Connect with Us

Murrizi ironizon ish-konkurentët e “Përputhen”/ “E bënë vendin e begatë”

Politikë

Murrizi ironizon ish-konkurentët e “Përputhen”/ “E bënë vendin e begatë”

Publikuar

-

“Kanë bërë namin me tenderat”/ Murrizi thirrje SPAK, paralajmëron kallzime të tjera

Deputeti Myslim Murrizi ka ironizuar ish-konkurentët e “Përputhen” dhe grumbullimet e qytetarëve për të bërë foto me ta.

Murrizi me tone ironike thotë se “Përputhen” e bëri Shqipërinë një vend më të begatë dhe një shoqëri më demokratike, duke ndikuar deri te Parlamenti holandez, i cili dha “Po”-në për hapjen e negociatave.

“Kjo “ proteste” plot “ kurajo e dinjitet” i qytetareve Shqiptare ne çdo qytet ku shkel kemba e Antoneles dhe e antareve te tjere te emisionit “ perputhen” per te bere patjeter nje foto me Ta qe te realizojne enderren e tyre per nje jete me te mire, nje vend te begate dhe nje shoqeri demokratike mendoj qe ndikoj fuqishem tek parlamenti Holandez qe te jepte ok per çeljen e negociatave te Shqiperise me BE

Nga sot e tutje,le te dali nje shtet antarë i BE dhe te guxoj te thote qe Shqiperia dhe Shqiptaret nuk kane plotesuar 16 kushtet e vendosur me pare nga BE!!!!!! Ate qe beri emisioni perputhet per 61 nete duke levizur ne çdo bashki te Shqiperise, nuk e kane bere dot te gjitha qeverite e ketij vendi prej 30 vitesh

Shpresoj shume ,qe BE ti bej presion politikes Shqiptare ,qe sa me pare te kemi zgjedhje te parakoheshme, qe ne Kuvend te jene patjeter si perfaqesues te ketij populli, te gjithe pjesemarresit e emisionit perputhen minus 40 dhe plus 40

Javen qe vjen, ÇIMI i emisionit perputhen plus 40-80 eshte i ftuar ne shtepine e presidentit Macron qe te bindi edhe Francen per te dhene ok per çeljen e negociatave me Shqiperine. Fale qendreses Tuaj ne radhe per foto, Shqiperia rraset koke e kembe brenda ne zemer te BE-se. Kurajo, Durimi, Qendresa, dhe Kembengulja Juaj ne kete vd, per nje foto, eshte admiruese”, shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Foto/ Rama mbërrin në Shkup, shëtitje me Zaev e Vuçiç, qytetarët iu kërkojnë ‘selfie’

Publikuar

-

Nga

Foto/ Rama mbërrin në Shkup, shëtitje me Zaev e Vuçiç, qytetarët iu kërkojnë ‘selfie’

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur sot në Shkup, në kuadër të ‘Forumit Ekonomik’ që do të mbahet nesër.

Kreu i qeverisë është filmuar duke ecur rrugëve të Shkupit i shoqëruar nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, si dhe nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Gjatë kësaj ecjeje ata janë ndalur disa herë nga qytetarët, të cilët i kanë takuar dhe kanë kërkuar madje të bëjnë dhe foto.

Nuk kanë munguar dhe përshëndetjet nga lokalet.

“Ta bëjmë një selfie?”– thonë ata dhe afrohen për të pozuar me politikanët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dorëheqjet masive në Korçë/ Kadilli i del krah Andrea Manos: PD në krizë

Publikuar

-

Nga

Dorëheqjet masive në Korçë/ Kadilli i del krah Andrea Manos: PD në krizë

Ish-kryetari i degës, Andrea Mano dhe një grup anëtarësh të kryesisë së PD-së së Korçës, më shumë se gjysma e saj dje dhanë dorëheqjen, duke e lënë këtë degë në kaos të plotë.

Këto zhvillime janë komentuar dhe nga ish rivali i Lulzim Bashës, Fatbardh Kadilli.

I ftuar në “Repolitix” Kadilli tha se ky ishte një shpërthim nga shpërfillja dhe mos marrja në konsideratë e kontributeve individuale në parti dhe mungesa e partneritetit me Lulzim Bashën.

Ai foli dhe me konsideratë për Andrea Manon, të cilin e konsideroi një figurë që ka punuar fort për PD.

Ishte një shpërthim nga shëpërfillja, mosmarrja në konsideratë e kontributeve individuale.

Zoti Mano e ka ndier me tepër sepse është një figurë politikë e investuar shumë individualisht.

Të gjitha betejat personale i ka marrë vetë. Është kandidati për bashkinë që ka arrititur rezultatin më të mirë historik.

Ka punuar fort por nuk ka marrë meritën për punën.

Situata nuk është vetëm në Korçë, por gjithandej. Është e qartë që mungon partneriteti me Lulzim Bashën.

Janë persona që kanë investuar politikisht një jetë të tërë”, shtoi Kadilli./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Balluku në Rrogozhinë: Pushteti lokal të mbledhë lekët e ujit nga qytetarët, do investohen

Publikuar

-

Nga

Balluku në Rrogozhinë Pushteti lokal të mbledhë lekët e ujit nga qytetarët, duam ta çojmë cilësor në rubineta

Ministrja e Energjisë Belinda Balluku, ishte sot në Rrogozhinë ku ka inspektuar ujësjellsin e ri të qytetit.

Balluku u shpreh se gjatë viteve të fundit janë bërë investime në rrjetin e shpërndarjes së ujit, por theksoi se problem mbetet mbledhja e të ardhurave në këtë sektor.

“Qytetarët arrijnë ta kuptojnë një investim vetëm kur rrjeti i shpërndarjes është funksional. Ky ka qenë një qytet që kishte të bazuar shpërndarjen në ujë edhe me çezma publike. E kemi me merak që investohet shumë në sektorin e ujit por akoma nuk kemi mentalitet të qartë për pagesat e ujit. Ju e dini shumë çfarë reforme është bërë. Të ardhurat që mblidhen investohen në rrjet të shpërndarjes së ujit për të pasur sa më pak ndërprerje. Ne po investojmë, do vazhdojmë të investojmë në rrjetin e shpërndarjes.

Por është detyrë e rrjetit lokal. Uji është një e drejtë bazike. Ne duam të çojmë ujë cilësor në rubinetat e qytetarëve. Për ujë pa bakterie dhe mikrobe. Këto janë shërbime dhe investime që duhen paguar. Do ketë një kontroll më të madh për pagesat në të ardhmen. Duhet bërë një reformë e ngjashme me atë të energjisë elektrike. Jemi sensitivë sa i përket çmimit të ujit. As ai çmim që kemi vendosur nuk mblidhet nga pushteti lokal. Është e domosdoshme të kontribuojmë në këtë proces”, tha Balluku.

Ajo nënvizoi rëndësinë e ndërhyrjes në rrjetin e shpërndarjes së ujit në Rrogozhinë, për shkak edhe të rritjes së numrit të banorëve që nga koha e ndërtimit të tij.

“Duhet thënë që ky është projekt që do t’i japë zgjidhje një problematike të madhe që ka pasur qyteti i Rrogozhinës ka pasur. Këtu rrjeti është ndërtuar në 67 për 4800 banorë. Sot në qytet kemi të regjistruar mbi 13 mijë banorë. Kështu që gjithçka që kemi bërë”, tha ajo.

 

LEXO TE PLOTE