Connect with Us

Aksident në Fier/ Makina del nga rruga, humb jetën një person

Kronika

Aksident në Fier/ Makina del nga rruga, humb jetën një person

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme, cna kronike,

Një ngjarje e rëndë është shënuar mesditën e sotme në Fier.

Një makina ka dalë nga një rrugë në Carkan, ku si pasojë ka humbur jetën një person.

Policia dhe zjarrfikëset janë drejtuar për në vendin e ngjarjes, ndërsa sipas BW identifikimi i viktimës ende nuk është bërë i ditur./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Aksident në Tiranë/ Makina përplaset me motorrin

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në Tiranë. Në makinë është përplasur me një motor, ndërsa drejtuesi i këtij të fundit është i shtrirë në tokë.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e “Don Boskos”, ndërsa mësohet se nga përplasja është plagosur shoferi i motorit.Në vendngjarje kanë mbërritur policia dhe ambulanca, duke i dhënë ndihmën mjekësore të plagosurit, ndërsa aty shihen të mbledhur edhe qytetarë të ndryshëm, të cilët janë ndodhur në rrugë, kur ka ndodhur ngjarja./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Në ndihmë të trafikantëve/ Merret vendimi për 4 efektivët e Pukës dhe 9 të arrestuarit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gjykata e Posaçme ka lënë në fuqi masat e sigurisë “Arrrest me burg” për Leon Ndrecaj, Leonard Kola, Zef Lalaj, Ilir Prengaj, Ylli Veshi, Gjin Kola, Aleks Këdheli, Tanush Lekgegaj dhe Miri Rrapi, të cilët u vunë në pranga nga policia.

Këta shtetas ishin pjesë e një grupi kriminal që kultivonin dhe shpërndanin kanabis në një zonë të Mirditës dhe Pukës.

Gjithashtu në fuqi janë edhe masat për  4 efektivët Zamir Mehaj, Alfred Ndoj, Fatmir Alija dhe Petrit Florini.Katër efektivët akuzohen se ndihmonin grupin kriminal duke i informuar mbi kontrollet që policia bënte në zonë.

LEXO EDHE:  Përplaset me mjetin, ambulanca përfundon në anë të rrugës

LEXO EDHE:  Aksident i frikshëm në Korçë/ Makina humb kontrollin dhe përmbyset

Ndaj efeketivëve të Pukës është vendosur masa e sigurisë ‘detyrim paraqitje’. Në kërkim për këtë dosje vazhdojnë të jenë edhe 7 persona të tjerë, për të cilët u la në fuqi masa dhënë nga Gjykata.

Ky grup i kultivimit të kanabisit u godit nga SPAK një ditë më parë, pas një hetimi 1 vjeçar, që nxori zbuluar 4 policë, dhe nënkomisarin e policisë së Pukës Kastriot Bicukaj, të cilët lejuan kultivimin e 4 mijë rrënjëve të kanabisit dhe dekonspironin aksionet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Fier/ Humb jetën i moshuari, policia jep detajet

Publikuar

-

Nga

Një 72 vjeçar ka humbur jetën në mënyrë tragjike në qytetin e Fierit.

Sipas njoftimit të policisë, bëhet me dije se i moshuari me inicialet B.L është vetëhedhur nga kati i tretë i pallatit ku banonte dhe si pasojë ka humbur jetën në vend.Ai ka rënë në mjediset e parkimit të pallatit dhe më pas është transportuar në spital. Sot rreth orës 15:30, në lagjen “Kastriot” Fier, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i tretë i pallatit ku banon dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasi B. L., 72 vjeç.” – njofton policia.

LEXO EDHE:  Ylli Manjani i përgjigjet Majlinda Bregut/Duhet mbyllur njëherë e mirë shtegu i “shtázve” që dhunojnë familjet e tyre

LEXO EDHE:  Aksident i frikshëm në Korçë/ Makina humb kontrollin dhe përmbyset

Ne vendin e ngjarjes policia dhe ambulanca, ndërsa nuk ndihen shkaqet./CNA.al

LEXO TE PLOTE