Connect with Us

Kostot e sulmeve politike/ Linda Rama: E dija që kosa e gjuhës së egër nuk do më kursente

Lajme

Kostot e sulmeve politike/ Linda Rama: E dija që kosa e gjuhës së egër nuk do më kursente

Publikuar

-

Kostot e sulmeve politike/ Linda Rama: E dija që kosa e gjuhës së egër nuk do më kursente

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama ka dhënë një intervistë ekskluzive për Ilva Taren në Euronews.

Ajo ka treguar shumë detaje nga jeta e saj si nënë, bashkëshorte dhe si grua në karrierë.

Ndër të tjera, Linda Rama ka folur për sulmet dhe kostot politike që ka marrë duke qenë se është gruaja e kryeminsitrit Edi Rama.

“E dija që kosa e egër nuk do më kursente as mua. Statusi i bashkëshortes lidhet gjithmonë me privilegje. Jam Linda që ka qenë gjithmonë, kam dhe unë të drejtë timoni. Edi është debatues i vështirë, nuk heq dorë as unë, më pas ai reflekton. Asnjëherë nuk kemi fituar një fitore të zgjedhjeve të Edit.
Në politikë është një privilegj për të bërë punë”, shprehet Linda në videon e promos së emisionit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Zjarr masiv në Kutal të Përmetit/ Flakët ‘përpijnë’ pyje e kullota

Publikuar

-

Nga

flakët ‘përpijnë’ pyje e kullota

Situata e zjarreve në Shqipëri vijon të rëndohet.

Në Përmet, zjarri ka dalë jashtë kontrollit teksa situata sa vjen e agravohet.

Deri më tani janë djegur 13 hektarë kullota e 10 hektarë pyje kryesisht në fshatin Kutal.

Një tjetër zjarr masiv është aktiv në Ballaban të Këlcyrës aktualisht.

LEXO TE PLOTE

Lajme

Video/ Zjarri “pushton” Karaburunin, gadishulli në flakë prej ditësh

Publikuar

-

Nga

Video/ Zjarri “pushton” Karaburunin, gadishulli në flakë prej ditësh

Prej disa ditësh Vlora është e rrethuar nga zjarret.

Përveç Radhimës, zonën pranë Orikumit, Selenicën, gadishulli i Karaburunit ka tre ditë që digjet.

Këta janë pamjet gjatë pasdites së sotme në Karaburun siguruar nga CNA.al, ku vatrat e zjarrit duket se do ndalen vetëm pasi të arrijnë në bregun e detit.

Zjarret që kanë rënë në gjithë zonën janë të qëllimshme dhe më së shumti janë vendosur nga barinjtë që ripërtërijnë kuotat e bagëtive./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Shqipëria vuan pasojat e tërmetit dhe Covid/ Rama shkon të argëtohet me Luana Vjollcën

LEXO EDHE:  "Nuk ishte dashuri me shikim të parë"/ Jasmina dedikim Andit


 

LEXO TE PLOTE

Lajme

Foto/ Parashutisti bie në det, shpëtohet nga plazhistët

Publikuar

-

Nga

Fotot/ Parashutisti bie në det, shpëtohet nga plazhistët

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur pasditen e sotme në plazhin e Qerretit, në Durrës.

Nuk dihen shkaqet e rënies së parashutistit.

Pushuesit kanë vepruar menjëherë për mos e lënë të mbytet.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: