Trajneri i Rusisë bën gjestin qesharak me Coca Cola-n në konferencën për shtyp

-

Tashmë është bërë e modës që futbollistet dhe trajnerët të krijojnë polemika me gjestet e tyre në konferencën për shtyp.

Pas Ronaldos dhe Pogbas, është radha e trajnerit të Rusisë, Stanislav Çerçesov të behet viral me veprimet e tij.

Në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Finalandën, 58 vjeçari ka hapur shishen e Coca-Colas për ta konsumuar, teksa bën dhe gjeste qesharake me mimikën e tij.

Një moment mjaft gazmor ky nga trajneri rus i cili mesa duket nuk është fans i dietave ushqimore…

BundesLiga

Napoli mposht Bayernin e Mynihut në miqësore

-

Napoli ka arritur ta mposhtë Bayernin me rezultat 3-0 në kuadër të miqësoreve para-sezonale. Ndeshja nisi e baraspeshuar me të dyja skuadrat që patën raste të mira shënimi por pjesa e parë u mbyll 0-0.

Pjesa e dytë nisi me shumë ndryshime në fushë, ndërsa Napoli kishte iniciativën e ndeshjes dhe realizoi golin e parë në min e 70’ mes Victor Osimhen.

Vetëm një minutë më vonë, në min e 71’ realizoi sërish Osimhen për 2-0. Goditjen përfundimtare Bayernit ja dha Zinedine Machach me golin e tij në min e 86’ për rezultatin përfundimtar 3-0.

Kjo ndeshje do të iu shërbejë të dyja skuadrave për të parë formën aktuale të futbollistëve në prag të fillimit të sezonit të ri.

Dy gjigantët anglezë në garë për Lautaro Martinezin

-

Dy ekipet angleze kanë shprehur interesim për sulmuesin Lautaro Martinez. Sipas “The Athletic’, Arsenali dhe Tottenhami janë duke konsideruar mundësinë e transferimit të Martinezit gjatë merkatos të verës.

“Topçinjtë” e shohin futbollistin e Interit si opsionion e duhur për ta, ndërsa Hotspurs do të mund të lëviznin për të nëse shesin fillimisht Harry Kane.

Në anën tjetër për drejtuesit e klubit italian sulmuesi është i pashitshëm dhe do të mund të bisedonin me ndonjë ekip vetëm për një ofertë shumë të lartë. 23-vjeçari, sezonin  e kaluar zhvilloi 48 paraqitje me fanellën e ‘Nerazzurëve’ në të gjitha garat, duke realizuar 19 gola dhe 11 asiste./CNA.al

BundesLiga

Humbi rastin flagrant para porte, Bayerni largon sulmuesin

-

Rivalët e Laçit në turin e tretë të Ligës së Konferencës, Anderlehti ka bërë një goditje të madhe në sulm duke huazuar talentin e Bajern Mynihut, Xhoshua Zirkze. Sezonin e kaluar, Zirkze ishte i huazuar tek Verona në Serinë A, por u rikthye në Mynih sërish. Drejtuesit nuk kërkojnë ta djegin talentin 20 vjeçar, duke e transferuar në një skuadër ku mund të marrë më shumë minuta.

Sipas ‘’Sport1’’, Zirkze ka braktisur grumbullimin me pjesën tjetër të skuadrës dhe në orët në vijim pritet dhe zyrtarizimi i tij tek skuadra belge. Kohët e fundit, holandezi u bë protagonist pas një rasti të humbur në një miqësore kundër Ajaksit, gjest i cili u cilësua si tallje nga tifozët bavarez duke vërshuar në lumë sharjesh ndaj sulmuesit të talentuar.