Connect with Us

Aksident në Durrës/ Makina përplas kalimtaren dhe ikën nga vendngjarja

Kronika

Aksident në Durrës/ Makina përplas kalimtaren dhe ikën nga vendngjarja

Publikuar

-

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen nr.11, në qytetin e Durrësit.

Mësohet se një makinë ka përplasur një kalimtare dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Raportohet se kalimtarja ka marrë disa plagë në trup dhe është dërguar menjëherë në spitalin rajonal, ku po merr shërbimin mjekësor dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Nga informacionet paraprake, ende nuk dihen shkaqet e aksidentit dhe identiteti të plagosurës, por dëshmitarët kanë deklaruar se ajo fliste italisht.

LEXO EDHE:  Lëkundjet e tërmetit/ Zbardhen dëmet

Ndërkohë, policia ka hapur hetimet dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe identifikimin e autorit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Plas sherri në Tiranë/ Plagoset 15-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Bie nga kantieri i ndërtimit duke duke punuar/ Aksidentohet rëndë 55-vjeçari

Një 15-vjeçar ka mbetur i plagosur mbrëmjen e sotme në Tiranë, pasi është goditur me thikë.

Sipas Report tv, ngjarja është regjistruar në bulevardin “Zhan D’ark”, rreth orës 20:45, ku i plagosur ka mbetur i mituri me inicialet J. K.. Ngjarja ka ndodhur pas një konflikti të çastit ku ai u përfshi me një person tjetër, i cili akoma nuk është identifikuar.

LEXO EDHE:  Dalin statistikat nga aeroporti i Frankfurtit/ Rastet më të shumta me COVID-19 janë nga Kosova

Në vendngjarje ka shkuar Policia që ka bërë rrethimin e zonës dhe po vijojnë kontrollet me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

LEXO EDHE:  Dalin statistikat nga aeroporti i Frankfurtit/ Rastet më të shumta me COVID-19 janë nga Kosova

I mituri është dërguar në spital, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Bie në kontakt me rrymën elektrike/ Ndërron jetë një person

Publikuar

-

Nga

Investime në disa kabina/ Këto janë zonat në Tiranë që do kenë ndërprerje energjie

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë, ku një person ka ndërruar jetë, pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Mësohet se viktima është R. M.,56  vjeç.

“Rreth orës 18.30, është dërguar në spitalin e Bulqizës pa shenja jete shtetasi R. M., 56 vjeç, i cili paraprakisht dyshohet se duke gjuajtur peshk në lumin Drin, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe për pasojë ka humbur jetën.

LEXO EDHE:  “Fiat-i” përplas “Opel-in”/ Tre persona të plagosur, mes tyre edhe një fëmijë

LEXO EDHE:  Gjendet i djegur një automjet në Elbasan/ Dyshimet e para

Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.”-thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Ishte në gjumë dhe e qëllova me thikë në qafë”/ Shqiptari bën rrëfimin shokues

Publikuar

-

Nga

Të tjera detaje vijojnë të dalin në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi në Athinë, ku një shqiptar vrau bashkëshorten e tij 30-vjeçare.

CNN në Greqi, raporton se Florand Shehu para hetuesve ka treguar gjithçka që ka ndodhur para vrasjet dhe arsyen e krimit të rëndë.

Konflikti mes Anisa dhe Florand Shehut kishte kohë që kishte nisur.

31-vjeçarja kohët e fundit ndihej e frikësuar nga bashkëshorti i saj, pasi ky i fundit herë pas herë bëhej agresiv dhe e dhunonte.

Ditët e fundit Anisa natën flinte në dhomën e fëmijëve dhe nga frika mbyllte derën me çelës. Por duket se natën e fundit të jetës bëri dhe gabimin që i kushtoi shumë, pasi nuk kishte mbyllur derën me çelës.

Florand Shehu në rrëfimin e tij para hetuesve ka treguar se Anisa ka qenë në gjumë kur ai e ka sulmuar dhe e ka qëlluar menjëherë në qafë me thikë.

Shkova në kuzhinë, mora një thikë nga sirtari dhe u nisua drejt dhomës. Dera ishte e hapur. Kur hyra në dhomën e saj, ajo ishte duke fjetur me kurriz dhe unë nxitova mbi të dhe hipa sipër saj. E qëllova direkt me thikë në qafë. Mbaj mend që ajo reagoi dhe filloi të bërtiste. Por unë i mbylla gojën, e qëllova sërish me thikë në qafë. Më pas i mbylla gojën me të dyja duart që të mos bërtiste, pasi kuptova që vdiq shkova në banjo lava rrobat dhe i hodha në kosh”, është ky një pjesë e rrëfimit.

LEXO EDHE:  Gjendet i djegur një automjet në Elbasan/ Dyshimet e para

LEXO EDHE:  U përplas dhe u tërhoq zvarrë për 100m/ Ndërron jetë kalimtarja e aksidentuar

Ai ka treguar më tej se ka qenë shumë xheloz për bashkëshorten dhe ndaj kishte vendosur që ta vriste atë. Po ashtu Florandi ka treguar dhe për sherrin e ndodhur në 11 Korrik, ku policia kishte shkuar pranë apartamentit të tyre pas denoncimit nga fqinjët, por nuk kishin vepruar sipas procedurave.

Më 11 korrik patëm një konflikt shumë të ardhur. Sapo isha kthyer nga puna dhe kur hyra në shtëpi, ajo ishte në dhomën e gjumit të fëmijëve me derën e mbyllur. E pyeta pse po e bënte këtë dhe mu përgjigj ‘Unë do të bëj çfarë të dua’. Këtu nisi një debat dhe ajo nisi të bërtiste. E shtyva, ra në dysheme dhe pasi u ngrit më qëlloi në fytyrë dhe unë bëra të njëjtën gjë”, ka treguar Shehu

Krimi i rëndë ndodhi pak ditë më parë dhe tronditi Athinën. Ndërkohë në hetim janë dy policë të cilët nuk vepruan si duhet për ngjarjen e ndodhur në 11 Korrik që dhe mund të parandalonte vrasjen pak javë më vonë.

LEXO TE PLOTE