit/ Gjykata dënon autorin në arrati

Kronika

E vrau dhe e groposi në parcelën e hashashit/ Gjykata dënon autorin në arrati

Publikuar

-

30 vite burg ka dhënë Gjykata e Krujës, për Agron Tufën, i cili ndodhet në arrati.

Ky i fundit akuzohet se ka ekzekutuar dhe më pas ka groposur në një parcel me hashash Kejsi Hysajn.

Bëhet fjalë për një ngjarje të tre viteve më parë, që tronditi mbarë opinionin publik, ku u tha se ka ndodhur për shkak të prishjeve të pazareve të drogës./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë/ 80-vjeçarja vetëdigjet në oborrin e banesës  

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Hundëkuq, ku një 80-vjeçare është gjetur e pajesë në oborrin e banesës së saj.

Policia bën të ditur se viktima është shtetasia O. K., 80 vjeçe, e cila prej disa kohësh vuante nga probleme të shëndetit mendor.

“Në datën 26.07.2021, është gjetur e pajetë në oborrin e banesës së saj, në fshatin Hundëkuq, shtetasia O. K., 80 vjeçe, e cila prej disa kohësh vuante nga probleme të shëndetit mendor.

LEXO EDHE:  Nga Agron Tufa/ Gërmo Tare, gërmo!

Menjëherë pas njoftimit,

LEXO EDHE:  Vrau gruan me sqepar/ Autori: Nuk jam penduar

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër kanë shkuar në vendngjarje dhe nga veprimet e para hetimore rezulton se kjo shtetase është vetvrarë duke u djegur pjesërisht në pjesën e sipërme të trupit.”-thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kontrolli në banesë “fundos” 49 vjeçarin/ E pabesueshme çfarë gjeti policia

Publikuar

-

Nga

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër, kanë vënë në pranga një 49-vjeçar, i cili akuzohet për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit.”

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi A. Sh., 49 vjeç, banues në fshatin Fushbardhë, Gjirokastër.

Sipas uniformave blu, shtetasi A. Sh. mesnatën e datës 26.07.2021, në gjendje të dehur ka hedhur në lumë dy granata. Menjëherë pas marrjes së njoftimit shërbimet e policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë bërë neutralizimin dhe prangosjen e shtetasit A. Sh.

LEXO EDHE:  Manovra dhe akrobaci për të varrosur të shkuarën/ Agron Tufa i nxjerr të palarat ish sigurimsit

Nga kontrolli që është ushtruar në banesë u gjetën 6 granata, ndezësa dhe 5 kallëpe tritoli.

LEXO EDHE:  Armë dhe revista/ Çfarë i shtyu dy vëllezërit të propozonin dënim me vdekje për të atin

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Çështja e Gërdecit”/ GJKKO sot vendos për rihapjen e hetimit ndaj Fatmir Mediut

Publikuar

-

Nga

“Çështja e Gërdecit”/ GJKKO sot vendos për rihapjen e hetimit ndaj Fatmir Mediut

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, pritet që ditën e sotme, të shqyrtoje kërkesën e SPAK për të rifilluar ose jo, ndjekjen penale ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediut, për rolin e tij në ngjarjen e Gërdecit.

Feruzan Durdaj dhe Zamira Durdaj, prindërit e 7-vjeçarit, Erison Durdaj që humbi jetën në shpërthimin tragjik në pranverën e 2008-ës, kanë bërë një kërkesë në GJKKO ku kërkojnë që të nisë hetimi ndaj Mediut.

LEXO EDHE:  Largimi i Tufës/ Bardhyl Londo: I neveritur nga antikomunistët që në vend të gojës kanë organin e jashtëqitjes

Në letrën për GJKKO ata shprehen dosja përmban shumë fakte që mund të cilësohen jo vetëm si shpërdorim detyre dhe që i hapin rrugë gjykimit.

LEXO EDHE:  Armë dhe revista/ Çfarë i shtyu dy vëllezërit të propozonin dënim me vdekje për të atin

Është gjyqtari Erion Çela ai i cili do të bëjë gjykimin e çështjes ditën e sotme, ndërsa mësohet se palët nuk do të jenë të pranishme./CNA.al

LEXO TE PLOTE