LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I hynë në shtëpi dhe i vodhën sende me vlerë, ish-futbollisti i “lutet” hajdutëve: Më ktheni fanellën e debutimit me Milanin!

15 Qershor 2021, 19:56, Sport CNA
I hynë në shtëpi dhe i vodhën sende me vlerë,

Ish-sulmuesit të Milanit, Alesandro Matri i kanë vjedhur fanellën e debutimit me kuqezinjtë dhe vetë futbollisti i ka kërkuar hajdutëve t?ia kthejnë mbrapsht pasi për të ka shumë vlerë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Matri i drejtohet hajdutëve duke tentuar t?i bindë që t?i kthejnë fanellën e Milanit.

??I dashur hajdut që hyri sot në shtëpinë e prindërve të mi: midis gjërave që morët, është një që me siguri do të ketë për ju një vlerë ekonomike por për mua ka një vlerë emocionale dhe është fanella e Milanit me të cilën kam debutuar në Serinë A.

Unë e di që ky postim nuk do të zgjidhë asgjë, por mos u shqetësoni për këtë mesazh që u dërgua drejt jush dhe ju keni idenë e mrekullueshme ta ktheni përsëri atë. Tani e dini adresën???, shkruan Matri.

Matri bëri debutimin e tij në Serinë A në 24 maj 2003, në ndeshjen që Milani luante kundër Piaçenzës disa ditë para finales së Ligës së Kampionëve në Mançester. Në atë ndeshje, Ançeloti u dha hapësirë ??lojtarëve të rinj ku një ndër ta ishte dhe Matri i cili vinte nga akademia.

Lajmet e fundit nga