Connect with Us

Ronaldo dhe Pogba injoruan sponsorat, reagimi i Naingolan po bën xhiron e rrjetit

Sport

Ronaldo dhe Pogba injoruan sponsorat, reagimi i Naingolan po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Ish-mesfushori i Interit, Radja Naingolan ka bërë një reagim epik pas veprimeve të fundit të Ronaldos dhe Pogba të cilët larguan nga tavolina e konferencave shishet e Coca-Colas dhe të birrës.

Naingolan i cili shquhet për jetën e tij të shthurur, ka postuar në llogarinë e tij në “Instagram” një fotomontazh ku ndodhet në konferencën për shtyp dhe përpara ka disa shishe të pijeve alkolike.

“Hajde të qeshim” shkruan Naingolan, i cili e ka marrë me humor të gjithë situatën duke mos nguruar të ironizojë.
radja

Reagimi i belgut erdhi pasi Ronaldo ditën e djeshme hoqi nga tavolina dy shishe të Coca-Colas ndërsa të njëjtën gjë bëri dhe Pogba, por kësaj here me shishet e birrës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Akordi është arritur, e hëna vendimtare për Michael Ngoo

Publikuar

-

Nga

Michael Ngoo pritet të vijë në kryeqytet të hënën. Siç është njoftuar më parë, marrëveshja me anglezin është arritur prej ditësh, tanimë pritet vetëm bashkimi i tij me skuadrën e Tiranës. Shtatlarti anglez vijon të shijojë pushimet verore, ndërsa stafi teknik e kërkon në ekip.

Megjithatë ai njihet për karakterin e vështirë dhe në këto kushte, drejtuesit e 25-herë kampionëve të Shqipërisë i kanë dhënë kohën e mjaftueshme për t’u kthyer në Shqipëri. Pritet vetëm firma e tij pasi parimisht palët janë dakordësuar.

Ngoo shihet si pikë e rëndësishme e skuadrës së Tiranës për sezonin e ri futbollistik. Cilësitë e tij pasi dy edicione më parë ndihmoi ekipin për arritjen e titullit kampion.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Këtu ke fanellën e kampionëve”! Erion Veliaj i jep numrin e Seferit të dashurit të Dua Lipas: Është edhe pjesë e Kombëtares

Publikuar

-

Nga

Dua Lipa ka filluar një tur në Tiranë ku është takuar me kryebashkiakun Erion Veliaj. Ky i fundit ka dhuruar edhe një fanellë gjatë takimin me këngëtaren shqiptare që jeton në Angli. Fanella është e klubit Tiranës, që i përket më saktësisht Taulant Seferit. “HADID 11” shkruhet në fanellën e Dua Lipas, që është edhe mbiemri i të dashurit të saj.

Në këtë mënyrë ka zgjedhur Veliaj që të nderoj njeriun që qëndron përkrah Dua Lipas. “Kjo është fanellë kampionësh, jemi shpallur kampion. Këtu ke fanellën e Tiranës. Kjo është fanellë e ekipit që është shpallur kampion, e një sulmuesi dhe që është pjesë e Kombëtares. Jam i sigurt që Tiranës i është baskuar një fans i madh”, tha Veliaj.

LEXO TE PLOTE

Seria A

6 sulmues drejt largimit, Interi “peshkon” te Genoa

Publikuar

-

Nga

Interi po mendon të afrojë një sulmues të ri gjatë kësaj merkato. Duke parë se Lukaku-Lautaro janë të paprekshëm në formacion, drejtuesit po kërkojnë që të gjejnë zëvendësuesit e tyre.

Sanchez a Pinamonti, dhe të rinjtë Salcedo, Colidio, Mulattieri e Satriano janë vendosur në merkato nga zikaltërit dhe pritet të largohet gjatë kësaj vere.

Duke parë largimin e 6 sulmueseve, Interi ka kthyer sytë nga Genoa për të marrë sulmuesin Gianluca Scamacca.  Drejtori Marotta ka nisur kontaktet me Genoa për huazimin e sulmuesit dhe në ditët në vijim pritet të ketë lajme të reja rreth kësaj tratative.

LEXO TE PLOTE