Connect with Us

U mohua e drejta e votës brenda partisë/ Edith Harxhi denoncon skandalet e procesit zgjedhor

Politikë

U mohua e drejta e votës brenda partisë/ Edith Harxhi denoncon skandalet e procesit zgjedhor

Publikuar

-

Edith Harxhi e cila kandidoi për kryetare të PD, ka dalë sot në një konferencë për mediat, ku ka denoncuar parregullsitë në procesin zgjedhor të 13 Qershorit.

Sipas saj, ishte një garë e pabarabartë dhe se listat e anëtarësisë nuk u vunë në dispozicion të kandidatëve.

Përjashtimi nga lista i 28 mijë anëtarëve nga kryetari i PD është shkelja më e rëndë. Ka pasur anëtarë me karta të anëtarësisë dhe nuk janë pranuar. Ishin të përjashtuar nga ky proces themelues të partisë, ish deputetë, ish anëtarë të kryesisë,  ish komisionerë të PD dhe të tjerë. Është votuar pa karta anëtarësie. Kartat e reja të anëtarësisë nuk përmbanin elemente të sigurisë, si foto e të tjeraP”, ka deklaruar Harxhi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Lobimi rus i Bashës”/ Donald Lu i dërgoi prova Berishës në zyrë

Publikuar

-

Nga

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se ish ambasadori amerikan Donald Lu, në kohën që ka qenë në vendin tonë, i ka shkuar në zyrë me një dosje me prova për Lulzim Bashën në lidhje me lobimin rus.

Sipas Berishës, nuk bëhej fjalë për dokumenta, por për artikuj gazete të sponsorizuar nga Soros.

“PD jo nga Sali Berisha u akuzua se ka marrë fonde ruse. Po iu rikujtoj se parardhësi i kësaj zonjës më erdhi me një dosje në zyrë, në të cilën donte të provonte se Basha ka pranuar financim nga rusët. Dosja kishte shkrime të gazetës të sponsorizuar nga George Soros.

LEXO EDHE:  Berisha “non grata”/ Harxhi: Vendim që mund të hiqet

LEXO EDHE:  Skandalet e Ermal Beqirit/ Shteti nën thundrën e kapobandës së Ilir Metës

Jo vetëm që ishin dokumenta që nuk provonin asnjë gjë, përveçse trillimet e një gazetari”, ka deklaruar Berisha në konferencën për median./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“PD të mos angazhohet në këtë betejë”/ Berisha “çliron” Bashën?

Publikuar

-

Nga

Berisha në listën e zezë të SHBA/ Artan Hoxha ‘zë ngushtë’ Bashën

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka kërkuar nga Partia Demokratike që të mos marrë pjesë në betejën e tij dhe se do të futet në Kuvend pasi qytetarët e kanë votuar për t’i përfaqësuar.

“PD është themeluar në dy parime, në atë të interesit kombëtare dhe në në atë të lirisë e të drejtave njerëzore.

LEXO EDHE:  PD trondit Veliajn/ Publikon skandalet dhe vjedhjet e 2018

Në parlament do të futem ashtu siç më kanë votuar qytetarët shqiptarë. Unë do ti kundërvihem në betejë kundër regjimit. Unë mbroj të vërtetën unë kërkoj nga PD të mos angazhohet në këtë betejë”, është shprehur Berisha./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ilir Meta në listën e zezë të Amerikës?/ Flet ish-Presidenti Berisha

Publikuar

-

Nga

Pas shkarkimit nga Kuvendi/ Meta i rikthehet “zakonit të vjetër”

Ish-Presidenti Sali Berisha, është pyetur në konferencën për media, nëse ka dijeni se edhe Presidenti Ilir Meta është në listën e “zezë” të Amerikës.

Berisha e ka quajtur një precendet të rrezikshëm shpalljetine tij dhe të familjes së tij non grata nga Amerike, pasi mund të bëhet standart dhe mund të përdoret edhe për të tjerë, sipas tij pa fakte.

A do të shpallet Meta non-grata? Nuk kam asnjë informacion. Unë gjykoj se një praktikë e tillë e pabazuar është e dëmshme dhe nuk shërben dhe kthehet në efekt të kundërt”, është shprehur Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE