Connect with Us

Sabrina Kvist Jensen, parukierja që la profesionin për të ndjekur ëndrrat e Eriksenit

Sport

Sabrina Kvist Jensen, parukierja që la profesionin për të ndjekur ëndrrat e Eriksenit

Publikuar

-

Pas incidentit që ndodhi me futbollistin Christian Eriksen personat të cilët iu afruan menjëherë për t’i ofruar ndihmë ishin të shumtë, por ajo çfarë tërhoqi vëmendjen ishtë gruaja e tij Sabrina Kvist Jensen, e cila u fut menjëherë në fushën e lojës dhe u pa e tronditur dhe e përlotur pasi kishte menduar se bashkëshorti i saj kishte ndërruar jetë.

Christian dhe Sabrina janë njohur në Holandë, në kohën kur Eriksen luante për Ajax. Sabrina, ishte një parukiere profesioniste, por përtej kësaj, vendosi të hiqte dorë nga profesioni për të ndjekur bashkëshortin në aventurën e tij të re në Tottenham, në vitin 2013. Në Londër ajo u bë mikeshë e ngushtë me gruan e sulmuesit Harry Kane, Katie Woodland. Ndërsa, tanimë, ajo jeton me Christian në Milano, pasi fantazisti mbron ngjyrat e ekipit të Interit. Christian është njohur me Sarbrinën, kur kjo e fundit ishte 18 vjeçe.

Përkundër rrogës së lartë që futbollisti përfiton, ata kanë shmangur jetën mes luksit, udhëtimeve apo veshjeve të markave më të njohura, duke preferuar një jetë të qetë. Sabrina aktualisht i ka shkëputur marrëdhëniet me punët dhe kujdeset për fëmijët e saj me Eriksen, një djalë 3 vjeç dhe një tjetër foshnjë që ka lindur këtë vit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rasti i Muçit/ Në Poloni ndryshojnë mendje: Përse të mos marrim lojtarë nga Shqipëria?

Publikuar

-

Nga

Ernest Muçi ka marrë sërish rolin e protagonistit te Legia, ku ka mrekulluar të gjithë me një tjetër gol nga distanca. Talenti shqiptar duket se ka nisur të ambientohet me kampionët e Polonisë dhe është gati të surprizojë me të tjerë gola të tillë. Aftësia e Muçit për të shënuar nga distanca ka tërhequr mendjen e medias polake “Weszlo”, e cila i dedikon një artikull të gjatë sulmuesit të Kombëtares.

“Edhe pse ai është vetëm 20 vjeç, një cilësim do të mbetet me të për gjithë jetën. Ernest Muci, ai mund të godasë nga distanca. Le të shemben shtëpitë, le të ngrijë ferri për një moment, i riu shqiptar nuk do të heqë qafe këtë cilësim, jo pasi të ketë përfunduar dy herë dy gola shumë të rëndësishëm nga distanca gjatë pak ditëve.

Sot? Sot morëm një kopje të saktë të atij veprimi. Përsëri, Muci fillimisht përqeshi mbrojtësin me një truk banal, Misi? fluturoi para shqiptarit si fillestar. Pastaj Dominik Livakovi?, i cili u përpoq të ndalonte sulmet e uraganeve nga Spanja ose Anglia një muaj më parë, duhej të dorëzohej. Dhe çfarë? 20-vjeçari hyri në minutën e 75-të, në të 82-tën bëri që Legia të merte një barazim.

Ne prisnim që nëse dikush nga stoli jepte një gol, do të ishte Pekhart, i cili në të njëjtën kohë zëvendësoi Emrelin e dobët. Ndërkohë, puna për Michniewicz u krye nga 20-vjeçari me më pak se 400 minuta në Ekstraklasa. Ne nuk jemi ende plotësisht të bindur se Muci së shpejti mund të vendoset në skuadrën e parë të Legia, por jemi të bindur se transferimi i tij ka filluar të paguajë.

Lëvizje pa rrezik – shumë i ri, me reputacionin e të qenit shumë i talentuar, tashmë fitimtar në futbollin e lartë, me sukseset e tij të para me ngjyrat e Tiranës. Meqenëse klubet më të forta nga liga polake tërheqin çdo adoleshent që godet topin drejt – pse të mos tërheqin moshatarët e tyre, për shembull, nga Shqipëria? Për më tepër – për arsye të dukshme, Muci mori më shumë kohë për t’u ambientuar lirshëm”, shkruan ndër të tjera media polake në artikullin e saj të dedikuar Ernest Muçit./Sport Ekspres

LEXO TE PLOTE

Sport

Besnik Hasi mëson Laçin çfarë duhet të bëjë ndaj Anderlehtit

Publikuar

-

Nga

Besnik Hasi, ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, ka arritur të fitojë gjithçka në futbollin belg, ku tek Anderlehti ka dalë kampion si lojtar dhe trajner. Në intervistën e dhënë për “Panorama Sport” Hasi mes të tjerash u shpreh: “Anderlehti po kalon disa momente të vështira në 2-3 vitet e fundit, sepse kanë pasur probleme financiare.

Janë ndryshuar disa gjëra dhe ka ardhur një legjendë e klubit, Vincent Kompani, një personalitet i futbollit belg dhe botëror që ka një vizion shumë pozitiv. Anderlehti luan një futboll dominant, e luajnë topin gjatë gjithë kohës. Në këtë moment ndoshta nuk kanë një ‘vrasës’ përpara për të shënuar golat, mirëpo mbizotërimin e topit do ta kenë gjithë kohës.

E vetmja pikë e dobët ka të bëjë me finalizimin, duke mos e konkretizuar lojën që bëjnë. Nuk shikoj ndonjë gjë tjetër. Nëse Anderlehti luan në nivelin e tyre nuk ka shanse, ndërsa në realitet jo. Laçi s’duhet ta fusë veten në presion për të kaluar patjetër Anderlehtin. Ata duhet të bëjnë maksimumin në atë ndeshje dhe çdo rezultat që do të arrijnë do të jetë pozitive. Laçi ka disa pika të mira, që i pashë në ndeshjen e fundit dhe për mua janë në rregull”.

LEXO TE PLOTE

Sport

Si lojtar kalibri, driblimi i Myrto Uzunit po bën xhiron e mediave

Publikuar

-

Nga

Grupet e Champions League do të siguroheshin nga Myrto Uzuni në edicionin e kaluar, por e njëjta situatë duket se do të përsëritet edhe në këtë sezon. Nëse sulmuesi shqiptar nuk ka arritur të shënojë në një gol të kampionëve hungarez, me siguri që ka ndihmuar në realizimin e tij. Ferencvarosh mori fitoren e rëndësishme ndaj Slavias së Pragës duke e mundur në shifrat 2-0.

Goli i parë ishte qesharak pas gafës së madhe të portierit kundërshtar, ndërsa në të dytin ishte radha për protagonizmin e Uzunit. Teksa lojtari bën një lëvizje dribluese në hyrje të zonës, nga ana tjetër ka parë shokun e skuadrës që del në pozicion më të mirë në krahë dhe e shërben duke gënjyer kundërshtarin. Lojtari i Slavias së Pragës bën ndërhyrje të palejuar ndaj Uzunit dhe kështu ishte Karahtin që shënoi golin e dytë nga penalltia.

LEXO TE PLOTE