Connect with Us

I dyshuar për trafikim të lëndëve narkotike/ Gjykata jep masën për efektivin e “Shqiponjave”

Aktualitet

I dyshuar për trafikim të lëndëve narkotike/ Gjykata jep masën për efektivin e “Shqiponjave”

Publikuar

-

Trafikonte lëndë narkotike/ Gjykata jep masën për efektivin e “Shqiponjave”

Gjykata e Sarandës ka lënë me masën “arrest me burg”, efektivin e “Shqiponjave” Lavdosh Metaj të cilit ju kap lëndë narkotike në banesë.

38-vjeçari u arrestua tre ditë më parë nga Policia e Sarandës, pas një vëzhgimi disa mujor për veprën penale trafikim i lëndëve narkotike.

Në seancë Metaj nuk e ka pranuar akuzën duke thënë se sasia e kokainës ka qenë për përdorim vetjak.

LEXO EDHE:  Foto-Basha kapet “mat” sërish/ Ja kë kopjoi sot

Avokati i tij, Gjergji Imeraj kërkoi masën arrest shtëpie ose garanci pasurore, por Gjykata nuk e pranoi./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Vora nesër pa energji elektrike/ OSHEE njofton banorët, ja zonat dhe oraret

Publikuar

-

Nga

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton se ditën e nesërme në Vorë do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Për shkak të disa punimeve sipas OSSHE do të stakohet energjia në intervalin kohor 09:00-14:00 në zonat e mëposhtme.

Stakim, 26 korrik

Në kuadër të investimit për rikonstruksionin e kabinave, në datën 26 korrik gjatë intervalit kohor 09;00-14;00,do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

LEXO EDHE:  Operacioni i FNSH në Sarandë/ Detaje të reja

LEXO EDHE:  Incident në PD-në e Sarandës/ Dhunë dhe kërcënime për tërheqje zvarrë

Disa biznese dhe 3 pallate në qendër Vorë

LEXO TE PLOTE

Kronika

Penguan rrjedhjen e lumit Shkumbin/ Pranga të moshuarit në Peqin, procedohet një tjetër

Publikuar

-

Nga

Penguan rrjedhjen e lumit Shkumbin/ Pranga të moshuarit në Peqin, procedohet një tjetër

Një 65-vjeçar është vënë në pranga në policisë në Peqin, dhe një 60-vjeçar është proceduar penalisht.

Ata akuzohen se shfrytëzonin në mënyrë të paligjshme inerte dhe penguan rrjedhën natyrale të lumit Shkumbin.

Të arrestuarit janë shteati me inicialet  E.M., 65 vjeç, banues në fshatin Karinë, Peqin si dhe është proceduar penalisht në gjendje të lirë shtetasi  D.Z., 60 vjeç, banues në Peqin, pasi nē fshatin Bishqem Fushë, Peqin, kanë ndërtuar një rrugë për shfrytëzimin në mënyrë të paligjshme të inerteve duke penguar rrjedhjen natyrale të ujit në lumin Shkumbin.

LEXO EDHE:  Operacioni i FNSH në Sarandë/ Detaje të reja

LEXO EDHE:  Ekskluzive-Reagon Ylli Manjani/ Nuk kam apartament në pronat e Balilit

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan,  për veprime të mëtejshme procedurale.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Po laheshin në det/ Shpëtohen nga mbytja dy të mitur në Golem

Publikuar

-

Nga

Shpëtohen nga mbytja dy të mitur në Golem

Dy të mitur të moshës 10 dhe 17 vjeç janë shpëtuar nga mbytja pasditen e sotme në Plazhin e Golemit.

Aktualisht ndodhen në spitalin e Durrsit jashtë rrezikut për jetën nën mbikqyrjen e mjekëve.

“Policia, disa pushues dhe bluzat e bardha shpëtojnë 2 shtetase të mitura nga mbytja në det.

Efektivët e Postës së Policisë Golem të cilët patrullojnë përgjatë vijës bregdetare në Plazhin e Golemit, në bashkëpunim me disa pushues të tjerë që ndodheshin aty, pasditen e sotme kanë shpëtuar nga mbytja 2 shtetase të mitura të moshës 10 dhe 17 vjeçe, banuese në Elbasan.

Shtetaset e mitura aktualisht ndodhen në spitalin e Durrsit jashtë rrezikut për jetën nën mbikqyrjen e mjekëve.

Policia e Kavajës duke patrulluar përgjatë gjithë vijës bregdetare është e angazhuar në shërbim të pushuesve të cilët janë të lutur të telefonojnë në numrin 112 për çdo problem duke u garantuar një reagim të shpejtë dhe profesional.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE