Connect with Us

Arrestohen drejtori i OST dhe inxhinieri/ Zbardhen detaje nga hetimet

Kronika

Arrestohen drejtori i OST dhe inxhinieri/ Zbardhen detaje nga hetimet

Publikuar

-

Dy zyrtarë të OST  në Fier janë prangosur me dyshimin se kanë shpërdoruar detyrën.

38 vjeçari A. P. me detyrë Drejtor pranë OST, Njësia Operative Fier  E. L., 38 vjeç, me detyrë Inxhinier pranë OST, Njësia Operative Fier, janë arrestuar në flagrancë nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Finanaciar në DVP Fier.

Arrestimi i tyre u bë pasi këta shtetas në bashkëpunim me njeri tjetrin kanë urdhëruar punonjësit e tyre të kryejnë punime në mënyrë të kundraligjshme në linjën 110 KV në Jagodinë, Fier, ku si pasojë kanë gjetur vdekjen gjatë punimeve shtetasit Gj. D., 50 vjeç dhe B. S., 64 vjeç, punonjës të Njësisë Operative Fier./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Mbytet në plazhin e Tales një pushues

Publikuar

-

Nga

Mbytet në plazhin e Tales një pushues

Një person, ende i paidentifikuar është gjetur i mbytur pasditen e sotme në plazhin e Talës në Lezhë.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e qytetarit të mbytur.

Lezhë/Informacion paraprak

Rreth orës 19:30, kemi marrë njoftim për një shtetas ende të paidentifikuar, i cili dyshohet të jetë mbytur në plazhin e Tales, Lezhë.

Shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor në vendngjarje po punojnë për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, si dhe për identifikimin e shtetasit të mbytur.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përfshihen nga flakët dy automjete në Rrugën e Kombit

Publikuar

-

Nga

Përfshihen nga flakët dy automjete në Rrugën e Kombit

Dy automjete janë përfshirë nga flakët në orët e pasdites së sotme në Rrugën e Kombit.

Policia dhe zjarrfikëset kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Ndërkohë, nuk raportohet për dëme në njerëz, por vetëm për dëme materiale, ndërsa ende nuk dihet shkaku i djegies së automjeteve.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në Elbasan/ Makina përplas motorin e picave, lëndohet drejtuesi

Publikuar

-

Nga

Aksident në Elbasan/ Makina përplas motorin e picave, lëndohet drejtuesi

Një aksident rrugor është regjistruar pasditen e ditës së sotme në aksin Elbasan-Metalurgji.

Mësohet se në aksident është përfshirë një makinë me targa të huaja, e cila ka përplasur një motor që shpërndante pica.

Për pasojë, drejtuesi i motorit ka mbetur i plagosur, ndërsa është dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihmën mjekësore.

LEXO EDHE:  Vrasja e gruas në Fier/ Tahiri: Urdhri i mbrojtjes nuk shkoi në polici. Hetim për përgjegjësit

LEXO EDHE:  Krimi i pasionit në Fier/ Çfarë iu tha policëve bashkëshorti i Ermirës

Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes, por Policia ndodhet në vendin e aksidentit dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj./CNA.al

LEXO TE PLOTE